Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Tydzień temu wybierałem się na strzelankę. Naładowałem sobie na full baterię, jednakże z pewnych przyczyn jednak nie poszedłem. Dzisiaj sprawdzam czy bateria dalej trzyma, ale replika w ogóle nie reagowała na pociągnięcia za spust. Przez jakieś 30-45 minut podładowałem lekko baterię, żeby zobaczyć czy może teraz replika zareaguje. Jednak znowu nic. Podłączyłem ją z powrotem. I tu moje pytanie:

 

Czy tutaj zepsuła się replika, czy raczej bateria?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A stick nie wejdzie ?. Ogólnie chodzi mi o to aby za szybko gearbox nie padł w stocku.Na jednym spotkaniu kolo co ma AK 74 CM40C a to te same gearboxy jadąc na baterii 10.8V pod koniec spotkania coś mu padło prawdopodobnie -poszły zęby na którejś zębatce.Wiadomo rof jest większy ale czy gearbox wytrzyma strzelając seriami.Także dawać 10 czy ma 9 V.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Wracając do tematu właśnie padła mi bateria firefoxa 9.6V 1500 którą używałem w AK74 i to nie długo bo chyba od czerwca tego roku.Batka była rozładowywana i ładowana ładowarką Batimex.Objaw taki że po pełnym procesie oddala mi około 20 strzałów w trybie auto i cisza, podejrzewam że któraś cela padła-no chyba że się mylę.

 

Natrafiwszy na posta odnośnie zamrażania baterii aby je zregenerować zrobiłem to i obecnie batka się ładuje nie liczę na wiele ale zobaczymy .

Jeśli chodzi a zakup baterii Ni-MH typy stick to czy kupić kolejnego Firefoxa czy polecicie coś innego?

A jeśli li-pola to poproszę o podpowiedź oraz jaka ładowarka do niego.

Link to post
Share on other sites

weź coś z sanyo zmierz miejsce na baterie, jeżlei masz w chwycie przednim kawałek pręta stalowego wywal go i podszlifuj miejsce wtedy wieksza batka wejdzie. ;) robiłem kiedys batke z ogniw sanyo kr 1500AUL do kałacha stick 9,6v pasowała idealnie bateria miała prawie 34cm długości i sie mieściła do akms-a.

Link to post
Share on other sites

Ku mojemu zdziwienia po około 2,5h pobytu w zamrażalniku bateria 9.6V firefoxa owinięta w ręcznik papierowy oraz w reklamówkę po rozładowaniu i naładowaniu dostała drugie życie. Dziś wystrzelałem z AKS74A około 1200 szt ammo w większości na semi a końcówka przy szturmie na budynek długimi seriami i nie zauważyłem aby gearbox zwalniał lub aby coś się działo z baterią. śmiało stwierdzam że zabieg mrożenia w moim przypadku się powiódł. Rof na 9.6V jest bardzo zadowalający i więcej mi nie potrzeba.

 

Seger dzięki za info prosiłbym jeszcze jakiś komentarz odnośnie lipola.

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

co do ładowarek li-po masz temat w dziale amunicja i zasilanie ;)

na alledrogo rc power bc6 (czy cos takiego :P ) pare osób juz kupiło i sa zadowolone plus zasilacz stabilizowany 5A i masz zestaw za ok 300zł ładujący wszystkie baterie uzywane obecnie ( nie wiem czy li-fe ładuje to ale chyba tak)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam.

 

Z góry chciałem przeprosić za odkopywanie starych tematów no ale lepsze to niż zakładanie nowych ;)

 

Mam bardzo podobny problem z tą repliką co założyciel tematu, ponieważ po podłączeniu baterii słyszę jak silnik pracuje (tzn takie "pyakniecie") lecz replika nie oddaje strzału. Sprawdziłem czy to bezpiecznik, lecz ten drucik nie jest przerwany.

 

Proszę o jak najszybszą pomoc ;)

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Z góry chciałem przeprosić za odkopywanie starych tematów no ale lepsze to niż zakładanie nowych ;)

 

Mam bardzo podobny problem z tą repliką co założyciel tematu, ponieważ po podłączeniu baterii słyszę jak silnik pracuje (tzn takie "pyakniecie") lecz replika nie oddaje strzału. Sprawdziłem czy to bezpiecznik, lecz ten drucik nie jest przerwany.

 

Proszę o jak najszybszą pomoc ;)

 

Zacięcie albo połamane żeby w zębatkach lub tłoku.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...