Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Większy realizm.....


Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Całość w pełni działająca - tylko gabarytowo nigdzie nie pasuje. Układ jaki zastosowałem to zwykła fotokomórka na podczerwień, jest tak umocowany że kulka przesłania wiązkę, potem dysza wprowadzając kulkę też przesłania, a po wystrzeleniu kulki cofając się odsłania fototranzystor, który daje sygnał że został wykonany strzał. Trwa to ułamek sekundy bo zaraz wchodzi kulka i znów przesłania fototranzystor, ale wystarczy aby układ wiedział o wystrzale i załadowaniu kulki lub jej braku.

Jeszcze tylko z czasami muszę popracować bo strzela nierównomiernie i potrafi się czasem zaciąć.

Link to post
Share on other sites

To może już ktoś pokusi się o napisanie konkretnego manuala dla zielonych jak zrobić coś podobnego? ;-)

Trzeba zamontować ze trzy mikroprzełączniki a potem tylko napisać program który to będzie obsługiwał ;-)

Tak na serio to nie sądzę aby ktoś zechciał dokładnie opisać co gdzie zamontować, a na dodatek jeszcze zamieścić program. Zbyt duże ryzyko że znaleźliby się chętni na korzystanie z owoców nie swojej pracy.

Przy okazji mam pytanie, jak dokładnie wygląda procedura oddania pierwszego strzału w ostrej M4? Dokładnie to chodzi mi o to jakie czynności trzeba wykonać po włożeniu magazynka. Czy wystarczy tylko przeładować? Czy też najpierw należy nacisnąć Bolt Catch i dopiero przeładować?

Link to post
Share on other sites

Trzeba zamontować ze trzy mikroprzełączniki a potem tylko napisać program który to będzie obsługiwał ;-)

Tak na serio to nie sądzę aby ktoś zechciał dokładnie opisać co gdzie zamontować, a na dodatek jeszcze zamieścić program. Zbyt duże ryzyko że znaleźliby się chętni na korzystanie z owoców nie swojej pracy.

Przy okazji mam pytanie, jak dokładnie wygląda procedura oddania pierwszego strzału w ostrej M4? Dokładnie to chodzi mi o to jakie czynności trzeba wykonać po włożeniu magazynka. Czy wystarczy tylko przeładować? Czy też najpierw należy nacisnąć Bolt Catch i dopiero przeładować?

 

Przy pierwszym strzale przeladowujesz, potem juz tylko bolt catch, no chyba ze się zatnie;)

 

Będę niebawem grzebał w kilku replikach to przy montażu zrobię kilka zdjęć poglądowych... jak znajdę czas to cosik wkleję, tylko na razie jestem zakopany robotą i nie mam czasy na fotoreportaże :(

Link to post
Share on other sites

(...)

Przy okazji mam pytanie, jak dokładnie wygląda procedura oddania pierwszego strzału w ostrej M4? Dokładnie to chodzi mi o to jakie czynności trzeba wykonać po włożeniu magazynka. Czy wystarczy tylko przeładować? Czy też najpierw należy nacisnąć Bolt Catch i dopiero przeładować?

Zobacz sobie jeszcze na youtube. Masz sporo filmików w stylu co zrobić jak się M4 zatnie, albo M4 drill albo podobne.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...