Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Battlefield BAD COMPANY 2 :P


Recommended Posts

Te gry wypływają jeszcze zanim powędrują do tłoczni - najpóźniej właśnie podczas tłoczenia;)

 

I znowu uczciwi (albo kupujący wysyłkowo ) muszą czekać dłużej...

 

No to kupuj w sklepie, co za problem? W dodatku dychę masz w kieszeni;)

Jestem już w 4 misji i powiem jedno: Bad Company 2 miażdży Modern Warfare 2 pod każdym względem. Grafika o niebo lepsza, dźwięk to po prostu miód - jak na razie najlepiej udźwiękowiona gra 2010r.

 

Z ciekawości zainstalowałem wersję dubbingowaną i nawet tutaj jest nieźle. Co prawda Pazura nie pasuje do osoby Sweetwatera, ale wreszcie dubbing trzyma się rzeczywistych linii aktorskich. Bad Company 2 jest grą brutalną, wulgarną i przepełnioną żołnierskim humorem - to się Polakom udało utrzymać. Gorzej jest z grą aktorską, bo czasem mam wrażenie, że aktorzy nie widzieli scen do których podkładali dźwięk, ale nie jest źle.

 

Wadą jest irytujący błąd merytoryczny. W pierwszej misji biegamy z Garandem(czemu to się dowiedziecie) i DICE popełniło podstawowy błąd - możemy go przeładować... Czasem też irytują boty z sokolim wzrokiem...

 

Reszta nawet lepsza niż w becie. Jak rozwaliłem karabin maszynowy z granatnika, worki z piaskiem zostały po prostu rozrzucone po całej okolicy, w ziemi zrobił się lej, a na ekranie wylądowała mi sterta piachu - świetny efekt. Nie mogę przeboleć, że serwery jeszcze nie działają... Chcę zobaczyć, jak wygląda prawdziwa wojna:D

 

Aha, jak ktoś oglądał predatora to znajdzie parę nawiązań z tego filmu. Proponuję przypatrzyć się jednemu z żołnierzy w patrolówce, pierwsza misja;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 721
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kurna, ta gra jest genialna!

 

''-Przekażmy to do dowództwa.

-Jak im to przekażemy to znowu wyślą oddział pedałków z jednostek specjalnych z tymi kardiowizjerami na karabinach!'' :lol:

 

Kiedy Sweetwater opowiada o wyjęciu czarnej skrzynki z satelity nieźle się uśmiałem;)

Link to post
Share on other sites

Wadą jest irytujący błąd merytoryczny. W pierwszej misji biegamy z Garandem(czemu to się dowiedziecie) i DICE popełniło podstawowy błąd - możemy go przeładować...

 

Nie wiem jak wygląda vide animacja przeładowania w grze (czyt. nie wiem co robi postać z magazynkiem) ale Garanda da się przeładować (tzn. nawet z częściowo opróżnionym magazynkiem).

 

 

Nie mogę się doczekać 5 Marca ;]

Edited by stockmann
Link to post
Share on other sites
Nie sądzicie że to nawiązanie do Wadern Morfare 2 i ichnich czujników herbaty i miłości?

 

Dokładnie o to chodzi;)

 

Nie wiem jak wygląda vide animacja przeładowania w grze (czyt. nie wiem co robi postać z magazynkiem) ale Garanda da się przeładować (tzn. nawet z częściowo opróżnionym magazynkiem).

Tyle, że tutaj przeładujesz go za każdym razem - nawet po jednym strzale. A animacja wygląda jak w przypadku każdej broni - klik, wyskakuje łódka, pakujesz nową i strzelamy dalej. Cholernie mnie ten błąd irytuje, bo powtórzył się w wielu grach, które miały posiadać status hitu - Brothers in arms, a teraz BC 2. Kolesie współpracują z ekspertami od broni palnej, pokazują najnowocześniejszy sprzęt, a robią taki głupi błąd... Jak na razie tylko w Medal of Honor i Call of duty nie było tego błędu.

Link to post
Share on other sites
W MW2 przynajmniej nadrabiali ilościowo...

 

Taa...

 

Gra niestety jest strasznie łatwa strasznie nudna a inteligencji przeciwników nie będę nawet komentował.

 

Gra ma być przyjemnością, a nie wczytywaniem ciągle save'a. Inteligencja wcale nie kuleje i przynajmniej przewyższą tą z MW2. No i trzeba wziąć pod uwagę, że cała esencja Battlefielda to MP.

Link to post
Share on other sites

Moja opinia dotyczy tylko singla. Po prostu gra jest za łatwa 50% walki można pominąć idąc bokiem...

A co do inteligencji wrogów i kompanów to jest tragicznie w MW2 wrogowie atakowali falami i nie było to aż tak widoczne jak w BC2 (I nie uważam że MW2 jest lepszy)

Jak już ktoś napisał z dubbingiem nie jest źle choć odnoszę wrażenie że Pazura jako jedyny próbował się wczuć w swoją rolę (pewnie dlatego że jego głos w grze jest wszechobecny :D )

Edited by APOSTEL
Link to post
Share on other sites
Moja opinia dotyczy tylko singla. Po prostu gra jest za łatwa 50% walki można pominąć idąc bokiem...

 

Cóż, nie chcę się czepiać, ale zupełnie jak w prawdziwym życiu :lol: .

 

A co do inteligencji wrogów i kompanów to jest tragicznie w MW2 wrogowie atakowali falami i nie było to aż tak widoczne jak w BC2 (I nie uważam że MW2 jest lepszy)

Ale co ci wrogowie robili w MW2? Wybiegali z pomieszczeń tylko po to, żeby dać się zabić. Poza tym siedziałbyś w miejscu to byś ze 7mld wrogów mógł zabić, a nie o to chodzi. W MW2 nie było chwili na oglądanie scenerii, wypatrywaniu bugów itp. itd. Poza tym narzucał z góry ustalone tempo rozgrywki, a ja tego nie znoszę.

Natomiast w BC2 wrogowie poślą ci ogień zaporowy, kryją kolegów, przemieszczają się w logiczny sposób i wzywają wsparcie - jak się uwiniesz to nie zdążą. No chyba, że grasz na easy to może być za łatwo :lol: .

 

Jak już ktoś napisał z dubbingiem nie jest źle choć odnoszę wrażenie że Pazura jako jedyny próbował się wczuć w swoją rolę (pewnie dlatego że jego głos w grze jest wszechobecny )

Problem w tym, że Pazura nie pasuje do Sweetwatera. Tego kolesia świetnie zagrałby Jarosław Boberek:D Za to Baka do Haggarda pasuje idealnie i szkoda, że trochę linijek udało mu się spaprać... Flynn również jest dobrze dobrany.

 

''-Gdyby to był skuter śnieżny to dałbym wam popalić!

-Daj spokój, skutery śnieżne są dla mięczaków.''

 

Cholernie mi się podobają jajca na temat Modern Warfare;)

Link to post
Share on other sites

A ja wręcz nie znoszę polskiego dubbingu, ale lubię Pazurę, więc mnie skusił i, jak już mówiłem, nie jest źle w porównaniu z innymi dubbingowanymi grami.

 

Aha, zapomniałbym też o największej zalecie BC2 - OGROMNE mapy. Misję, gdzie musimy zbadać wrak transportowca z początku trudno ogarnąć właśnie przez bardzo rozległą mapę. W MW2 nawet w multi nie ma takich map, jak tutaj w singlu...

Link to post
Share on other sites

No to i ja się wypowiem.

 

Gra BF:BC2 bardzo przyjemna. Grafikę ma ładną aż miło patrzeć. Dźwięk dobry. W polskiej wersji językowej super obsada ( między innymi Cezary Pazura ). Fabuła dość ciekawa, aczkolwiek krótka. Mi wystarczyło niecałe 6 godzin aby ukończyć grę na poziomie średnim.

 

Ogólnie rzecz biorąc :

Grafika : 9/10

Dźwięk : 9/10

Fabuła : 9/10

Przyjemność z gry : 10/10 ( takie moje zdanie bo już dawno nie spotkałem gry w którą z taką chęcią grałem )

 

Dobra gra. Dobry tytuł. Zachęcam do zagrania.

Link to post
Share on other sites

 

Natomiast w BC2 wrogowie poślą ci ogień zaporowy, kryją kolegów, przemieszczają się w logiczny sposób i wzywają wsparcie - jak się uwiniesz to nie zdążą. No chyba, że grasz na easy to może być za łatwo :lol: .

No to mnie rozśmieszyłeś ... gram na najtrudniejszym a wróg nie licząc pościgów itp cały czas siedzi w jednym miejscu albo lata po otwartej przestrzeni. A to "krycie ogniem" nie jest dla samego krycia ale dlatego że twoi ludzie zawsze siedzą obok ciebie i w sumie wróg nie ma gdzie strzelać :D . Nie pamiętam nazwy misji ale biegnie się w takim kanale i w momencie kiedy zostaniesz zaatakowany schowaj się za przeszkodą i zobacz co robią twoi ludzie... głupota nadrabiana nieśmiertelnością...

 

Cholernie mi się podobają jajca na temat Modern Warfare;)

tego nie skojarzyłem :D

Link to post
Share on other sites
No to mnie rozśmieszyłeś ... gram na najtrudniejszym a wróg nie licząc pościgów itp cały czas siedzi w jednym miejscu albo lata po otwartej przestrzeni.

 

Trudno żeby nie biegali skoro tutaj wszystko dzieje się na otwartej przestrzeni :lol: . Czepiasz się, w MW2 rozwiązali to bardziej absurdalnie.

 

Dźwięk dobry.

Nie śmiesz mnie. Na czym ty grasz skoro masz tylko dobry dźwięk? Jak dla mnie dźwięk w tej grze to rewelacja i nic lepszego nie można było zrobić.

 

tego nie skojarzyłem

DICE świetnie ironizują na temat tej gry ;) Generalnie MW2 jest strasznie drętwe. Nawet postać taka jak Ghost mało mówi i nie ma w ogóle humorystycznych akcentów(no może poza ruskiem grzebiącym w lodówce :lol: ). Natomiast w BC2 jest bardzo dużo dobrego, żołnierskiego humoru:D

Link to post
Share on other sites

Czy Wy też macie uczucie, że mysz jakoś "dziwnie chodzi" ? Dużo czasu poświęciłem kombinowaniu ustawieniami (są do tego aż 3 suwaki i włączanie akceleracji) i nadal nie jestem zadowolony.

W takim MW2 wystarczy chwila, odpowiednie sensitivity i czuję, że w pełni władam nad postacią - mogę zarówno precyzyjnie celować jak i jednym ruchem obrócić się o 180 stopni .. a tutaj cały czas "jakoś dziwnie, jakoś źle".

Podobnie było w ostatnim Wolfenstein'ie - całą frajdę zabierało mi sterowanie.

To problem charakterystyczny dla gier tworzonych pod kątem konsoli, a następnie portowanych na PC .. ale przecież BC2 chyba do takich nie należy ..

Denerwujące jest to, że nie da się ustawić, aby złożenie się do przyrządów celowniczych trwało tylko przez czas przytrzymania prawego przycisku myszy . trzeba raz kliknąć, aby przycelować, a następnie ponownie, aby oddalić ..

Edited by Ratoll
Link to post
Share on other sites
So, yesterday I went into Game Stop to trade in MW2 because of the extra 50% they were giving for it made it close enough to 40$ I was happy with. Anyways, this is kind of funny.

 

I went into the store expecting to be one of the few actually turning in MW2 for credit... well I was completely wrong. The guy at the counter almost did not want to take my game because he had a stack of 11 MW2 opened and returned cases behind him... yes... 11... I saw and counted the stack.

 

Z forum BC2. :P Oczywiście niepotwierdzone, może tylko gostek sobie wymyślił.

Link to post
Share on other sites

BARDZO prawdopodobne;) Na MW2 psioczę i narzekam, a BC2 podniecam się jak małe dziecko... Ale to tylko dlatego, że wreszcie powstała dobra gra w świecie tych portowanych z konsoli gówien... BC2 nie jest portem, a osobną produkcją i to mi się u DICE podoba.

 

Moja radość z tej gry jest spotęgowana również z uwagi na fakt, że cieszyłem się i podniecałem nowym Aliens vs Predator... Dopóki w niego nie zagrałem...

Link to post
Share on other sites

Czy Wy też macie uczucie, że mysz jakoś "dziwnie chodzi" ? Dużo czasu poświęciłem kombinowaniu ustawieniami (są do tego aż 3 suwaki i włączanie akceleracji) i nadal nie jestem zadowolony.

mam to samo dopiero jak wszystko dam na low (wtedy grafika wręcz odpycha a kompa mam dosyć dobrego) to da się normalnie grać choć i tak czasami przymuli.

I jeszcze jedna rzecz mnie strasznie irytuje i chodzi mi o ten dźwięk ogłuszenia... co to wo gule jest za dźwięk :D

Edited by APOSTEL
Link to post
Share on other sites

Gra wymaga 4 rdzeniowego proca, jeśli takowego + karta graficzna minimum 4870/gtx260 nie posiadacie musicie zapomnieć o super płynnej rozgrywce.

Osobiście miałem mocno podkręconego core 2 duo (3,5ghz) + 4850 i zadowolony nie byłem :/

Link to post
Share on other sites
Gra wymaga 4 rdzeniowego proca, jeśli takowego + karta graficzna minimum 4870/gtx260 nie posiadacie musicie zapomnieć o super płynnej rozgrywce.

 

Co ty człowieku pier...? Ja mam dwurdzeniowego athlona 6000+, 4GB ramu i 9800 GT 1GB i gram na wysokich włącznie z aa, więc bądź tak łaskaw i nie wypowiadaj się o czymś czego nie jesteś w stanie pojąć.

 

Tak btw. to jeszcze nie powstała gra, która wykorzystuje 4-rdzeniowy proc. To jest tylko marketing.

Link to post
Share on other sites

Sigh pytasz na czym gram ? Dobrze podzielę się z tobą tą wiedzą.

Więc tak :

2x Kolumna podłogowa a w niej :

- 2x głośnik nisko tonowy

- 2x głośnik wysoko tonowy

- 2x głośnik średnio tonowy

- i oczywiście basy ;)

Wzmacniacz Helix H 400

 

Nie mów mi co i jak bo jak się nagrywa muzykę to się trochę zna na tym. A słyszałem już kiedyś gry z lepszą jakością dźwięku.

 

Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites
Nie mów mi co i jak bo jak się nagrywa muzykę to się trochę zna na tym. A słyszałem już kiedyś gry z lepszą jakością dźwięku.

 

Dawaj przykłady:)

 

Nie mów mi co i jak bo jak się nagrywa muzykę to się trochę zna na tym.

Taa, pewnie robisz swoje techniawki i myślisz, że jesteś znawcą tematu :lol: . Jak nagrasz partyturę na orkiestrę symfoniczną to daj znać:)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...