Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RPK-74 [CYMA]


Recommended Posts

Ok moje RPK doszło. Jak narazie wrażenie robi o wiele lepsze niż moje poprzednie RPK z SRC. Stockowa bateria działa całkiem nieźle chociaż ROF nie jest porażający. Jutro wrócę z pracy to zrobię dokładne zdjęcia i filmiki pokazujące ROF i podawanie kulek na oryginalnym magu. Przestrzelanie będzie w sobotę pod warunkiem, że nie będzie u mnie bardzo wiać.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 297
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

(proszę moderatora o usuniecie 2 poprzednich postów gdyż są one nieistotne dla tego tematu).

 

Moje pierwsze wrażenia z RPK od Cymy są jak najbardziej pozytywne :) Z pudełkiem, które jest w środku wypełnione tłoczonym specjalnie dla RPK styropianem z górnymi nakładkami przeciwdziałającymi przemieszczaniu się repliki w pudełku, dostajemy solidny kawał żelastwa drewna i znalu. Drewno to bejcowana i lakierowana sklejka (co widać jak się dostaniemy do otworu na baterię. Co jest stalowa a co znalowe widać na załączonych zdjęciach (wszędzie gdzie się dało przyczepiłem magnesy). Szybkostrzelność słuchać na filmikach, których linki są pod zdjęciami. Generalnie bardzo mi się na razie to RPK podoba, jest solidne ale nie za ciężkie, ładnie spasowane i sztywne. Chociaż nie podobają mi się 2 rzeczy: stopkę kolby trzeba odkręcać śrubokrętem, utrudnia to szybką zmianę baterii (chociaż może tej stopki nie zgubię tak jak to miało miejsce w SRC), oraz to, że dwójnóg nie trzyma się na wyciorze (to samo miałem w SRC). Widać znowu czeka mnie nakładanie na wycior kawałka rurki gumowej :P Resztę widać na zdjęciach. Przestrzelanie repliki dziś popołudniu, czekam na dziewczynę bo ona ma większego bzika na punkcie serii AK niż ja :) Ja po prostu lubię ciekawie wyglądającą broń (dlatego kupiłem Thunder Maula :D)

 

p1130139.th.jpg

 

p1130140.th.jpg

 

p1130141.th.jpg

 

p1130143.th.jpg

 

p1130144.th.jpg

 

p1130145.th.jpg

 

p1130147.th.jpg

 

p1130148m.th.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=iii7yZAMCrE 8,4v

 

http://www.youtube.com/watch?v=mULrBuOwwhI 9,6v Cyma

 

http://www.youtube.com/watch?v=yQmvEvJZdWE 9,6v Firefox (tam mówię, że "różnicy takiej dużej aż nie ma" pomiędzy Cymą a Firefox, ale i tak uważam, że zapasową materię warto mieć :) ).

Link to post
Share on other sites

Byłem postrzelać, ale już się zrobiłem ciemno :) Oryginalny mag na początku miał problemy z podawaniem ale po paru strzałach i ponownym nakręceniu maga wszystko już było ok. 2 magazynek (taki czarny pękaty na 1000 kulek) podawał bez problemu od początku :) Za tydzień sprawdzę jak to strzela do ludzi :P

Link to post
Share on other sites

ROF na baterii 9,6V jest fajny ale polecam 11,1V 2200MHA LiPo bo jeśli chodzi o dobry ROF warto zainwestować. Stokowej baterii nawet nie testowałem bo została ona przeznaczona na sprzedaż. Jak widać po przykładzie kolegi nie wszystkie magi są tak złe jak ten mój z zestawu :???: Jaki masz zasieg na stokowych bebechach? Ja od samego początku miałem zamontowane:

-M130 GUARDER

-Bore Up GUARDER

a jutro zostaną zamontowane:

-dystanser poprawiający zasięg repliki typu "H" DEEP FIRE

-gumka hop up czarna SYSTEMA

-lufa precyzyjna 6,03 x 590mm MAD BULL Black Python

Dlatego chciałbym aby shogun yamato zmierzył zasięg repliki na stokowych częściach dokonując pomiaru np. taśma mierniczą i ja zrobię to samo dla porównania zasięgu jaki daje tuning mocowy i za jaka kwotę tak aby inni użytkownicy RPK w przyszłości mogli ocenić czy warto tuningować i jak te repliką. Poza tym ja będę wiedział czy było warto :mrgreen:

Moja galeria:

http://picasaweb.google.pl/andziulindzia/RPK#

Pozdrawiam Chlor.

Precka, dystanser i gumka zostaną zamontowane oczywiście pod warunkiem, że kurier się z paczką pokaże :-F

Edited by chlor
Link to post
Share on other sites

Zasięg to nie problem. Ale nie wiem jak z tym będzie w czasie weekendu. Na pomorzu ostatnio ciągle wieje dość mocno. Dziś ze strzelania tak na oko to w granicach 50+m, przynajmniej tak wychodzi z Google Earth.

 

Dokładnie to strzelałem tu - 54°36'5.39"N 18°21'58.52"E a kulki dolatywały tu 54°36'3.95"N 18°22'0.51"E (skorzystajcie sobie z Google Earth czy innego ustrojstwa). Niestety poza tym dachem nieźle wiało i kulki znosiło mocno w lewo (P&J 0,25g).

 

Ja generalnie nie tuninguję. Mam 4 elektryki i każdy jest do czego innego :P

Edited by SHOGUN_YAMATO
Link to post
Share on other sites

Ładny ROF na stock batce :) Jeśli mogę coś poradzić to tradycyjnie polecę wstawienie nowych kabli i MOSFETu. Wtedy na stockowej batce powinna już być naprawdę kosiara :D

I prośba - mógłby ktoś nagrać filmik z dźwiękiem przeładowania suwadła?? Tak, żeby chociaż poglądowo można było "zobaczyć z czym to się je" ;)

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Kurier dotarł w piątek i przywiózł to co zamówiłem:

-zestaw dystanserów typu "H" DEEP FIRE

-gumka hop up czarna SYSTEMA

-lufa precyzyjna 6,03 x 590mm MAD BULL Black Python

Wszystko zamontowałem w mojej RPK 74 wybierając czarny dystanser bo lepiej wypychał gumkę.

Dodam, że w środku mam wcześniej zamontowane:

-M130 GUARDER

-Bore Up GUARDER

Wszystko napędza bateria 11,1 2200 LiPo

Zapakowałem replikę w auto i pojechałem...do pracy na ostatnią w tym tygodniu nocną zmianę :evil:

Replikę wniosłem na teren zakładu :mrgreen: i na przerwie sprawdziłem tor lotu kulki, skupienie itp. Obyło się bez zniszczeń. Ciesze się, że ochrona i majstrowie są już przyzwyczajeni bo to znacznie ułatwia strzelanie do zużytych opakowań kartonowych :killer:

O 5.20 miałem fajrant :mrgreen: Zdając sobie sprawę, ze na słońce i dobra widoczność będę musiał czekać do 6.30 czy 7.00 wymyśliłem genialny plan :twisted:

Oto realizacja jego i przestrzelanie repliki:

Godzina 5.45 sobota rano Opole, dzielnica metalchem

ciemno, mgła, gdzieniegdzie świecące latarnie, łuna z osiedla mieszkaniowego. Moja miejscówka do testów to okolica P1(opolscy airsowtowcy wiedzą gdzie to) ;-)

Podjeżdżam autem, ustawiam się przodem do kierunku strzału i włączam długie światła, czuje się nieswojo bo atmosfera jak z Blear Witch Projekt...brrr. Ledwo widzę przez mgłę moje drzewo w oddali. Podkręcam hi capa i strzał. Daleko, może hop trzeba poprawić...poprawiam. Strzał jest gorszy bo zawija w dół...poprawiam hopa. Strzał, strzał mmmm nieźle. Przełączam na auto. Trrrrrrrrrrr, troszkę przeciągnąłem ale jak to wygląda.....Wszystkie kulki lecą jak po sznurku bez odchyleń, powtarzalność 100%? Nie, to nie możliwe. Seria trrrrrrr a jednak to możliwe :mrgreen: Skupiam się na zasięgu. Pojedynczy i seria. Kulki lecą dalej jak na stokowej lufie 640mm o ile to nie wiem bo dalej już są drzewa i większa mgła....kaszana! W myślach już kombinuje kiedy za dnia sprawdzę zasięg repliki i odmierzę to metrówką. Na dziś dzień wiem, że zasięg mojej repliki przekroczył 60 metrów a dodając do tego skupienie i powtarzalność będziemy z Kaśką zabójczo skuteczni :mrgreen: . Zadowolony wsiadam do auta, przełączam światła na krótkie i odjeżdżam z uśmiechem z miejscówki.

Wniosek:

Zamontowane elementy warte są tych 240 pln.

Pozdrawiam Chlor.

Edited by chlor
Link to post
Share on other sites

Fajnie. Ja bez dodatków mam ok 55m bez opadania kulek (+- 3 metry) ale skupienie na końcu najlepsze nie jest (szerokości 2 stojących przy sobie ludzi. Ale jako karabin wsparcia będzie w sam raz. Lunetę też zgrałem bez problemu :)

 

Niestety zestawowy mag jest kapryśny i będzie naprawiany (to akurat umiem zrobić :P)

Link to post
Share on other sites

Niestety zestawowy mag jest kapryśny i będzie naprawiany (to akurat umiem zrobić :P)

Shogun nie rozbieraj hi capa. O dziwo dziś podawał mi wszystkie kulki i nie miałem z nim już problemów. Zaraz po zakupie spryskałem go silikonem w spreju i jak widać musiało to mu pomóc. Po prostu trzeba było z niego wywalić dwa tysiące kulek i tyle. Spróbuj silikon.

Pozdrawiam Chlor.

Link to post
Share on other sites

Miałem CM,040 i luzów na szczerbince nie miałem ale muszę powiedzieć, że selektor ognia w mojej RPK się poluzował. Nie miałem czasu na rozbieranie repliki ale ciekaw jestem czy to coś w środku GB czy tylko dźwignia selektora ognia. Jeśli ktoś miał podobny problem prosiłbym aby podzielił się ze mną sposobem jego usunięcia. Słyszałem, że jest to przypadłość najnowszej serii CYMY.

Pozdrawiam Chlor.

Link to post
Share on other sites

Shogun założyłeś gumkę na wycior w miejscu gdzie złożony dwójnóg zahacza o niego? W jednym z poprzednich postów wspominałeś o takim rozwiązaniu. Przyznam, że mam już dosyć ocierania wyciora przez dwójnóg ale nie mam pomysłu skąd wytrzasnąć ową gumowa osłonę.

Pozdrawiam Chlor.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Tłok JBU - dokładnie ten:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2612

 

Zbyt ciasno chodził w prowadzeniu i powodował zbyt mocne opory, wysadzając bezpiecznik lub zostawał w tylnej pozycji co uniemożliwiało pracę całego mechanizmu. Tłok potrzebuje kilku szlifów i powinno być dobrze.

 

Głowica cylindra JBU - dokładnie ta:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2409

 

Nie pasuje. W gearboxie Cymy brak miejsca na specyficzne wycięcie tej głowicy.

 

 

W kolbie mało miejsca. Nie wcisnąłem tam niestety lipola tego typu:

 

http://www.casg.pl/product-pol-600-GE-Powe...25C-Dwupak.html

 

Na tą chwilę to tyle co wiem na temat spasowania innych części.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...