Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Spodnie BDU


Recommended Posts

100% Bawełna Rip-stop cieżko jak cholera ( sam bym chciał )

 

Nie prawda;)

 

100% Bawełna ( nie rip-stop, gruby materiał) - Wydaje mi się, że nigdy takich nie widziałem

Bo nie ma takich. A przynajmniej na kontrakcie.

 

Moim zdaniem nie warto kupować BDU 100% Cotton. Bardzo szybko traci kolory, kurczy się(jak to bawełna), a i trwałość pozostawia wiele do życzenia. Zdecydowanie lepiej brać NYCO Rip-Stop, bo mamy lepszą trwałość i zachowanie kolorów, a uważam, że gorsza przewiewność to mała cena za gacie na lata;)

Link to post
Share on other sites

Rp stop niezależnie od składu materiału - do kościoła ;) Nyco niby wytrzymalsze ale długo po krzakach się w tym nie pobiega.

 

Bawełna 100% nie kurczy się a blaknięcie jest uzależnione od tego jak często i w czym pierzecie. Tak jak i w innych ubraniach. Niby najlepsze na lato ale jak dla mnie wielkiej różnicy w porównaniu do grubego 50/50 nie ma.

Poza tym rip stop to materiał na tropiki.

Link to post
Share on other sites
Ripstop na lata? No chyba, że chodzisz w nich do kościoła.

 

Ja w swoich cioram po górach, lesie itp. itd. już 2 rok. Rip-Stop NYCO to dla mnie codzienność latem i jakoś nie widzę, żeby miały się zniszczyć w najbliższych miesiącach;)

 

Nie pamiętam, aby którekolwiek z moich BDU 100% cotton się skurczyły czy wyblakły, a parę ich w życiu miałem...

Ale nie oceniaj innych przez pryzmat swojej osoby. Bawełna zachowuje krój i kolor, gdy się ją płucze w rękach, ale wrzuć ją do pralki a się skurczy. Kupiłem tak rok temu woodlandy Medium-Regular i po 7 praniach zrobiły się wypłowiałe Small-X-Short ;)

 

Poza tym rip stop to materiał na tropiki.

Taa...

Link to post
Share on other sites

Ja w swoich cioram po górach, lesie itp. itd. już 2 rok. Rip-Stop NYCO to dla mnie codzienność latem i jakoś nie widzę, żeby miały się zniszczyć w najbliższych miesiącach;)

Zakładana żywotność polskiego ripstopu to jeden rok, amerykańsckiego ACU - o ile pamiętam - pół.

Ale nie oceniaj innych przez pryzmat swojej osoby. Bawełna zachowuje krój i kolor, gdy się ją płucze w rękach, ale wrzuć ją do pralki a się skurczy. Kupiłem tak rok temu woodlandy Medium-Regular i po 7 praniach zrobiły się wypłowiałe Small-X-Short ;)

Wiesz może, że na tych spodniach znajduje się metka, na której podany jest przepis prania? Wszystkie swoje mundury piorę w pralce i jakoś nic mi nie blaknie, ani się nie kurczy.

Jak wrzuciłeś do pralki na 80 stopni, dosypałeś proszku nie wiadomo jakiego pochodzenia, to czego się dziwisz?

Link to post
Share on other sites
Jak wrzuciłeś do pralki na 80 stopni, dosypałeś proszku nie wiadomo jakiego pochodzenia, to czego się dziwisz?

 

Problem w tym, że ja piorę mundury na zwykłym płukaniu i to tylko wtedy, kiedy nie mogę zrobić tego w rękach;) Bawełna ma po prostu takie właściwości i nic się na to nie poradzi, udowadniaj sobie, że jest inaczej jeśli poprawia ci to samopoczucie - nie mam nic przeciwko:)

Link to post
Share on other sites
A Rip stop to nie znaczy po prostu kopia jak DVDRip?

 

Hahahaha!!! xD

Nie, to nie oznacza kopii...

 

Rip-Stop to rodzaj materiału wzbogacony wzmacniającymi włóknami, co objawia się charakterystyczną ''krateczką''. Dzięki zastosowaniu Rip-Stopu materiał jest lekki, przewiewny(choć nie zawsze) i wytrzymały. W dodatku w przypadku rozdarcia dziura nie poszerza się dalej niż poza obręb krateczki.

Spodnie w Rip-Stopie znajdziesz na allegro. Jest ich dość sporo;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Żeby nie zakładać nowego tematu o spodniach BDU mam takie zapytanie.

Otóż chcę sobie teraz kupić nowe spodenki BDU Rip-Stop, tylko nie wiem czy wziąć S-R, czy M-R. Ja mam w pasie 72 cm i wzrost 184, a moje stare BDU NYCO (pomijając helikona, który nie trzyma się oryginalnej rozmiarówki) są w rozmiarze medium, z tym, że są za szerokie, a na długość ok. Myślałem nad zakupem small regular, ale te chyba mogą być za krótkie, bo według tabelki są krótsze o 4cm od M, a to robi różnicę, bo np posiadając spodnie helikona, które mają 108 cm długości, są one raczej trochę przykrótkie.

Wiadomo, że eMki można ściągnąć paskiem, ale są one i tak o wiele za szerokie. Co radzicie, lepiej M, czy S?

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...