Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam! Chciałem się co nieco dowiedzieć o osobach odpowiedzialnych za podkładanie ładunków, i oczyszczanie mostów z bomb i tym podobnych działań z okresu II wojny. Ponieważ moja wiedza na ten temat jest znikoma a większość stron które odwiedziłem zawiera szczątkowe informacje a nie znalazłem nic o wyposażeniu sapera mam nadzieję, że ktoś coś wie na ten temat (nie, że jestem leniwy i nie chce mi się szukać :wink: ) . Nie wiem jak poprawnie nazywać tą osobę- inżynier czy saper (a może miner) czy są to (jak podejrzewam) odrębne funkcje , i czy takie osoby występowały w 2 batalionie Rangersów. Jestem wdzięczny za pomocne linki bo stron o tematyce 2 wojennej jest masa a tych na prawdę szczegółowych jest garstka. Dziękuje za udzielenie odpowiedzi

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Szukaj informacji o wojskach inżynieryjnych oraz pododziałach o takim przeszkoleniu w strukturach poszczególnych jednostek.

 

Temat szeroki jak rzeka, może ktoś się podejmie pomóc bo jam nie mam czasu na wklejanie i opisówki. Generalnie umundurowanie standardowe dla teatru i okresu, wyposażenie to już oczywiście inna bajka zależnie od przeznaczenia i zadań pododdziału.

Link to post
Share on other sites

Hmm, z tego, co kiedyś czytałem na ten temat, bataliony Rangersów tworzono w oparciu o ideę brytyjskich jednostek Commando. W związku z tym, każdy żołnierz przechodził szkolenie z materiałów wybuchowych.

Ponadto u Rangersów istniało coś, co się nazywało kompania szturmowa - w zasadzie same bagnety, gęsto nasycone bronią automatyczną, specjalistycznym wyposażeniem do niszczenia umocnień (np. ładunki kumulacyjne itp.), zdobywania umocnień (spora liczba miotaczy ognia), oraz oczyszczania zapór inżynieryjnych (Bangalore'y i inne fajne zabawki).

Doczytaj sobie, jednakże musisz sobie zadać pytanie - jakiego konkretnie:

a. teatru wojennego (Pacyfik, Europa)

b. roku (bardzo istotne)

c. operacji (inne wyposażenie mieli chłopcy zdobywający Pointe du Hoc, a zupełnie inne walczący np. o Guadalcanal).

 

W zasadzie Rangersi to nie moja działka, jednak nieco zaintrygowany Twoim pytaniem grzebnąłem w internecie, własnym zbiorze literatury i :-) jakieś odpowiedzi mam dla Ciebie.

Jeszcze jedno - zdaje się, że chcesz pobawić się w stylizację/rekonstrukcję takiego Rangera. Zatem poszukaj konkretnego przykładu (zdjęcia, opisu itp.) i szukaj.

Powodzenia

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...