Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki silnik?


Recommended Posts

Witam

 

Mam zamiar wymienić w moim G36 wysłużony już silnik EG1000 z TM.

 

Założenia przy wyborze nowego silnika:

1. Konfiguracja mojego karabinu to: M130 Guardera i zębatki STU z CA.

2. Taka względnie normalna szybkostrzelność. Wiem że to pojęcie względne, ale super kosiarki nie potrzebuje.

3. Silnik ma być zasilany baterią 8,4V Large (G&P lub Sanyo RC).

 

Zależy mi żeby ten silnik chodził na 8,4V bo planuje sobie zestandaryzować aku w moich karabinach, a że pozostałe chodzą na 8,4V więc stąd wybór. Zastanawiam się nad Magnumem z Systemy ale trochę on kosztuje i więc tak myśle czy by jakiś inny nie był lepszy w stosunku jakość cena.

 

Pozdrawiam

Arczi

Link to post
Share on other sites
  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nigdy nie rozbierałem silnika i nie mam do tego nawet narzędzi, więc by było ciężko żebym w własnym zakresie wymienił sobie to łożysko. Poza tym na allegro znalazłem tylko jeden interesujący mnie silnik Cymy a icsa nie ma wcale.

Szczerze to też trochę się obawiam chińskich wyrobów, ale jakbym znalazł jakiś mocno nie wyeksploatowany to czemu nie.

A co byście polecili z nówek?

Edited by _Arczi_
Link to post
Share on other sites

Zależy od to od tylu czynników, że to strzelanie w ciemno. Zależy czy na stockowych zębatkach czy na jakichś innych. Zależy też jaki to pakiet (NiMh/NiCd), firma, pojemność, czym to ładujesz. Zakładając mniej więcej, że zamierzasz tylko wstawić M150 to 9.6V to pociągnie, ale na biednym ROF'ie a pojemność ogniw uwarunkuje jak szybko ten ROF będzie spadał w czasie strzelania :-P.

Link to post
Share on other sites

Ja mam u siebie Silnik Infinite Torque-Up Guarder-a, Zestaw zębatek - helical Super Torque Up Classic Army i Sprężyna M140 Guarder-a. Ciągnie to Akumulator NiMh 8.4V 3300mAh G&P przy zmierzonym RoF-ie ok 11 kulek/s. Jak dla mnie to w zupełności wystarcza.

 

Przy Twojej 130-tce RoF powinien być troszkę wyższy, o ile się nie mylę?

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_128_218&products_id=5573&name=Element_-_Silnik_Ultra_Torque_-_Krotki

 

A nie myślałeś o takim silniku, wszyscy chwalą...

 

 

Ja osobiście używam takiego:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_128_218&products_id=3311&name=Guarder_-_Silnik_High_Speed_Revolution_-_Krotki

 

i nie narzekam. Wg, bardzo dobry tylko, że kiepska zębatka. Używam go przy spręż. M120 CA, z zabójczym ROFem, bateria 9,6V 4ooomAh FF i 9,6V 1100mAh FF.

M130 ciągnie bez problemu, z niewiele mniejszym ROF-em.

Edited by zajaszcze
Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Ja mam takie pytanie.

Co musiałbym wymienić aby osiągnąć zasięg 60m w JG0738?

Na razie mam wymienione:

-Tłok G&G

-Gumka G&G

-Łożyska SHS

-Dysza SHS

-Komora (firmy nie pamiętam, chyba CA)

-Sprężyna 120 SHS lub Systema M120.

 

Nie mierzyłem FPS , ani zasięgu.

Ale myślę że może 45m ma.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam posiadam replike AK47 (cyma 039c) wymienilem wiekszosc czesci GB, sprezyna 140 i uzywam baterii FireFox LiPo 11.1 V 20c 1200 mAh chcialby zebyscie pomogli mi dopasowac jakis dobry silnik mam 2 na oku:

 

1. http://www.taiwangun.com/gearboxy-oraz-ich-czesci/silniki/silnik-krotki-ultra-torque-element.html

 

2. http://gunfire.pl/product-pol-1152195729-Silnik-Tornado-GP1000-S-o-zwiekszonym-momencie-obrotowym.html

 

Czekam na konkretne wypowiedzi jak macie cos lepszego to podeslijcie linka. I czy musze wymienic tez sanki?

Link to post
Share on other sites

Cyma 0.39 to już najnowsza seria tak jak 0.40,0.48itd czyli ma już silnik z niebieską "dupką".Jeśli chcesz zmienić silnik to polecam Elementa jest mocny na systema magnum a i rof polepszy jego wadą jest duża "prądożerność".

 

I silnik elementa ma dziwną przypadłośc. U mnie podobno "był spalony" - przez miesiąc myślałem że tak jest , do dziś ,jak go założyłem bo mi się nudziło .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...