Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Special Air Service (SAS)


Recommended Posts

na starcie powiedzialem ze szukam konkretnego modelu helmu.

Trzeba też było na starcie powiedzieć, że chodzi o CRW...

 

Pan google wywala mnie do strony producenta ktory niestety nie za bardzo skory jest do pomocy. poza tym w internecie cicho .

W takim razie kiepsko szukasz bo mi się udało znaleźć kilka ciekawych rzeczy o AC200 i AC900, w tym archiwalne oferty na ebayu, a co z tym idzie sprzedających te hełmy...

 

termin ' rozsadne ceny' nie istnieje dla czegos takiego jak hobby. albo masz dostatecznie nasrane i wydasz 2000 na coveralls z nomexu / kevlaru albo zadowolisz sie poly / cotton :P

Owszem istnieje... Między innymi, że wojsko to nie tylko siły specjalne, spadochroniarze, nurkowie itp, ale też regularne siły i może na początek warto bardziej zainteresować się regularnymi wojskami brytyjskimi, o których można znaleźć niezwykle dużo informacji i sprzętu, który jest tani i zbierając sprzęt regularnej armii zyskałbyś wiele elementów używanych przez SAS (PLCE, różnorakie kurtki, kapelusze koszule, spodnie, plecaki) i można by było je wykorzystać przy późniejszym odgrywaniu SAS. Warto przytoczyć chociażby cenę hełmu regularnej armii czyli MK6, na który trzeba wydać koło 100 złotych za stan idealny, a na para helmet trzeba wyłożyć już kolo 400...

Ale skoro większość "rekonstruktorów" woli rzucić się od razu na głęboką wodę z brakiem lub bardzo małą wiedzą o regularnej armii nie wspominając już o żadnych podstawach siłach specjalnych, lub opieraniu się wyłącznie na jednym obrazku z internetu to proszę bardzo ja tego nie bronię...

 

I jeszcze jedno hobby to nie tylko zbieranie ultra drogiego sprzętu SAS/SBS/SUPER DUPERHIPER SZPESZJAL FORSYS, ale też na przykład szydełkowanie.

 

A i byłbym zapomniał... Jeżeli na prawdę bardzo zależy Ci na tym hełmie to zainwestuj w para helmet i troszkę go poprzerabiaj (Wymień paski, przemaluj), a wyjdzie Ci hełm niezwykle podobny do hełmu używanego przez CRW SASR...

Edited by aciepk
Link to post
Share on other sites
  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dzieki. wszystko lepiej robic stopniono. narazie zglebiam info o CRW i ten sprzet kolekcjonuje.

ciekawy pomysl z tym helmem para, jesli okaze sie ze na serio potrzeba mi helmu to sproboje. moze sie okazac ze sama maska s10, flash hood i bacalava pod spod wystarczy.

 

z takt zielonej to nie wiem czy tez kompletowac SAS czy Royal marines. obie formacje sa interesujace wiec odkladam decyzje na pozniej

 

pozdrawiam

Edited by axelrybaczewski
Link to post
Share on other sites

Counter Revolutionary Warfare. Czyli pododdział CT (counter terror). Dyżury pełnią na zmianę poszczególne szwadrony (czy jak to się tam nazywa) w 22 pułku. Zmiana trwa... hmmm... pół roku?

 

W tym czasie szwadron nie jest wysyłany na misje, nie robi nic tylko pełni dyżur i szkoli się do zadań w stylu operacji w ambasadzie w Londynie, choć często SAS "jest używany" przez policję do zatrzymań w przypadkach tzw. terroru kryminalnego.

Link to post
Share on other sites

Ja też tak myślałem, ale jak mówiłem - nie znam się... :o(

 

Ale o co w takim razie chodzi w tym zdaniu:

owszem widzialem te zdjecia ale to nie jest 22 regiment. SAS counter revolutionary warfare ( chlopaky w ciemnych nomexach ) chyba nadal biega w AC-kach.

i odpowiedziach na nie?

 

Ah, sorry, aciepk już się w tym temacie wypowiedział wyżej, nie zauważyłem.

 

Dla dociekliwych: tak, moje wcześniejsze pytanie to był sarkazm.

Link to post
Share on other sites

Zamieszczam poniższe zdjęcie w związku z twoją wypowiedzią Foka.

a0bda84142c1d1cf.jpg

1. Na tym zdjęciu albo znajduje się S10 z wmontowanym drugim gwintem od SF10 (Widać zaślepkę), albo z zamontowanym PSM od S10 (Widać końcówkę do podłączenia manierki i zaworek, czyli jest system wymiany płynów). Gdyby nie przyciemnione nakładki moglibyśmy rozsądzić czy to S10 czy SF10. No i nie mam 100% pewności, że żołnierz ze zdjęcia to żołnierz SAS'u.

2. Jeżeli to żołnierz SASu to ewidentnie założył maskę na balaclavę...

 

Niby nie wnosi to nic do dyskusji, ale gdyby to na pewno był SAS...

Edited by aciepk
Link to post
Share on other sites

Witam.

A czy przypadkiem jedna z roznic miedzy s10 a sf10 jest to ze wersja sf nie posiada slomki do picia? Wg niektorych zrodel jakie znalazlem w tym miejscu SF ma mocowanie na mikrofon wewn. Ktos moze potwierdzic lub zaprzeczyc?

 

SF10 jest dosc rzadkim przedmiotem na ebayu. Na krotki okres pojawila sie w komplecie ze szklami i kapturem ale posiadam juz te elementy, a sprzedawca samej maski sprzedac za bardzo nie chcial.

Bacalava jest elementem alternatywy do maski + kaptura.

jak cos mi sie skopie ( pasek urwie,szkla pojda, losowa sytuacja awaryjna ) to kaptur zsune, zaloze bacalave ,gogle i helm. Wiem ze moze to nie do konca dobre rozwiazanie ale na pewno bezpieczne w razie awarii.

Link to post
Share on other sites

Witam.

A czy przypadkiem jedna z roznic miedzy s10 a sf10 jest to ze wersja sf nie posiada slomki do picia? Wg niektorych zrodel jakie znalazlem w tym miejscu SF ma mocowanie na mikrofon wewn. Ktos moze potwierdzic lub zaprzeczyc?

Nie wiem czemu, ale odnoszę wrażenie, że gdzieś już napisałem w tym temacie, jakie są różnice pomiędzy S10, a SF10... Chyba nawet dwa razy...

 

Ale skoro nie potrafisz tego wyłapać to napiszę to jeszcze raz:

1. SF10 posiada płaskie wizjery, a S10 ma wizjery wklęsłe.

2. SF10 nie posiada systemu wymiany płynów, za to istnieje w niej możliwość podłączenia mikrofonu i wyprowadzenia kabla od owego mikrofonu przez port w którym w S10 umieszcza się końcówkę rurki z podłączeniem do manierki .

3. SF10 nie posiada SSM, zamiast tego jest drugi gwint do mocowania filtra wraz z zaślepką. Ów wolny gwint można także wykorzystać jako wyjście kabla od mikrofonu zamontowanego w masce. No i z racji braku SSM w SF10 nie podłączymy do niej mikrofonu przeznaczonego do używania różnych Clansmanów.

Edited by aciepk
Link to post
Share on other sites

aciepk - SF10 ma "szczątkowe" pozostałości po systemie wymiany płynów - na spodzie maski jest zaślepiony wlot na wąż i zaślopione miejsce na zawór: http://www.sdupro.com/image/respirator_sf10.jpg

Na tak słabym zdjęciu jak podane przez Ciebie trudno ocenić czy to zaślepki czy jest wężyk.

 

Jeżeli to żołnierz SASu to ewidentnie założył maskę na balaclavę
A jeśli to nie jest żołnierz SAS to nie założył maski na balakalvę? ;)

Albo fota mocno pozowana, albo jakaś specjalna balaklava. Normalnie powoduje to rozszczelnienie maski - spróbuj ;)

 

A czy przypadkiem jedna z roznic miedzy s10 a sf10 jest to ze wersja sf nie posiada slomki do picia?
Jedna z kilku.

 

Na krotki okres pojawila sie w komplecie ze szklami i kapturem ale posiadam juz te elementy
Wiesz co to jest kaptur? Nie tłumacz wszystkiego wprost z języka obcego. Mówisz o kominiarce/balaklavie 5-otworowej, która ma niewiele wspólnego z kapturem w polskim znaczeniu.

 

Bacalava jest elementem alternatywy do maski + kaptura.

jak cos mi sie skopie ( pasek urwie,szkla pojda, losowa sytuacja awaryjna ) to kaptur zsune, zaloze bacalave ,gogle i helm. Wiem ze moze to nie do konca dobre rozwiazanie ale na pewno bezpieczne w razie awarii

A tego to ja zupełnie nie rozumiem.
Link to post
Share on other sites

aciepk - SF10 ma "szczątkowe" pozostałości po systemie wymiany płynów - na spodzie maski jest zaślepiony wlot na wąż i zaślopione miejsce na zawór: http://www.sdupro.com/image/respirator_sf10.jpg

Na tak słabym zdjęciu jak podane przez Ciebie trudno ocenić czy to zaślepki czy jest wężyk.

Nie wlot na wąż tylko miejsce w którym umieszcza się wtyczkę do manierki, która znajduje się na końcu wężyka. W SF10 ów port został wykorzystany jako jedno z wyjść kabla od mikrofonu w masce. Czyli w SF10 jest dodatkowa dziura, a miejsce w którym znajdował się zawór systemu wymiany płynów zostało zaślepione jak już wspomniałeś.

 

Jeżeli się przyjrzeć temu zdjęciu zamieszczonym parę postów wyżej, to można dojrzeć tą wtyczkę do manierki w porcie w którym się ją umieszcza gdy jest nieużywana (Na poniższym zdjęciu widać jej charakterystyczny kształt):

290d108048dbfd33ei5.th.jpg

Zatem system wymiany płynów jest na wcześniej zamieszczonym przeze mnie zdjęciu.

 

Wiem, że nastąpi rozszczelnienie, próbowałem i skutki nie były najprzyjemniejsze :???:

 

A zdjęcie chyba rzeczywiście pozowane bo SAS przy operacjach CT/CRW używa filtrów takich jak filtr CTF-12, czyli mały, płaski, w metalowej obudowie i chroni co najwyżej przed gazem łzawiącym, a na zdjęciu jest wielki i ciężki filtr NBC.

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Foka - domyslnie chce uzywac maski + anti flash hood. Ale na wypadek gdyby maska w jakis sposob przestala chronic mi twarz chce miec mozliwosc wymiany na balaclave + gogle + helm.

 

I wybacz za "kaptur" . Czasami biore doslowne tlumaczenie gdy nie moge poradzic sobie ze znalezieniem polskiego odpowiednika.

Link to post
Share on other sites

No to kominiarkę dowolną dobrą - nomex, kermel.

Jak (jeśli) mi dojdzie 5-hole hood to wrzucę fotę na jakim etapie jestem, ale to raczej delikatna stylizacja, a nie rekonstrukcja :?

 

Jestes w podobnej sytuacji.Tez nie uda mi sie 100% rekonstrukcja. Tzn kieszen udowa na magi, kabura na mp5 i vest ktore posiadam to wersje dla MCT (i tez nie tanio ).

Przynajmniej adidasy gsg 9.2 dorwalem po 100$ za pare ;)

Edited by axelrybaczewski
Link to post
Share on other sites

Chętnie zobaczę foty :)

 

 

Wrzucam fotki kabury w stanie jakim dostalem. Wierzch, spod oraz "LABEL" wewnatrz oraz faktura materialu. Prawdopodobnie brakuje paska ( sa 2 loopy na dolnej czesci po stronie wewn)

 

Mam nadzieje ze wszystko bedzie dzialalo i bedzie w miare widoczne. Z fotosika 1szy raz korzystam

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7c743bef557ba83e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0495a51b06d381ea.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e5beea9dbc749259.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a5ee52d6f75f1e2d.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b39e0d75e4a381f8.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/859564ca6bf9fe0f.html

Link to post
Share on other sites

W sumie to widywałem zdjęcia rekonstruktorów SAS w kompletnych kamizelkach MCT i jakoś nikt się tym nie przejmował, że to rzecz zaprojektowana specjalnie dla działającego na, w i pod wodą SBSu :lol:

A sama kamizelka MCT (Maritime Counter Terrorism) wygląda tak:

b9b5b6225152f9ac.jpg

Tutaj akurat z dwiema ładownicami na magazynki do MP5 i ID holderem.

 

I parę ofert z ebay (Można obejrzeć pozostałe pouche):

http://cgi.ebay.co.uk/SBS-Assualt-Vest-Mar...id=p3286.c0.m14

 

http://cgi.ebay.co.uk/SPECIAL-BOAT-SERVICE...id=p3286.c0.m14

Edited by aciepk
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

No i nareszcie przyszła kominiarka 5-hole.

Ale Anson dał ciała :) Kominiarkę kupiłem 13-tego sierpnia, 26-tego zapytałem ich mailowo co się z nią dzieje, 27-mego odpisali, że wysłali 18-tego... Na przesyłce jest stempel (angielski, nie polski) z 29-tego...

Ale ważne, że jest :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...