Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RPK-74 [CYMA]


Recommended Posts

Ostatnio zauważyłem, że TG bardzo brzydko kłamie w opisie RPK:

 

Opis produktu:

 

CM.051[CM]

 

Jako pierwsi na świecie przedstawiamy najnowszy model CM.051 który jest repliką ręcznego karabinu maszynowego RPK74. Produkcja została przygotowana w kooperacji z naszą firmą. Za "bazę" do zbudowania repliki posłużyły legalnie dostępne na rynku części od ostrego rkm-a oraz rysunki techniczne pozwalające prawidłowo zwymiarować niedostępne części takie jak lufa zewnętrzna czy komora zamkowa. Dodając do tego "działające" suwadło oraz urządzenie powrotne otrzymujemy rkm która zadowoli nawet najwybredniejszych "maniaków" Rosyjskiego uzbrojenia!

 

Przecież w tej replice nie ma ani jednej części z ostrego, tam w ogóle stali poza korpusem to jest tyle, co kot napłakał. ;p

Link to post
Share on other sites
  • Replies 297
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na pierwszy rzut oka widać, że nie - inne mocowanie drewna z tyłu. Dużo do dorabiania. Jeśli nie podoba Ci się front z RPK (bo Cyma robi okropne kształty drewien, o kolorze nie wspominając), poszukaj kopii w Systemie VFC lub oryginałów. U MNIE również możesz drewno dostać. ;)

 

EDIT:

 

Ewentualnie pisz do G&H, by Ci dorobili, bo widzę, ze chcesz z chwytem drewnianym. Lub kup z Beryla.

 

EDIT2:

 

Swoja drogą, skoro masz CM.048, to wystarczy, że dokupisz trochę części i masz RPK, nie ma sensu inwestować w nowe. ;p

Edited by Lesio
Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że się wtrącę bez przeczytania postów ale potrzebne mi coś co raczej nie było poruszane w tym temacie...

Potrzebne mi są wymiary lufy zewnętrznej... zrobi mi ktoś rysunek techniczny lufy?? może być bez mocowania lufy w karabinie...

Jest ktoś w stanie mi pomóż?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja również od 2 dni jestem szczęśliwym posiadaczem tego modelu. Zakupiłem go na Gunfire.pl. Nie wiem co niektórzy mają do tego sklepu. Ja jestem w 100% zadowolony z obsługi.

Jeśli chodzi o wykonanie zewnętrzne to jestem średnio zadowolony. Kolba, podstawa muszki, blaszka za przednim chwytem - mają luzy. Magazynek dołączony do repliki jest do d....y. Na AUTO nie podaje w ogóle kulek. Poza tym, gdy jest w replice, lata na boki.

Zaś jeśli chodzi o strzelanie, to efekty okazały się lepsze od oczekiwanych. Na kulkach G&G 0,25g z HU ustawionym na prosty lot kulki wyciąga 50m, i to bez upgrade'u. Szybkostrzelność też jest zadowalająca.

 

Mam parę pytań odnośnie repliki

1. Czy trzeba coś w niej wymieniać??

2. Czy konieczna jest wymiana magazynka, czy dałoby się go jakoś zreperować, żeby był na razie?? A jeśli wymiana jest konieczna, to jaki magazynek kupić (Mam zamiar kupić jakiś dobry hi-cap, prosiłbym o polecenie jakiegoś. W grudniu chcę kupić bęben)

3. Jak u was z zasięgiem??

Edited by fahrmehr
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Hm...

 

Wymieniać w zasadzie nie trzeba nic - tylko tłok na pełne metalowe zęby jak chcesz wstawić M140.

 

Gumka HU daje radę całkiem nieźle i ją można by zmienić ale nie jest to konieczne (w innych replikach z "chin" nie miałem tyle szczęścia).

 

Co do magazynka - jest gówniany niestety i tyle. Ja osobiście mam mix (5 sztuk) hicapów typu AK74 od CM i PJ - wszystkie działają bez zarzutu.

 

Na M140 w lufie Madbull Black Python 590mm mam ok 65m zasięgu skutecznego na kulkach 0,25g. Nie mam pojęcie ile mam FPS - jeszcze nie sprawdzałem.

 

Dla porównania - w AK74 i M4 SPK z lufami 455mm (jedna precka Black Python, druga Guardera), przeźroczystych silikonach Guardera i M120s JBU dających ok 370 FPS mam ok 55m zasięgu skutecznego przy kulkach 0,25g w obydwu replikach.

 

MP7 TM przy ok 240 FPS na 0,2g ma 40m zasięgu skutecznego - ale tych kulek prawie nie czuć i można robić matrixa :P

 

EDIT - teraz tak czytam i się zastanawiam, te 70m zasięgu to miałeś w linii prostej, strzelając za pomocą krzywej balistycznej czy na przeciągniętym HU epter? Mój po wyjęciu z pudełka miał 55m zasięgu w linii prostej.

Edited by SHOGUN_YAMATO
Link to post
Share on other sites

Hej

Nie dawno kupiłem sobie egzemplarz repliki Rpk Cyma 051. Mam problem,który stał się na strzelance ... mianowicie pękł mi dwójnóg w kilku miejscach :dry: . Dlatego chciałbym was prosić o pomoc . Czy da się to naprawić,jeśli tak to w jaki sposób.

Za pomoc dziękuje

Pozdrawiam

 

Edit: Epter u mnie jest tak samo chwyt dolny jest szerszy od górnego.

Edited by hokager
Link to post
Share on other sites

Przepraszam on się już ułamał,więc nic z tym nie zrobię,albo skleić żywicą epoksydową,lub bawić się w spawanie.Jednak najlepszą opcją się wydaje kupienie dwójnogu od ostrego rpk mam nadzieje,że w nim pierścień jest zrobiony ze stali. Taka mała informacja chwyt przedni z rączką od Aim (Rumuńskiego Ak) z ostrego nie pasuje do cymki bez przeróbek.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam.

1.Trochę glupie pytanie czy ta sprężyna http://www.taiwangun.com/gearboxy-oraz-ich-czesci/sprezyny-glowne/sprezyna-m130-shs.html w nazwie m 130 to po prostu 130m/s?

 

2. Czy tak jak piszą na taiwangunie sprężyna 130 m/s daje 460 fps?

 

2.Jaka bateria wchodzi do rpk? Czy zmieszczą się zwykłe do ak np. http://www.taiwangun.com/akumulatory-i-ladowarki/akumulatory-10-8v/akumulator-nimh-10-8v-4000mah-typ-large-firefox_5.html

 

Z góry dziękuję.

Edited by Gobblerpl
Link to post
Share on other sites

Witam.

1.Trochę glupie pytanie czy ta sprężyna http://www.taiwangun...a-m130-shs.html w nazwie m 130 to po prostu 130m/s?

 

2. Czy tak jak piszą na taiwangunie sprężyna 130 m/s daje 460 fps?

 

2.Jaka bateria wchodzi do rpk? Czy zmieszczą się zwykłe do ak np. http://www.taiwangun...-firefox_5.html

 

Z góry dziękuję.

 

 

1.Tak sprężyna 130 ma 130m/s ale nie zawsze... Ale odradzam ci sprężyny SHS szybko tracą fps , kup guardera.

 

2.Zależy jakie części masz w środku oraz kto to będzie składał, ale na sp130(guardera) na pewno będzie 460fps (przy dobrym złożeniu i uszczelnieniu) Z bor-up dojdziesz nawet do 480 fps.

 

3. Batka w linku to chyba największa batka o takim napięciu. Ma ogniwa large, a do kolby wchodzą tylko ogniwa mini.

 

Bateria w kształcie kostki:

- http://www.taiwangun.com/akumulatory-i-ladowarki/akumulatory-9-6v/akumulator-ni-mh-9-6v-1500mah-typ-mini-kostka-firefox.html (polecam, rof przeciętny, trzyma długo)

 

-http://www.taiwangun.com/akumulatory-i-ladowarki/akumulatory-10-8v/akumulator-typu-mini-kostka-10-8v-1500-mah-ni-mh-firefox.html

 

 

Pozdrawiam

Epter

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...