Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

cylinder gazowy - piękna podstawa do wyciskania takich niebotycznych prędkości i stabilności, że głowa mała. Może nie w stockowym-chińskim wykonaniu, ale napewno w wykonaniu OK albo K2 products.

Cylinder gazowy chiński - rok/półtorej temu widziałem jak to pracuje i... ojezu jezu, syfon, nieszczelne, kompletna pomyłka i w ogóle. A było gorąco na dworze, więc takjakby warunki idealne dla tego rozwiązania. MOŻE, ale to MOŻE się poprawili w tym fakcie, ale nie liczyłbym na fajerwerki. Prawdopodobnie to sprawa uszczelek i zaworu, ale - moim zdaniem warto by było odrazu zamienić cylinder na OK/k2, wstawić na stałe HP z podwieszonego zbiorniczka pod spodem/w kolbie i się cieszyć niezawodną pracą do .... śmierci. Koszt - pewnie koło tysiaka/półtorej, ale.. efekt będzie naprawdę zacny.

Ew, jeśli ktoś pomyśli nad tym bardziej - można się bawić w tuning cylindra, żeby bez problemu wytrzymywał większe ciśnienia.

 

Przy mądrym zestawieniu to moim skromnym zdaniem - ale cylinder gazowy, bezpośrednio ładowany gazem od boku przewyższa te całe magazynkowe zabawki.

 

Podsumowanie - system HP na stałe przytwierdzony do cylindra przez mambę, rozwiązanie całkiem popularne za oceanem, a napewno dużo tańsze, niż przerabianie "magazynkowo" zasilanej repliki na HP. Skąd wziąść elementy? Każdy, dobry sklep z akcesoriami do PB, nie oszczędzać na regulatorze, a będzie dobrze. Zestawu do tego tuningu szukałem dosłownie miesiąc temu - bez problemu wszystko znalazłem.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Od maja mam możliwość użytkowania gazowej repliki Wella L96 G22.

Jest to wersja fabrycznie tuningowana do 565fps.

 

Replika ma jednak znaczne, pogłębiające się problemy ze sobą.

 

1. Po naciśnięciu spustu z lufy oprócz kulki wydobywa się wielka chmura gazu.

 

2. Ogromny problem z regulacją hop-up. - przy strzale po linii prostej, kulka leci na odległość ok 50m., co przy takiej mocy jest jakimś żartem.

 

*Tu problem może tkwić w czymś innym, ja w temacie z serii techniczne, jestem zielony.

 

Oto dwa główne moje problemy z tą bronią. Blokada spustu się jeszcze zacięła, ale to raczej drobiazg - na szczęście w pozycji "zwolniona".

 

Myślałem już nad rozstaniem się z repliką, ale co mi tam. Spróbujmy jakoś temu zaradzić. Uszczelki?, komora HU?

 

Macie jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Problemem jest najprawdopodobniej producent -> Well i jego kontrola jakości ;)

 

Ta więc przymierz się do:

wymiany komory HU o ile jest jakaś porządna pasujaca,

uszczelnienia wszystkiego,

wymiany lufy na precrurę porządnej firmy,

 

 

Na początek chyba styknie.

Link to post
Share on other sites

Nie mam pojęcia co do niej może pasować ale skoro "podobno" ma 560 fpsów a ma problemy z powtarzalnym wzglednie prodtym lotem kulki na odległość powyej 50 metrow to albo:

- używasz za lekkich kulek - proponowałbym minimum 0.30g a najlepiej coś w okolicy 0.36-0.40g

 

- coś jest nie tak z komorą HU

 

- cos jest nie tak z lufą.

 

Reszty szukaj sam może w ktorymś z tematów o gazowych L96 warto popytać czy ktoś się orientuje co do możliwej kompatybilności elementów jakiejś Tanaki z tym Wellem ;) Ale szczerze w to wątpię ;)

Link to post
Share on other sites

więc przestań ich używać bo nadają się do RKM a nie do snajperki...To na początek. Proponuję całego bolta rozkręcić, wyczyścić, skręcić, to samo z komorą plus uszczelnienie. No i oczywiście kluczowe w tym przypadku może się okazać ODPOWIEDNIE smarowanie ale nie znam zbyt dobrze tej repliki więc nic nie doradzę konkretnego.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 7 months later...
  • 5 months later...

Poczekaj. "górny zawór" to umnowna nazwa tego co podczas strzału wypuszcza gaz ze zbiornika do lufy. A nie ten który jest zawsze u góry. Nazwa przyjęła się z karabinków i pistoletów gazowych i jej się trzymajmy. A więc zapytam jeszcze raz: czy aby na pewno masz na myśli górny zawór? Bo gaz do cylindra dostarcza zawór napełniania który jest tzw "dolnym zaworem"...

Link to post
Share on other sites

No to w takim razie tak zgadza się chodzi o zawór którym się dostarcza gaz do cylindra. Matko heh można się łatwo pomylić heh.. Bo w Wellu ten zawór jest od góry i tym się sugerowałem.

PS a na wypadający magazynek co radzicie? Super Glue do zatrzaska pod lufą czy nowy mag ? Chciałem właśnie klejem jakoś usztywnić zatrzask aby po każdym przeładowaniu nie zbierać maga z gleby .

Edited by Lukas_120
Link to post
Share on other sites

Udaj się z repliką do kogoś kto się na tym zna bo sądząc po Twoich postach na razie brakuje Ci doświadczenia w naprawach.

 

Ciężko Ci będzie wytłumaczyć skoro nie znasz budowy i zasady działania zaworu. Prawdopodobnie uszkodziło się uszczelnienie lub coś się dostało pomiędzy grzybek a uszczelkę. To najczęstsze przyczyny "nie trzymania"

Link to post
Share on other sites

Co do maga to nie trzyma ci ten przesuwny ząbek?

Może sprężynka się ubiła, jak pamiętam jest tam chyba jakaś śrubka która lubiła się luzować ale nie pamiętam już dokładnie jak to wyglądało i może mylę z inną repliką. Musiał bym to zobaczyć, poszukam w necie zdjęć to może Ci coś poradzę!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...