Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Plastikowy GB v2. Co o tym myślicie?


Recommended Posts

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam ten szkielet ale nie miałem czasu go przetestować. Jest elastyczny więc M150 to przesada. Jednak z M130 nie powinien mieć problemu. Będę w nim zakładał max M100 w ramach nietypowego projektu, który będzie na ukończeniu na początku lutego. Może wtedy coś skrobnę jak mi nie ucieknie z głowy :blush:

Link to post
Share on other sites
Jest elastyczny więc M150 to przesada.

 

Nie do końca jest tak, że im twardszy materiał tym lepiej... Właśnie dlatego, że jest elastyczny, to może wytrzymać M150 :) Ale to tylko przypuszczenia, nie miałem tego szkieletu, więc jakichś stwierdzeń nie będę pisał

Edited by KreciKs
Link to post
Share on other sites

To kup, 9 dolców to nie są pieniądze, a jak wpakujesz m150 i wystrzelisz na tym chociaż 10k kulek, to to będzie hit! :DJa duszy testera nie mam, wynalazków nie lubię. Wolę rzeczy sprawdzone :D

Jak dla mnie nie opłaca się inwestować w plastikowy GB. Właśnie jak napisał pan wyżej jeżeli chcesz kupić tego GB na dłuższy czas to go nie kupuj lepiej dozbieraj sobie do metalowego :)

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie nie opłaca się inwestować w plastikowy GB. Właśnie jak napisał pan wyżej jeżeli chcesz kupić tego GB na dłuższy czas to go nie kupuj lepiej dozbieraj sobie do metalowego :)

 

W cenie jednego dobrego metalowego szkieletu masz co najmniej 3 plastikowe ;] Więc dopiero, gdy zepsują ci się 3, możesz mówić, że to nieopłacalne.

Link to post
Share on other sites
Jak dla mnie nie opłaca się inwestować w plastikowy GB. Właśnie jak napisał pan wyżej jeżeli chcesz kupić tego GB na dłuższy czas to go nie kupuj lepiej dozbieraj sobie do metalowego :)

 

Jak na razie jeszcze nie wiemy jakie są właściwości plastikowego gejboxa. Może się okazać, że jest wytrzymalszy od metalowego, zwłaszcza na mrozie (choć za oknem u mnie plus 10 :) ). Elastyczność nie jest problemem, pewnie dlatego pisali, żeby wkładać go do metalowego korpusu.

 

W każdym razie cztery dychy nie są majątkiem, żeby się przekonać czy warto było.

Link to post
Share on other sites

W każdy razie kto normalny kupuje plastikowy GB do M150 ??????????

A jak wiadomo metalowe (ZnAl`owe) pękają przy M100...

A wytrzymałość można sprawdzić łatwo zrzucając na beton z 2m jak się nie rozwali to się coś uszkodzi a wątpię żeby tak samo stało się z plastikowym.. Druga sprawa "metalowe" GB nie dają się lutować, spawać ani kleić jedyne co da się zrobić to założyć zbrojenie które również da się założyć do tego plastikowego dodatkowo przez to że jest plastikowy jest plastyczny i można go przerobić zbrojeniem nie tylko po bokach ale np. w środku czego się nie zrobi z "metalowymi" bo komu by się chciało piłować w środku itd..

 

Rozumiem że to jest forum ale nikt nie ma twardych dowodów, zdjęć ani go nawet nie trzymał w ręku a udaje geniusza twierdząc ze ten plastik nie wytrzyma M150 a metal tak.. No wsadźcie do ZnAl`owego GB V2 M150 i niech to nie j*bnie..

Dlatego skończcie te luźne wypowiedzi i spekulacje albo wiem! Zróbmy konkurs zrzucimy się na nowy ZnAl`owy GB wyślemy komuś niezależnemu żeby zrobił testy na M100, M120, M130, M140, M150 i dalej jeśli nie pęknie w między czasie zrobimy zakłady i ten który wytypuje odpowiednią SP i ilość strzałów jakie wystrzeli wygrywa

Link to post
Share on other sites

Panowie, kluczowe jest, że ten GB jest do metalowego korpusu. W moim m60 z plastikowym GB spokojnie 150 pójdzie (sprawdzone) ale jak próbowaliśmy podłączyć wyjęty na zewnątrz repliki to wywaliło przód.

Inna sprawa, że sklejony i wstawiony dalej chodził póki zębów na tłoku nie spiłowało.

Link to post
Share on other sites
A wytrzymałość można sprawdzić łatwo zrzucając na beton z 2m jak się nie rozwali to się coś uszkodzi a wątpię żeby tak samo stało się z plastikowym..

 

Robiliśmy tak z aparatami fotograficznymi, chłopaki z Sony zrzucali z 13 piętra na beton "wydmuszki" lustrzanek, jedna z plastiku, druga z metalu. Plastik odbił się kilka razy, skończyło się na rysach i jednym pęknięciu, zaś metalowy zwyczajnie znikł. Pękł na milion kawałeczków, które poleciały każdy w swoją stronę i tyle było z wydmuszki. Podejrzewam, że z gearboxem będzie tak samo.

 

Ja plastika nie będę katował m150, wrzucę mu M120 i będzie "maszyna na zimę", z której uda się puścić serię przy -7 stopniach bez ryzyka wyplucia tłoka przez komorę hiphop. Z metalowym gejboxem po prostu bym się bał i bym płakał, jakby mi 150zł postanowiło strzelić.

Link to post
Share on other sites

No niestety gdybanie gdybaniem, przydały by się testy, bo jeśli ten szkielet korzysta ze wsparcia jakie daje mu metal body to nie wiem np czy takie M150 przy Boyi'owskich puszkach nie będzie rozwalało nie tylko szkieletu ale i po dłuższym czasie samego body a tu już cena szkieletu + body przewyższa opłacalność i lepiej już kupić standardowe non plastk.

Link to post
Share on other sites

Dziś dotarły szkielety!!

No to zaczynamy..

 

Szkielet jest bdb spasowany nie posiada skaz czy też naddatków materiału. Jest bardzo lekki (dużo lżejszy od znalowego)

W zestawie dostajemy wszystkie śruby do skręcenia GB, w "lewej" połówce szkieletu wkładamy nakrętki a z prawej skręcamy.

Takie szybkie sprawdzenie pod kątem wzmocnienia jest pozytywne ponieważ jest to plastik można zastosować różnego rodzaju kleje których nie ma szans zastosować przy ZnAl`owych elementach dodatkowo popytałem już w zakładzie wulkanizacyjnym i powiedzieli że posiadają lutownice do plastiku i podrzucili pomysł wtopienia w konstrukcję płytek stalowych.

 

Zdjęcia postaram się dać wieczorem.

Link to post
Share on other sites

Z góry przepraszam za długi okres oczekiwania ale paczka siadła mi w WER ZABRZE i trochę roboty mam...

 

Wracając do szkieletu..

 

Zacząłem już powoli składanie go i o to wnioski..

 

-Łożyska metalowe 7mm (z MP5 CM) wchodzą elegancko, niektóre trzeba trochę "popieścić" ale wchodzą i trzymają się bardzo dobrze..

-Z ustawianiem zębatek również nie miałem problemu i tu już mam pewne odczucie że zębatki chodzą ciszej..

-Zespół cylindra siedzi elegancko nawet nie drgnie co niestety jest częste w ZnAl`ach.

 

Ogólnie mówiąc z składaniem GB nie miałem problemu puki... nie chciałem założyć prowadnicy sprężyny...

Ponieważ posiadam nie używaną stalową prowadnicę z łożyskowaniem od XHT to chciałem włożyć i nie chce wejść..

Okazało się że rowki/otwory na prowadnicę spr są za małe.. ale to nic wyszperałem gdzieś w domu plastikową prowadnicę i również za małe otworki... No to nie zostało nic innego jak skracanie ramionek prowadnicy.. Owszem dało by się poszerzyć rowki bo jest to plastik więc nawet scyzorykiem da rade, ale nie chciałem się bawić w osłabianie konstrukcji..

 

Nie testowałem jeszcze GB.. Jak przetestuje dam znać :))

 

>>>ZDJĘCIA<<<

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...