Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

mundur brytyjski battle dress


Recommended Posts

z skąd mogę dostać wełnę......
. Najlepiej z jakiejś owcy ;-) Wełna to tylko surowiec z której uzyskuje się odpowiednią tkaninę np: sukno z którego był szyty mundur brytyjski. "Tkanina sukienna wykonywana jest najczęściej w splocie płóciennym a osnowa i wątek z takiej samej przędzy". Sam raczej tego nie zrobisz. Jakbyś chciał gdzieś zamówić to może być problem, bo 4 mb to raczej nikt nie zrobi, jakbyś zamawiał 500 mb no to inna rozmowa już będzie. Szkoda zachodu, lepiej kupić gotowy produkt. Battle Dress bo o to chyba chodzi?

http://www.zeugmeisterei.com/cms/de/index.php?pageid=612 kurtka

http://www.zeugmeisterei.com/cms/de/index.php?pageid=613 spodnie

Edited by Oli_32
Link to post
Share on other sites

Chłopak najwyraźniej chce sobie uszyć sam, więc trzeba mu pomóc, widocznie jak wielu nie stać go na mundur ze sklepu, a wiadomo sklepy żądają sobie ceny nieadekwatne do wartości produktu. Tak więc wełniane sukno dostaniesz w większości sklepów krawieckich, zlokalizuj taki w swoim mieście i uderzaj do sprzedawcy. Najlepsze do tego celu są wełny płaszczowe tylko ostrzegam, takie sukno np. produkcji ambasadora może kosztować nawet powyżej 110 zł/mb a oczywiście nie jest problemem dostać jakiekolwiek w cenie ok40 zł/mb tylko uważaj żeby było to sukno 100% wełniane bo mieszanki obecnie są różne. Sukno takie powinno mieć także odpowiednią grubość około 2mm wzwyż, dlatego mówię o suknie płaszczowym które takie właśnie jest. Kiedy już znajdziesz odpowiedni kolor (co będzie trudne w Twoim przypadku ale nie zniechęcaj się, my na mundury AW szukaliśmy sukna w miarę taniego przez 2 miechy) pozostaje Ci znaleźć wykroje, maszynę do szycia (może być ręczna, nawet lepiej) i guziki oraz klamrę.

Szczerze życzę powodzenia

Alucard

Link to post
Share on other sites
Chłopak najwyraźniej chce sobie uszyć sam, więc trzeba mu pomóc, widocznie jak wielu nie stać go na mundur ze sklepu, a wiadomo sklepy żądają sobie ceny nieadekwatne do wartości produktu.
Wszystko ok, ale nie wiem czy warto samemu szyć i szukać materiału. Czy to się będzie opłacało to nie wiem. Nawet przyjmując Twoją cenę za 1mb materiału (40zł/mb) to na mundur z tego co się orientuje potrzeba ok 4mb czyli 160 zł, do tego tak jak napisałeś guziki, klamerki, nici, podszewka. I w końcu ktoś kto to uszyje. Jak masz jakiegoś znajomego krawca (np; mama) to szycie masz za darmo, jak nie masz to za uszycie trzeba będzie zapłacić. A do tego to należało by szyć mundur według warunków technicznych jakim on podlegał. Efekt końcowy i tak jest dużą niewiadomą. Można sprowadzić z Chin np:

http://cgi.ebay.com/WW2-British-Army-1940-...34.c0.m14.l1262 spodnie

http://cgi.ebay.com/WW2-British-Officers-G...34.c0.m14.l1262 kurtka

Jeszcze podam jeden przykład. "Podpoiłem" się pod pewne zamówienie zbiorowe z Chin. Niemiecka kurtka mundurowa z HBT. Koszt 60S, w przeliczeniu na nasze z kosztami przesyłki wyszło mi 216zł. Jakbym chciał kupić taki materiał to za tą ilość potrzebną do uszycia takiej kurtki powiedziano mi 100zł. Zostaje 100zł na krawca. Ten którego ja znam powiedział, że za tyle to on tego nie uszyje. Nie opłacałoby mu się.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak, dresy były robione naprawdę z zajebi... wełny np z Nowej Zelandii. Sam biegałem w oryginalnym kanadyjczyku a później w kopii. Różnica jest potworna, szczególnie odczuwalna latem.

Wnioski, wełna lub materiał będzie parszywie drogi jeśli chcesz szyć jeden komplet. Kup kanadyjczyka ostatecznie greka i daj babci do przeróbki. Będzie taniej a podczas biegania w takim zwiewnym ciuszku sam zobaczysz.

Opcja druga to uszyj sobie drelich.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...