Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MadBull Adapter CO2 XC03


Recommended Posts

Witam.

 

Odrazu zaznaczam iz przekopalem forum na temat MadBull Adapter CO2 XC03 i znalazlem kilka postow w roznych tematach ale wielkosc informacji mnie nie satysfakcjonuje

 

znalazlem kilka <+\- 3> postow mowiacych o tym iz z tego adaptera nie da sie ladowac magazynkow <12g co2>, gazowych normalnie zasilanych gg, poniewaz 3 strzaly i koniec cisnienia w magu. Moje pytanie czy to prawda czy ktos prubowal i jesli tak to moze ktos wie dlaczego tak sie dzieje.

 

szukalem tez informacji na temat propanu. i zastanawia mnie jedno skoro gg kosztuje 40zl a jedyny propan w tych 1l <okolo 400g> jaki znalazlem kosztowal kolo 60, to jaka jest w tym wszytskim logika oszczedzania (rozumiem zmontowac system z butla matka/stacjonarna)

Link to post
Share on other sites

Dziś testowałem moje WA M4 stosując ten adapter (w końcu zima tuż tuż a strzelać trzeba).

 

Można ładować nim magazynki do pełna (wyrównanie ciśnień), oddałem spokojnie z 30 strzałów na max. otworzonym NPAS.

 

Jednak może szybko złużyć uszczelki magazynka itp, no i CO2 ma 7x wyższe cisnienie niz GG więc może coś pierdyknąć.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

w takim razie jak dziala ten miernik cisnienia < ma zakres od 100psi wiec idealnie> oraz to pokretlo da sie ustawic cisnienie w magu na "dowolna" ilosc psi

 

chce uzywaz tego adaptera do g17 ksc <wygoda> i pytanie za 100pkt. ktos wie na ile magow starcza jedna kapsulka co2 12g ? (standart 20stopni C )

 

za pomoc stawiam piwo :D

Link to post
Share on other sites
Jednak może szybko zużyć uszczelki magazynka itp, no i CO2 ma 7x wyższe cisnienie niz GG więc może coś pierdyknąć.

No to chyba odkrycie nie jest, a i zastosowanie CO2 w systemie przeznaczonym do GG chyba nie jest najlepszym wyjściem. Z całą pewnością nie jest wyjściem bezpiecznym.

Link to post
Share on other sites

tu nie chodzi o madrosci zyciowe poniewaz wiem o tym dobrze a pozatym mowa jest o nabijaniu co2 na 150~100psi chcialem uzyskac info apropo czy bangla ten adapter/co2 w tym glocku i chyba dam sobie na wstrzymanie za duzo kombinacji juz wole ten gg kupowac tylko w ilosciach hurtowych .

 

p.s.

nabilem dzisiaj maga gg <butla ledwo zipie/na wukonczeniu> i bylo w magu takie cisnienie ze nie potrafil* zbic zaworu ktos to mi wytlumaczy ??

 

*g17ksc

Link to post
Share on other sites

no wlasnie i o to chodzi specjalnie sie pytalem kogos kompetentnego , moze wchodza tu jakies inne czynniki poza cisnieniem ??

 

pozatym co2 ma pkt. potrójny przy 5,7 bar wiec ??

co2 nie skropli sie gdy temp jest powyzej 31°C (304,15 K) wtedy osiaga swoja temp. krytyczna

 

 

p.s.

moze to wina wlasnie temperatury poniewaz co2 musi byc skraplane pod odpowiednio niska temp.

Link to post
Share on other sites

no wlasnie i o to chodzi specjalnie sie pytalem kogos kompetentnego , moze wchodza tu jakies inne czynniki poza cisnieniem ??

 

pozatym co2 ma pkt. potrójny przy 5,7 bar wiec ??

co2 nie skropli sie gdy temp jest powyzej 31°C (304,15 K) wtedy osiaga swoja temp. krytyczna

p.s.

moze to wina wlasnie temperatury poniewaz co2 musi byc skraplane pod odpowiednio niska temp.

 

gdyby co2 skraplało się w ~5-6bar/atm to w moim wężu było by widać kropelki, albo by pływało bo osiągam 15bar.

 

Co2 skrapla się w ok -57C przy sprężeniu(5.1bar), czyli jeżeli chcielibyśmy skroplić czyste co2 w temperaturze pokojowej to potrzebowalibyśmy właśnie ok 70bar.

Takie ciśnienie jest w gaśnicach i w gaśnicach jest skroplone co2.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dwutlenek_w%C4%99gla

 

a punkt potrójny to punkt w którym mamy ok 5.1bar i temperaturę ok -56,6°C

z którego łatwo możemy otrzymać wszystkie 3 stany skupienia. zwiększając ciśnieniu lub zmniejszając temperaturę osiągniemy suchy lód, jeżeli zwiększymy temperatue i zwiększymy ciśnienie będzie to ciekłe co2 jeżeli zmniejszymy i temperaturę i ciśnienie będzie to postać gazowa

http://www.bartcowiak.pl/tekst_info.htm

Edited by sebciu
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Użyłem właśnie tego adaptera do granatów ProArmsa. Najpierw 300, potem 550 psi. Przy 550 trudno jest wcisnąć spust, tak twardy jest zawór. Ciśnienie po strzale wywija niestety uszczelkę głowicy, w jednym granacie porwało uszczelkę zaworu wlotowego :/ GG ma ok 180 psi = 13.2kg/cm2, myślę że max rozsądne ciśnienie to 300psi, przy czym wymiana zaworów wlotowych na Madbullaste :] Dam znać jak frunie chmurka kulek jak wymienię zawory wlotowe.

Link to post
Share on other sites

Wymieniłem zawory na Madbulla. Trzymają bez zarzutu. Niestety po pierwszej kapsule spierd0lił się reduktor w XC03. :evil: Daje teraz non stop 800-900 psi !! Rozebrałem, wyczyściłem, skręciłem. Dalej to samo.

Uszczelka w środku tulei reduktora była trochę wypchnięta na drugą stronę (na stronę pokrętła). Odwróciłem ją i nic, dobija nawet do 1000 psi.

Nabiłem na próbę granat tym ciśnieniem i po strzale pękła sprężyna pod głowicą :cry: Mało tego, pękła uszczelka pod nakrętką XC01 i odparzyło uszczelkę pod kapsułą, z powodu zmrożenia. Załamka, 250zł i jakbym kupował shotguna z bazaru :wink:

Link to post
Share on other sites

ciach

A o gwarancji nie myślałeś, skoro tak wiele rzeczy poszło na raz?

Powiem Ci że masz ogromnego pecha, chociaż przyznam że też miałem drobne problemy - wskaźnik ciśnienia raz przestał działać i cały czas pokazywał 600psi aż... po 2 miesiącach zaczął działać :roll:

Link to post
Share on other sites

A ja daję błogosławieństwo jak tak dla jaj sobie nabijasz granaty (nie produkowane i nie testowane fabrycznie przy ciśnieniu prawie 10 razy większym od GG) takim ciśnieniem. Masz małe pojęcie jak to ciśnienie może być dla ciebie bardzo niebezpieczne.

Link to post
Share on other sites

Z gwarancją lekka dupa, bo kupiłem adapter z drugiej ręki przez Allegro :???:

Pozyskałem uszczelki z innego granatu, jak się okazuje pasują 40mm spod głowicy, a silikon wydziergałem za starej gumki HU. Działa.

 

Ładuję teraz krótkim impulsem, co daje mniejsze ciśnienie i granat już bez oporu daje się wystrzelić. Metoda nie do końca pewna i bezpieczna, ale Green Gasu nie dotykam. Smiech na sali z sianiem kulek sobie pod nogi.

 

Zastanawiam się tylko po jaką cholerę manometr i regulator, zamiast dać stały reduktor dwukomorowy na powiedzmy 300 psi. Chyba że to ma być zabawne zamieniać airsoftowy granat w odłamkową "szyszkę".

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...