Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki silnik?


Recommended Posts

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

CM039C zakupiony wrzesień 2010 i ma na pewno silnik z niebieska dupką bo go mam obecnie w domu .

 

 

Cyma 0.39 to już najnowsza seria tak jak 0.40,0.48itd czyli ma już silnik z niebieską "dupką".Jeśli chcesz zmienić silnik to polecam Elementa jest mocny na systema magnum a i rof polepszy jego wadą jest duża "prądożerność".

 

 

OK, nie wiem dlaczego, ale w tej co miałem w rękach był szary... Jakieś różne serie ?? Nie ważne :)

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Silnik hi speed elementa też bardzo ładnie ciągnie z tym, że "chwilę" poczekasz zanim się rozkręci. ROF będzie wyższy niż przy silniku HT elementa. Zasadniczo jak to jest klasyczna szturmówka to myślę, że z powodzeniem zastosujesz taki silnik. Oczywiście nie wszyscy używają automata w szturmówce jednak chyba do tego jest by go nadużywać :)

 

Co innego jak masz lipo 11,1V i stosujesz sobie silnik HT to w takim wypadku nie ma opcji, ciągnie dosłownie wszystko.

 

Jednak z doświadczenia powiem, że rof to nie wszystko. Ja bym dał pakiet 7,4V, silnik Hi speed i rof będzie nader soczysty.

Link to post
Share on other sites

U mojego kumpla w suce boyia jest Hi speed SHSa, lipo 7,4 20C,sprężyna sp120, mosfet, kable niskoporowe. Roft 23 k/s. Tak więc jeśli chcesz zwiększyć rofta to po 1 wymień kable na niskooporwe jeśli to już zrobiłeś to wstaw jakiś mosfet potem myśl o silniku. Chyba ,że bardzo Ci zależy na takiej zamianie silników z cymy do boyia to mogę Ci powiedzieć ,że roft skoczy Ci o jakieś 3-4 k/s ostatnio sprawdzaliśmy z kumplem.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, żeby nie urażać. Szczerze to mosfet prawie nic nie daje.

 

Osiągi zwiększone max o 4% Jak komuś nie chce się czasami poczyścić styków to jest to wygodny gadżet. Jednak patrząc z mojej perspektywy 4% to dość niski wynik i niewarty żałowania 15zł :D Więcej na browarek jest.

 

Kable owszem, wymienić.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Cyma 0.39 to już najnowsza seria tak jak 0.40,0.48itd czyli ma już silnik z niebieską "dupką".Jeśli chcesz zmienić silnik to polecam Elementa jest mocny na systema magnum a i rof polepszy jego wadą jest duża "prądożerność".

 

Jak masz czarny silnik z niebieska dupą to raczej nie ma sensu wymieniać (a już napewno nie na elementa) 140 spokojnie uciągnie i da spory roof.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Nie mogę niestety edytować. Dosyć mocno polemizuję z Podleckiem i jestem ciekawy opinii użytkowników. Rozchodzi się o 3 silniki:

http://www.airsoftar...-speed-dlugi/95

http://azteko.pl/sil...ugi-p-2383.html

http://azteko.pl/jbu...c02-p-3605.html

 

Co o tym myślicie? A może lepiej z zagranicy ściągać Element Ultra TU?

Edited by Kacik
Link to post
Share on other sites

Ostatnio montowałem znajomemu silnik z pierwszego linka ( CORE ) i powiem, że jeśli nie był to jakiś wyjątkowy egzemplarz to polecam go w 100%. Na M150 , Li-po 11,1 20C Turnigy i niskooporowych kablach urywa d... Takiego rof-u i reakcji się nie spodziewałem.

Jako ciekawostkę powiem, że nabyłem go przez przypadek, z powodu chwilowego braku na rynku innych silników na neodymach w rozsądnej cenie ( Tornado F1 czy JG ) a te się do niego nie umywają.

 

Nie wiem czy można polecać na podstawie jednego egzemplarza, ale polecam :)

Link to post
Share on other sites

Znajdz czarny silnik z granatowym dupskiem od PJ. No niech mi ktos powie, że w tej cenie są lepsze. U mnie ciągnął m120 guardera i wysiał 2000 kulek i poszedł dalej.

 

To nie takie proste. Jest straszny deficyt silników, zarówno w Polsce jak i zagranicą, stąd szukam alternatywy.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...