Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD Dragunow [Classic Army]


Recommended Posts

  • 5 weeks later...
  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Doszły mnie słuchy w jednym sklepie asg, że chińczycy juz pracują nad własną repliką elektryczną SWD na wzór SWD Classic Army. Ale na częściach bardziej typowych i dostepnych. I że ma sie pojawic w sklepach po wakacjach, najpóźniej jesienią, w cenie przewidywanej 700- 800 zł.

Więcej szczegółów nie znam.

Ale jeśli np. Cyma by sie przyłożyła do takiej repliki, to mogłaby to byc ciekawa alternatywa dla CA, RS, sprężyniaków, jeśli nie hit rynkowy.

Edited by KorbaSWD
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Gdzies wczesniej ktos pisał ze gdzies w tym SWD jest nieszczelnosc. Razem ze znajomym sprawdzilismy że jest przy mocowaniu komory hopka... W moim egzemplażu troche sie porusza może potaktowanie silikonem pomoze sprawdze gdy bedę wkładał precke

Edited by Widmo34
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Minął prawie rok od premiery, a tu wciąż pusto jeśli chodzi o informacje.

Myślę czy by nie zakupić swd od CA ale mam pytanie.

Jak jest z tuningiem?

 

Rozumiem, że najbardziej lichym elementem jest głowica cylindra. Czy podejdzie dysza od l85 aresa?

Jaką maksymalnie sprężynę pchaliście do swojego egzemplarzu i jakie wyniki na chrono wychodziły?

Czy antyreversal faktycznie obciera o zębatkę silnikową? Jeśli tak to czy ktoś rozwiązał ten problem?

 

Nie wierzę, że nikt w Polsce nie przeprowadził w ciągu tego roku poważniejszego tuningu :) Podzielcie się informacjami.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Otóż tak, chciałbym się pobawić trochę w snajpera (strzelca wyborowego jak kto woli :) ), dużo słyszałem że replika karabinu wyborowego poniżej 1500zł to nic innego jak jakiś szmelc. Więc mam pytanie czy opłaca się ją kupić, czy może potrzymać trochę pieniądze i kupić coś innego. Ogólnie jestem fanem Wszystkich karabinów serii AK, RPK, SWD więc nic innego niż snajperka SWD nie wchodzi w grę :). Co do sprężyniaka to raczej niechętnie podchodzę, nie wiem czemu ;). Co do karabinu nie mam zbyt dużych wymagań (moich kumpli cymką cm.028 biorę jak chcę) , jedyne to ma być opłacalne wydanie 1500zł, no i żeby troszkę potrzymała. To co? Kupić CA czy jednak wstrzymać się z kupnem i poczekać aż mój chincol wyda ostatnie tchnienie? :)

Link to post
Share on other sites

Mam SWD CA i bangla. Ale tylko na sprężynie 150 bo mocniejszej bałem się włożyć. Powód - nie ma dostępnych (z tego co wiem) gearboxów i paru innych szpejów. Więc jak Ci się coś sypnie - to mogiła. Z drugiej strony sprężyna 150 to takie absolutne minimum, żeby cokolwiek pretendowało osiągami do karabinu wyborowego.

 

Stockowy CA SWD ma bardzo marne szanse z każdym innym aegiem. Żeby zrobić dobrą snajperkę musisz wymienić prawie wszystko. Tak więc lepiej się 5 razy zastanów.

Edited by szczery
Link to post
Share on other sites
[...]Powód - nie ma dostępnych [...] gearboxów i paru innych szpejów. Więc jak Ci się coś sypnie - to mogiła.

 

czego oprócz szkieletu nie można dostać? Zębatki, tłok, cylinder podchodzą od sr25, Głowica cylindra z GB v6 (po modyfikacji), Prowadnica springa v3. Głowica tłoka standard. Potworka można już zrobić ze springiem sp150.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Replika w sumie już długo jest na rynku, może jakieś opinie dot. użytkowania / tuningu? Bo to w sumie wciąż dobra alternatywa do drogiego RS, tym bardziej że niedawno wyszła wersja steel & wood.

 

Replikę posiadam już dłuższy czas, od kiedy pojawiła się w ofercie specshopu.

Nie przerabiałem jej na replikę stricte snajperską, nie wymieniałem również bardzo wielu części, więc mogę trochę powiedzieć o stocku.

Z wymienionych rzeczy- zamontowana jest w nim sprężyna m140- wariant bezpieczeństwa. W gb zmieniona została tylko głowica tłoka- bardzo niepewny element. Do tego preclufa Mb BP II 6,03- 650mm i gumka Madbull Shark. Bateria LiPo 11,1V. Wystarcza na nią spokojnie miejsca, wystarczy go nawet na standardowy bezpiecznik (kwestia odpowiedniego umieszczenia). Ze zwykłych baterii wejdzie tylko 8,4V,- stick lub układ linearny 4+3, lecz wtedy występują problemy z rozmiarami osłonki bezpiecznika.

 

Karabin obecnie ma zasięg skuteczny równy blisko 70 m, zasięg całkowity niewiele większy. Celność jest jak najbardziej w porządku- oczywiście jest to kwestią doboru lufy, gumki i kulek (lufa sprawuje się b.dobrze, mimo, że spotykałem się z różnymi opiniami o Black Pythonach). Lufa stockowa jest dobrej jakości, ale daleko jej do precyzyjnej.

 

System hop-up sprawuje się w porządku, choć cudem techniki pod żadnym względem nie jest. System pierścienia znany z aug, Dystanser to długi jednolity wałek, znacznie dłuższy od standardowych. W moim egzemplarzu był wycięty trochę krzywo.

Regulacja dość precyzyjna, nie rozregulowuje się łatwo.

Karabin pracuje dość sporo, przy testach i w polu gb przemielił ok. 3000 kulek bez uszkodzeń wewnętrznych części. Jedyny problem wystąpił przez deformację niestandardowej kostki stykowej- działa ona rozporowo-w wyniku przegrzania (przynajmniej tak to wyglądało) nastąpiło odgięcie blaszek, w ten sposób, że czasami styki nie łapały.

Kolejny i ostatni problem jaki wystąpił po drodze, to tajemnicze ułamanie występu dociskającego przycisk i wybierającego kulki z magazynka. Karabin został odesłany na gwarancję.

Szczelność układu tłok-cylinder idealna.

 

Planuję dalszy tuning- głównie mowa o dobraniu odpowiednio pasujących części Bore, lecz także mocowy- mimo, że sama budowa gb nie naprawa mnie pewnością co do wytrzymałości, zwłaszcza brak górnego stałego wzmocnienia. Niemniej przy obecnych modyfikacjach nie sprawia problemu żadna ze stockowych części.

 

O sprawach wizualnych dość sporo zostało powiedziane w recenzji. W moim SWD zastosowałem rozwiązanie drewnookleinowe. Efekt wizualny nie najgorszy, zwłaszcza po pokryciu odpowiednim kolorem i lakierowaniu. Modyfikacja kolby wymaga wydrążenia dużej przestrzeni pod silnik wgłąb kolby.

 

Dwa zdjęcia, razem z "kolegami" z pola:

 

20110425089.jpg

 

20110425093.jpg

 

Pozdrawiam

Matt

Link to post
Share on other sites

Super, dzięki za odpowiedź.

Możesz jeszcze powiedzieć dwie rzeczy?

 

1. Ile fps wyszło na M140?

2. Jaką głowicę tłoka zastosowałeś i dlaczego nie wymieniłeś głowicy cylindra oraz tłoka na taki ze wszystkimi zębami metalowymi?

 

Co do zestawu Bore-Up to to ciężko będzie, bo nie ma borków do v7 g&g, czyli nie dobierzesz głowicy cylindra. Jedyne wyjście jakie ja widzę, to standardową głowicę cylindra v7 w standardzie g&g wkleić (np na klej silikonowy) do cylindra bore-up i zastosować głowicę tłoka bore-up i mieć nadzieję, że będzie to działało.

Link to post
Share on other sites

1. Na 0,2g wychodzi w miarę stabilne 480 fps.

2. Zastosowałem jedyną, którą miałem pod ręką- aluminiową CA. Chciałem też przy okazji sprawdzić, jak się będzie głowica cylindra trzymać, i o dziwo wciąż działa.

Tak czy siak, w Lipcu czeka go zastrzyk nowych części, w tym wszystkiego co wymieniłeś. Tłok jak dotąd trzyma się mocno, ale wymiana również go czeka.

W internecie oferowany jest zestaw FTK do CA- sprężyna m160, silnik i zębatki HT, metalową głowicę tłoka i prowadnicę sprężyny.

W Polsce niedostępny. Będę kompletował na bieżąco. Poza tym obawiałbym się tak silnej sprężyny montować, ograniczę się raczej do m150. Obecnie głowica tłoka może być pięta Achillesową tego całego zestawu.

Edited by Matt141
Link to post
Share on other sites

480fps to malutko jak na spring m140

 

Wynik rzeczywiście nie jest powalający, ale nie jest też wynaturzony.

Gdybym miał podejrzewać nieszczelność, to typowałbym miejsce przyłączenia komory, ale rozrzut fps-ów na to nie wskazuje.

Wynik zawsze mógłbym również zrzucić na niepewne chrono, bo niestety nie mam najlepszych możliwości na mierzenie fps- ale w to wątpię.

W nadchodzącym miesiącu będę nad Dragunowem pracował, i wtedy na pewno dobrze go przechronuję. Na dzień dzisiejszy mogę go przejrzeć w kierunku nieszczelności w newralgicznych miejscach ;]

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...