Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"M"-ka G&P, komora King Arms a szczelność układu


Recommended Posts

Słuszna uwqaga,pominałem w swych zamysłach ten fakt,tylko tu chodzi o parę dziesiątych milimetra,wieć myśle że tyle luzu co maja magi w gnieżdzie body to jakoś się ułożą :mrgreen:

 

Fakt że niektórzy z nas usztywniają komore poprzez podklejenie kawałka gumy ,a nie lużno latająca komora na sprężynce juz by mogła zaburzyć dobre wprowadzenie maga,a raczej usztywnienie komory nie przeszkadza magowi,ale może żle dedukuje.

Edited by Sebi_S
Link to post
Share on other sites

przesuniecie komory poprzez spilowanie patrz planowanie tylu za bardzo nic nie da. przesuniemy komore blizej gb ale dojdziemy do momentu w ktorym dysza nie bedzie sie mogla na tyle odsunac by podac kulki do komory. zamiast pilowania itp, wystarczy kupic dluzsza dysze , na asgshopie podaja wymiary .

 

czy ktos kiedys probowal polaczyc gb i komore na stale ? bo mi coraz bardziej chodzi pewien pomysl. kawalek odp. wyprofilowanej blaszki ktora chwycimy za pomoca srubki ( np. pierwsza patrzac od poczatku gb ) i w komorze mozna zrobic otwor u gory , polaczyc to razem . reszte dobic silikonem ?? , ja uzywam czerwony do uszczelniania

Edited by overs
Link to post
Share on other sites

Swego czasu podczas walk z opisywanym problemem wymieniłem szkielet G&P na Boyi, który miał znacznie cieńszą przednią ściankę. O ile szczelność dysza/komora poprawiła się nieporównywalnie, zaczęły się problemy z podawaniem kulek.

Niestety, nie tędy droga.

Marzy mi się dwuczęściowa komora HU w nowoczesnych, markowych M-kach ..

Link to post
Share on other sites

czy ktos kiedys probowal polaczyc gb i komore na stale ? bo mi coraz bardziej chodzi pewien pomysl. kawalek odp. wyprofilowanej blaszki ktora chwycimy za pomoca srubki ( np. pierwsza patrzac od poczatku gb ) i w komorze mozna zrobic otwor u gory , polaczyc to razem . reszte dobic silikonem ?? , ja uzywam czerwony do uszczelniania

 

Zostaw lepiej komorę HU w spokoju. Nikt nie próbował jej przytwierdzać na stałe, bo niby po co? Żeby się nie dało rozebrać? czy żeby sobie dokładać problemów?

 

Zapaćkanie komory na złączeniu ze szkieletem nic nie da, bo tam szczelność nie jest potrzebna.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Podepnę się do tematu.

Po założeniu mosfetu Gate - Mosfet GDS-4004 + Active Brake po 3 tygodniach moja LR-ka dostała anomalii, mianowicie dysza po wystrzale pozostaje w komorze HU całkowicie ją zakrywając. Nieważne czy semi czy auto, co do funkcjonalności broni to nic się nie zmieniło strzela jak najbardziej normalnie tylko, że pierwszy strzał jest pusty :-F

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

przesuniecie komory poprzez spilowanie patrz planowanie tylu za bardzo nic nie da. przesuniemy komore blizej gb ale dojdziemy do momentu w ktorym dysza nie bedzie sie mogla na tyle odsunac by podac kulki do komory. zamiast pilowania itp, wystarczy kupic dluzsza dysze , na asgshopie podaja wymiary .

 

 

No dobra ale kupując dłuższa dysze „przesuwasz”jej koniec bliżej gumki w komorze czyli robisz to samo co przez piłowanie komory. To, jaka jest różnica pomiędzy piłowaniem komory a kupowaniem dłuższej dyszy?

Chyba, ze się pomyliłem w myśleniu?

Link to post
Share on other sites
  • 6 years later...

Panowie ja również chciałbym się dowiedzieć o kompatybilności G&P (8mm łożyska) z komorami innych producentów. Jak to jest z komorami producentów Prowin/ RetroArms/ KA/ Prometheus ? Jestem laikiem jeśli chodzi o sprasowanie. Słyszałem jakies mity, że Prowina z pokrętłami jak w giecie nie moża wcisnąc bo sie nie miesci....

Link to post
Share on other sites
Panowie ja również chciałbym się dowiedzieć o kompatybilności G&P (8mm łożyska) z komorami innych producentów. Jak to jest z komorami producentów Prowin/ RetroArms/ KA/ Prometheus ? Jestem laikiem jeśli chodzi o sprasowanie. Słyszałem jakies mity, że Prowina z pokrętłami jak w giecie nie moża wcisnąc bo sie nie miesci....
Retro nowe czerwone wchodzi, choć ma duże luzy. Da się ustawić, łatwo nie jest. King Arms też radę da, teraz testuję. Szczelność ok tylko trzeba trochę skrzydełka podpiłować.

 

Wysłane z mojego Neffos X1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

King Arms też radę da, teraz testuję. Szczelność ok tylko trzeba trochę skrzydełka podpiłować.

Skrzydełka na szerokość nie wchodzą ? Jakiej gumki do tego używasz?

Poza tym jak wygląda szczelność komory z dyszą? Bo były z tym problemy na forum...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...