Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RPK-74 [CYMA]


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 297
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Trzy szybkie pytania:

1. Jaką szynę kupić, żeby zamontować do tej repliki jakąś optykę (no i jaka optyka jest w miarę kosher, jeśli w ogóle jakaś jest).

2. Czy do stockowej repliki można wpakować lipolka 11,1 bez obawy o bebechy?

3. Czy przy wymianie springa na M130 trzeba coś jeszcze dołożyć?

Link to post
Share on other sites

Hm... coś jest nie tak.

 

Wymiana lufy na 590mm i gumki na Madbull - tragedia, nie da się z tego strzelać. Najpierw kulki wylatywały na 5m potem już latały nieźle ale HU nie da się ustawić dobrze. W sobotę wezmę wszystko i zobaczę czy to wina lufy czy gumki.

Wymień dystanser, polecam typu H Deep Fire. Którą gumkę Madbulla dałeś? Pytam bo osobiście wkładam wszędzie gumkę SYSTEMA. Napisz co i jak wyszło bo sam jestem ciekaw.

Pozdrawiam, Chlor.

Link to post
Share on other sites

Tak myślałem. Ta Gumka HU Madbulla blokowała mi podawanie kulek. Nie mam niestety przy sobie odpowiedniego aparatu żeby wam pokazać o co chodzi.

 

Wymieniłem Madbulla na gumę Cymy - jak ręką odjął. Wszystko śmiga. Dystanser H zostawiłem. Skupienie jest dobre, ale zasięg pozostał taki sam jak na stockowej lufie z Bore up'em czyli ok 75m. Na RKM wystarczy :)

 

Te gumki jeszcze rozgryzę - mam tą bardziej miękka, zamontuję ją w Thunder Maulu (ok 370 FPS) i powiem wam jak to tam działa.

Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem to te gumki Madbulla są dedykowane do komory HU produkcji Madbulla. Sam pakowałem w moje M16CA i było dokładnie to samo. Gumka HU jest minimalnie dłuższa od normalnej (http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_197&products_id=6119&name=MadBull_-_Komora_HopUp_Ultimate_-_M4,_M16). Niech zgadnę - gumka blokowała Ci podajnik kulek?

 

Wpakuj przezroczystą Guardera i będzie spox.

Edited by Fear Factor
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

I kurde dupa. Znowu to samo co wczesniej. Chyba jednak tłok mi nie spręża jak należy.

 

A w innym super działającym AK odkręciła się glowica tłoka - na szczęcie duzo się nie zniszczyło (tłok aluminiowy, głowica też). Wymieniłem uszczelkę i smiga. A śrubę zabezpieczyłem klejem.

 

Tak czy owak będę dalej opisywał mój przypadek.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Hm... no to jestem po strzelaniu.

 

To jednak uszczelka od głowicy cylindra w bore up.

 

Zimna spręża bardzo dobrze. Ale jak już się trosze rozgrzeje to przestaje uszczelniać głowicę - wyraźnie to czuć i słuchać (mocne walenie głowicy tłoka w głowicę cylindra).

 

Na razie wyjmę bore up i zostawię stock na M140. Nie chce mi się teraz bawić w szukanie uszczelki (czytaj zamawiać w sklepach w których zwykle nie kupuję i płacić za wysyłkę specjalnie jednej części).

Link to post
Share on other sites

Ja z odkręcającą się głowicą tłoka z zestawu Bore Up Guardera w AK też miałem problem. Nie mam pojęcia czym to było spowodowane ale to już nie pierwszy raz o tym słyszę.

Sugerowałem wstawienie gumki Systema, prawda?

Taka mała porada odnośnie klejenia głowicy tłoka podczas jej przykręcania do tłoka - zamiast kleju trzeba użyć lakieru do malowania paznokci. Kolor i marka dowolna, najlepszy taki który akurat będzie w torebce naszej ukochanej.

Pozdrawiam, Chlor.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam

 

Z dniem 23 sierpnia stałem się szczęśliwym posiadaczem modelu cm.051. Jest to pełny stock z oferty taiwangun.com. Osiągi zaskoczyły mnie pozytywnie.Fps 454-468 (14 fps odchyłu to i tak dobry wynik na stocka) ,zasięgu jeszcze dokładnie nie mierzyłem ale <60m. Jedyne wady jakie ja znalałem to obijający się wycior, ale się z tym uporałem (nałożyłem gumowy wężyk na wycior w 2-óch miejscach):D

 

Muszę przyznać że reakcja na spust dosyć dobra na batce FF.

 

Mam pytanie do użytkowników:

-czy u Was też dolny chwyt jest szerszy od górnego ?

-czy stockowa lufa wewnętrzna kończy się około 13 cm przed końcem lufy zewnętrznej ?

 

PS; do swojego założyłem od razu box SRC na 3000bb`s :D Sieje groze...

 

Jak tylko znajde czas i dobrą "strzelnice" to zrobie testy i się pochwalę :D

 

 

Pozdrawiam

Epter

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Tak jak pisałem wyżej wziołem się za testy :)

 

-Ogród kolegi, lekki wiatr z lewej, sołońce świeci :P

-Kulki 0,25guardera oraz 0,28 tej samej firmy.

 

Kij od grabek miał słyżyć jako punkt zero(z tego miejsca mierzyłem odległość) miarką budolwną 30m

797eb11b432bdf29gen.jpg

 

 

Tak wyglądała "strzelnica"

9f2443d70bc8f5a2gen.jpg

 

Celowanie- do białem skrzynki jest 55 metrów

87e2ced568c35de1gen.jpg

Na zoomie

b520508408b9473dgen.jpg

 

Trafienie na pojedynczym 9/10 strzałów, pragne zaznaczyć że w komorze siedzi jeszcze "oryginalny sprey silikonowy"- który wpływa na zasięg.

Od nowości wystrzeliłem około 1200 kulek i widać że zasięg się poprawia,ale jeszcze nie jest tak jak powinno być.

 

Zdjęcie z białej skrzynki na zoomnie

866f80a4c358bb44gen.jpg

 

 

Zdjęcie z wysykości kawałka pomarańczowej rury z PCV, odległość od karabinu 65 metrów. Trafienie na pojedynczym 7/10 strałów.

58e04b2fe981ab8cgen.jpg

 

I ostatnie zdjęcie na odległości 75 metrów ,celem byłem ja :D Trafienie 4,5/10

64a6ed969552c1a3gen.jpg

 

Dalej nie było sensu mierzyć, ponieważ celność napewno była by słaba około 2/10. Ale na auto idze mocno "zasypać" przeciwnika nawet na odległości do 80 metrów. Ale zasięg repliki optymalny to według mnie 70metrów. Na kulkach 0.28 guardera zasięg podobny jak na 0,25 może większy o dwa metry max trzy, ale i tak wole 0,25.

 

W najbliższym czasie planuje wstawić gumkę G&G zieloną, lufę madbula 590mm oraz sprężyne guardera sp130 a jak by kasy zostało to Bor-up guardera. Myśle że bez BU około 510 stabilnych fps powinno się pokazać ,a z BU okło 540fps. Jak założe to się pohwalę zasięgiem.

 

Pozdrawiam

Epter

Edited by epter
Link to post
Share on other sites

Nie ma za co.... Hahah ten kondom jest przydatny:) Zdaje sobie sprawe że psuje ten piękny ruski wygląd Rpk ale niestety.....

 

Czekam nadal na odpowiedź moich poprzednich pytań.

 

PS; Znalazłem kolejną wade mojego modelu dzisiaj w trakcie strzelanki ,jak "przeładuje" to z lewej strony (od przełącznika trybu ognia) suwadło wypada ze swojej szyny, wydaje mi się że muszę trochę przygiąć szyne czyli body....

 

Pozdrawiam

Epter

Edited by epter
Link to post
Share on other sites

Nie ma za co.... Hahah ten kondom jest przydatny:) Zdaje sobie sprawe że psuje ten piękny ruski wygląd Rpk ale niestety.....

 

Czekam nadal na odpowiedź moich poprzednich pytań.

 

PS; Znalazłem kolejną wade mojego modelu dzisiaj w trakcie strzelanki ,jak "przeładuje" to z lewej strony (od przełącznika trybu ognia) suwadło wypada ze swojej szyny, wydaje mi się że muszę trochę przygiąć szyne czyli body....

 

Pozdrawiam

Epter

 

Czyli jednak opłaca mi sie rozebrać rpk i poskładać na nowo... bo u mnie stockowo jest 390 fps, a u ciebie prawie 100 więcej... też kupiłem na taiwangun.

Edited by grzesio93
Link to post
Share on other sites

Zależy kiedy kupiłeś, bo są teraz nowe wersje, a po za tym zauważyłem ostatnio jak rozbierałem, że cała komora HP z gumką i lufą jest zalana jakimś dziwnym czerwonym klejem, możliwe że uszczelniającym. Jak będe miał czas zrobie zdjęcie. Ale próbuj :D

 

 

Pozdrawiam

Epter

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...