Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tanio Koba - KJ - M4 Gas Blow Back


Recommended Posts

  • Replies 672
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po wystrzeleniu przeszło 7K kulek wreszcie pojawił się jakiś problem! 8)

Replika mimo iż magazynki były świeżo nabite gazem wystrzeliwała ledwie 1-2 kulki bez pełnego cofnięcia się Suwadła co powodowało nienapięcie się Hammera.

 

Problem dotyczył właściwie 2 magazynków. Od samego początku tankuję je propanem i nigdy nie były smarowane(na jeden przypadło sporo ponad 2K Kulek).

Wystarczyło więc je rozłożyć i przesmarować dyszę.

Przyznam szczerze, że po przebojach z magazynkami od Magny znienawidziłem tej czynności - temu dopiero teraz zrobiłem to po raz pierwszy.

Po raz kolejny jestem bardzo mile zaskoczony przez Tanio Kobayashiego.

Magazynki rozkłada się po prostu banalnie! I nie potrzeba do tego nic więcej jak wybijaka do pinów, klucza imbusowego i śrubokrętu(do dyszy).

 

Wystarczy wybić 2 Piny(# M12), wyjąc część #1 i właściwie już mamy dostęp do dyszy (#10) która trzeba tylko wykręcić i przesmarować.

Żeby dostać się do zbiornika wystarczy odkręcić śrubę z dołu magazynka(#11).

 

Rozłożenie, wyczyszczenie, konserwacja i ponowne złożenie trwa dosłownie 10-15minut. Całość była tak łatwa i przyjemna, że za jednym razem przeczyściłem 4 magazynki(najnowszym odpuściłem :-F ), mimo iż był środek nocy :).

 

 

 

Poniżej kilka fotek:

 

dscf3891g.th.jpgdscf3893o.th.jpgdscf3896v.th.jpg

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

mam takie pytanko odnośnie kjw :)

są/będą na rynku jakieś lufy zewnętrzne (lub całe frontset) które by pasowały do tej repliki (czy aegowe pasują)? interesuje mnie konkretnie lufa 10,5 inch :P

a i przy okazji czy kolba jest kompatybilna aegowymi ? (czy np coś takiego dałoby rade załozyć http://gunfire.pl/product-pol-1152190213-Kolba-typu-CTR.html )

z góry dzięki za odp

pozdro

Link to post
Share on other sites

mam takie pytanko odnośnie kjw :)

są/będą na rynku jakieś lufy zewnętrzne (lub całe frontset) które by pasowały do tej repliki (czy aegowe pasują)?

 

 

PODZIĘKUJ MODOWI - za wyrzucenie topicu z recenzją i dokładnymi specyfikacjami.

 

Lufy zewnętrzne AEG - są zgodne. (2 małe nacięcia trzeba zrobić)

Kolby: WA/WOC i klony - pasuje idealnie, RS - lekko luźna, AEG - luźna,

Link to post
Share on other sites

wielkie dzięki :) a wiadomo coś na temat części zewn. (body itp ... w sęsie czy jakaś firma będzie się zajmowała tzw. upgr. zewnętrznym ? )

 

"Body" (rozumiem, że masz na myśli Lower i Upper Receiver) to kwestia czasu - ale np. bicia możesz sam wygrawerować laserowo.

Chwyt wsadzisz od RS, Fronty od AEG, kolby od WA/WOC więc właściwie wszystko po za Lower i Upper Receiver już jest i bez problemu możesz złożyć coś fajnego.

 

Moje Tanio Koba C8 CQB /L119A2:

c8cqb.th.jpg

Link to post
Share on other sites

gun rewelacja :)

a kiedy pisałem body to tak, miałem na myśli receiwery-dolny i gorny

( coś takiego by mnie interesiło http://www.gp-web.com/en/productspop.php?pid=2283 ale pewnie sobie jescze poczekam zanim wyjdzie odpowiedni secik do GBB)

w kazdym razie już podjełem decyzje :P kjw zakupie

a przy okazji zapytam jeszcze : narazie magi tylko z zagrabanicy można dorwać?

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Jako, że mój karabin jest całkowicie inny niż Amadema to też się polansuje:

dsc00115a.th.jpg

 

Przebieg koło 2000. Żadnej najmniejszej awarii. Jedyne ślady zużycia to lekko zdarta farba na najbardziej obciążonych elementach. Od początku używam zwyczajnego green gazu i nie wpływa on negatywnie na celność. A celność naprawdę robi bardzo pozytywne wrażenie po tych wszystkich złych słowach jakie naczytałem się o gaziakach. Kulki latają lepiej niż na FS51 (G&G 420 fps), M4 (G&P 390 fps) i G36 (JG 330 fps). Pod względem zasięgu i celności ustępuje tylko mojemu PSG (TM 550 fps), ale tam siedzi bardzo mocny tuning i precka promyka, a samo przeznaczenie też inne. Jak na stock TK parametry ma świetne

 

Co do części tuningowych pisałem wcześniej. Laylax ma oficjalne info na swojej stronie, RA też najpewniej zrobi coś ciekawego choć tutaj akurat pewności nie ma.

Link to post
Share on other sites

Są jakieś wieści na temat STANAGów to tego M4 ?

 

Plotki mówią, że mają się ukazać w japońskiej wersji M4 Tanio Koba.

Premiera w połowie 2010.

 

Tanio Koba: M4 GBB is coming!

When first announced, Tanio Koba's GBB M4 generated a lot of buzz. Apparently KJW's version was basically a testbed platform. Koba's version will be available mid March 2010, and will feature adjustable HopUp, negative pressure valve system and several other interesting features. Basic data: lenght 782 mm, weight 3000g, magazine capacity 38 BBs.. Price is set at 73,290 YEN (560.47 EUR).

 

taniokoba_m4_2909.jpg

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Premiera w połowie 2010.

W połowie marca, czyli jeszcze w pierwszym kwartale 2010 ;)

 

Jest szansa, że zarówno części tuningowe jak i stanagi pojawią się na przełomie października i listopada. Oczywiście bardziej prawdopodobne, że pojawią się dopiero w 2010 z dopasioną wersją, ale trzeba trzymać kciuki.

 

Co ciekawe, japońska wersja będzie droższa od Inokatsu. Będzie miała trademarki i wiele uprawnień. Plotka głosi, że Tanio Koba będzie je robić we własnej willi z zespołem wytypowanych przez niego ludzi. Chyba staruszek postanowił na koniec swojej kariery sprzedać całej branży ASG solidengo kopa ;)

Edited by Legileg
Link to post
Share on other sites

Pytanko do użytkowników tej M4:

 

-Czy ROF przy wystrzeleniu całego magazynka na auto jest cały czas taki sam? czy może jednak pod koniec maga ROF się zmniejsza?

Pytam bo widziałem filmik na którym tak właśnie się dzieje, a wolałbym jednak żeby wypowiedział się na ten temat ktoś kto posiada i z tego strzela.

Link to post
Share on other sites

Nie zmniejsza się. Sytuacja o jakiej mówisz zdarzyła się na filmiku Amadema gdzie próbując wywołać syfon wystrzelił do końca na auto 3 razy ten sam magazynek. Zamiast syfonu pojawił się dziwny efekt zmniejszenia rof. Prawdopodobnie uszczelka tak stwardniała, że słabo przepuszczała gaz. Tak czy inaczej w normalnych sytuacjach nic takiego się nie dzieje.

Link to post
Share on other sites

jeśli chodzi o wzrost rofu przy 3 magu to jak na moje oko zamek nie odskakiwał na odpowiednią odległość bo brakowało już gazu i dlatego wygląda to jakby rof wzrastał ale tam poprostu nie było pełnego cyklu zamka i przez to wracał szybciej, jak sie myle to niech właściciel sprostuje

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

jeśli chodzi o wzrost rofu przy 3 magu to jak na moje oko zamek nie odskakiwał na odpowiednią odległość bo brakowało już gazu i dlatego wygląda to jakby rof wzrastał ale tam poprostu nie było pełnego cyklu zamka i przez to wracał szybciej, jak sie myle to niech właściciel sprostuje

 

Uszczelka była już "zmrożona", zawór dawał za mało gazu i nie było pełnego cyklu zamka.

 

 

 

 

A tu ciekawostka z Hooha Show:

 

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...