Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Special Air Service (SAS)


Recommended Posts

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cos nie bardzo... z tego co mozna sie doczytac na zagranicznych stronkach, wydzial AT zmienial kombinezony dosyc czesto i w wielu przypadkach byly szyte wg indywidualnego zamowienia (wzor przerobiony przez operatorow). Z tego by wynikalo, ze kombinezonow bylo kilka.

Link to post
Share on other sites
Cos nie bardzo... .

Nawet jesli jest ich kilka rodzajów to nie róznia sie znacznie ,głowny schemat kombinezonu jest zachowany a co najwazniejsze chyba dla odwzorowania SAS-U kaptur ,a wyzej zamieszczone zdjecia odpowiada temu wzorowi .wystarczy sie przyjżeć jakiejkolwiek fotce oddziałów sas zawsze mają kombinezon z kapturem i nie chodzi mi tu juz o jakieś specyficzcne rozmieszczenie kieszeni . A co do kwesti kombinezonu nie mam go znalazłem szczegółowe zdjęcia w internecie ,nadażyła sie okazja to wstawiłem .No i na koniec, nie tylko wikingowie mieli wojowników którzy nazywani byli berserkerami występowali tez w japoni .pozdr

Link to post
Share on other sites

Przecież nikt nic nie mówił na temat materiału z którego wykonywane są kombinezony SAS-U. Z tego co się orientuje to sa robione z nomexu podobnie jak amerykańskie kombinezony pilotów ale biorac pod uwagę ,że jest to jednostka specjalna to musi być on przystosowany też i do letniej pory .

pozdr.

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Dodam jeszcze, że kombinezony te szyje firma Anson Tactical. Oferują je w wersji operacyjnej, z nomexu oraz treningowej - z bawełny. Jeszcze całkiem niedawno dawało się kupić wersję bawełnianą w sklepie online producenta, ale sklep już nie funkcjonuje, a z prywatnymi klientami firma nawet nie chce rozmawiać. Kto miał fart, ten się jeszcze 2 lata temu załapał ;oP

 

Dodam jeszcze, że w SAS nie ma "wydziału AT". "Dyżur" CRW pełnią wszystkie plutony po kolei.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Co ta cena? Uważam, że bardzo tanio zeszła.

Maska S10 kosztuje teraz ok 100-150 zł, ciemne szyby ok 200 zł, kominiarka do maski (poza tym, że niedostępna) ponad 100 zł. Czyli SF10 zeszła za tyle co S10... Gdyby był w domu w tym czasie to pewnie bym kupił :?

Link to post
Share on other sites

Widzisz Ty uważasz, że zeszła bardzo tanio, a ja uważam, że to dużo. Ludzie mają różne zdania i różne zasoby portfela.

 

A co do przyciemnianych szyb to jeden gościu na ebayu wystawia regularnie nowy komplet za 29 funtów, gdyby ktoś był zainteresowany:

http://cgi.ebay.co.uk/S10-SF10-TINTED-LENS...86.c0.m14.l1318

 

EDIT.

I jeszcze jedno. Chyba kominiarki na S10/SF10 już nie będą niedostępne bo anson tactical sprzedaje na ebayu:

Dwie wystawione kominiarki

http://shop.ebay.co.uk/merchant/ansontacticallimited

Edited by aciepk
Link to post
Share on other sites
Widzisz Ty uważasz, że zeszła bardzo tanio, a ja uważam, że to dużo. Ludzie mają różne zdania i różne zasoby portfela.
Nie do końca tak. Można na to patrzeć względnie (w świetle swoich możliwości) albo bezwzględnie (porównując do cen rynkowych).

Nowy BMW X5 za 100 tyś zł, dla mnie będzie bardzo drogi, ale na rynku będzie "jak za darmo". Więc SF-10 na rynku jak teraz była baaardzo tania.

 

I jeszcze jedno. Chyba kominiarki na S10/SF10 już nie będą niedostępne bo anson tactical sprzedaje na ebayu:
O, dzięki za cynk :mrgreen:
Link to post
Share on other sites

I już jeden kaptur zniknął :wink: Napisałem o aukcji tej maski,bo w innym temacie Foka napisał,że jeszcze nie widział jej na ebayu czyli,że to raczej rarytas.Napisał też,że SF12 poszła kiedyś za 250 funtów,więc nieco ponad 100 za SF10 to dobra inwestycja.

Link to post
Share on other sites

witam. czy ma ktos informacje o helmach rodziny AC i gdzie je kupic. w necie o nich bardzo cicho. chodzi mi o helmy AC200, AC900, AC900/600 oraz AC100/600 . repliki albo oryginaly.

 

poza info na stronie producenta http://www.np-aerospace.com/index.htm wlasciwie nie moge znalezc punktu zaczepienia

 

z gory dzieki

 

do admina - polskie fonty sa odrzucane przez moj OS

Edited by axelrybaczewski
Link to post
Share on other sites

A mogę się spytać po co Ci którykolwiek z tych hełmów? Aktualnie SAS używa MICH'ów, które są stosunkowo łatwo dostępne w Polsce i na ebay.com. A wymienione przez Ciebie hełmy z NP Aerospace zdarzają się raz na jakiś czas na ebay.co.uk. Ostatnim jaki widziałem (Z pół roku temu) był AC900/600, który został sprzedany za 350 funtów...

Link to post
Share on other sites

[skasowane - mało wązne i dotyczyło dyskusji przeniesionej gdzie indziej, za to poniżej jest ważne dla kontekstu dalszej dyskusji ;)]

 

Ale wy ludzie leniwi jesteście...

Dziękuję za poświęcenie... ;-)

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Z tym lenistwem to było bardziej do axelrybaczewski... Chciał zdjęć z MICHami na głowach SAS i je ma w tym temacie, a że nie chce mu się szukać...

 

owszem widzialem te zdjecia ale to nie jest 22 regiment. SAS counter revolutionary warfare ( chlopaky w ciemnych nomexach ) chyba nadal biega w AC-kach.

 

nadal czekam na linka do SAS-CRW w MICH ;)

 

narazie dla mnie wykladnikiem jest ta lista. pojawia sie w roznych sajtach

http://img301.imageshack.us/img301/6746/368ga0.jpg

 

pozdrawiam

Edited by axelrybaczewski
Link to post
Share on other sites

To nie można było łaskawie napisać, że chodzi o CRW? Co ja mam zacząć w myślach czytać?

 

I może zamiast królewno czekać na linka, to skorzystałbyś z usług pana google? Czy może masz ban na google? Jak masz ban to życzę powodzenia w poszukiwaniu AC200 lub AC900 w rozsądnej cenie...

 

I mylisz się na zdjęciach jest 22 SAS, a to dlatego że 22 SAS to nie tylko CRW...

Edited by aciepk
Link to post
Share on other sites

na starcie powiedzialem ze szukam konkretnego modelu helmu.

 

Pan google wywala mnie do strony producenta ktory niestety nie za bardzo skory jest do pomocy. poza tym w internecie cicho .

 

termin ' rozsadne ceny' nie istnieje dla czegos takiego jak hobby. albo masz dostatecznie nasrane i wydasz 2000 na coveralls z nomexu / kevlaru albo zadowolisz sie poly / cotton :P

 

 

dzieki za info. gdzies wyczytalem ze 22 robi bardzo rzadko cos innego niz CRW / CT wiec palnalem ot-tak myslac ze to tozsame. :wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...