Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JW GROM


Guest Mati13k

Recommended Posts

Guest Mati13k

Witam. Przeszukałem forum, ale nie znalazłem żadnego schludnego tematu o GROMie, takiego jak np. o SPAP/ZOA. Mnóstwo jest oddzielnych, porozrzucanych informacji, ale może to sklecimy i będziemy się wypowiadać tutaj nt. grupy? Sam od niedawna raczkuję w temacie, ale myślę że ten temat pomoże nie tylko mi.

 

 

Na wiki przypadkowo znalazłem info, że GROM ma na stanie SCAR'y. Jakoś nie chce mi się w to wierzyć, bo ich standardową bronią ma być HK416. Może kupili tylko do testów? Wie ktoś coś o tym?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 747
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

poczytaj moze ksiażke o gromie jest opis powstania, udizał w niektórych akvjach, częśc sprzetu opisano używanego przez nich, jakie szkolenia są, selekcja, sporo rzeczy. grom.pl cz.2 tytuł ksiazki. polecam. 450 stron czyta sie jednym tchem w jeden dzień :)

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Przeczytałem go, ale ten temat na dole to też nie są dosyć zgrane informacje. Popatrz sobie na temat o ZOA. Chciałbym coś takiego. :D Nie każdy na tym forum błyszczy w angielskim, a chciałby sobie poczytać na spokojnie. Ze mną może nie jest tak źle, ale zawsze lepiej się czyta w ojczysytm języku. ;-)

 

Seger: dzięki za cynk, słyszałem o tej książce, ale jakoś nigdy nie zwróciłem na nią uwagi, na pewno ją kupię.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Stronę znam, forum nie znałem, ale konto już założylem. Będę czytał na bierząco. Ten temat zapewne nikomu się nie przyda więc chyba do usunięcia. Pozdrawiam. ;-)

Edited by Mati13k
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Grom.mil.pl przeczytałem chyba całe. :-F Forum ogólnie śpi. Może tutaj będziemy się wypowiadać o ciekawostkach i nowościach tak jak w temacie o polskich AT, bo na tamtym forum się zawiodłem.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Nigdy nie wiadomo co się trafi. :mrgreen: Zawsze temat może być dla nowych ( np. dla takich jak ja ), którzy nie wiedzą praktycznie nic.

 

 

Więc może napiszę jaki zestawik sobie proponuję złożyć na przełom 2009/2010, a wy napiszecie co o tym sądzicie/ dołożycie coś.

 

-HK416 nie wiem jakiej firmy ( VFC podobno słabe, a chinola za bardzo nie chcę ), ważne, żeby z batką i ładowarką nie przebiło 2000 zł.

-RAV oliv od Pantaca ( CASG pisał, że na początku 2010 powinny być, mi się nie śpieszy )

-Ładownice od Miwo (nikt nie zauważy :lol: ) + może jakiś plecak od Miwo w panterze, może nawet Panterka od Miwo ( krój podobny do GROMowskiego? )

-Na razie stary USP "z dzieciństwa" ( TM ) będzie wypełniał kaburę, chyba Safariland'a kupię. Później kupię USP od KSC.

-Kupczaki

-kapelusz w Panterce, później MICH i Protec do czarnej.

-na HK AimPoint od G&P, AN/PEQ15

-różne tam chlebaki według własnej sposobności ( GROM ma chyba luz w sprawie własnego doboru ładownic )

-historia GROM'u oklepana, strona grom.mil.pl też. Teraz jestem pr0!

-jakaś PMR od Motoroli, Bowman(?) Jak się sprawuje ten chiński od specshopu? Daje radę?

 

To na razie wszystko o czym pamiętam, na pewno o czymś zapomniałem, ale jak coś to dopiszę. Naprawdę nie śmiejcie się ze mnie, jeżeli walnąłem jakąś głupotę. Każdy kiedyś zaczyna. :mrgreen: Proszę o skorygowanie, ewentualne uzupełnienie. Na razie to nie reko tylko stylizacja. Pozdrawiam.

 

EDIT: serdecznie,

Mati13k

Edited by Mati13k
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

A Panterki już nie używają? Wolałbym Panterkę, bo mógłbym w niej jeździć na szkolenia ze Strzelca. Pytałem sierżanta i pozwolił. W bawełniaku bym się męczył tylko na zbiórkach, ale to pikuś. Tak to Multicamo miałbym tylko do airsoftu.

Link to post
Share on other sites

Z tego co kojarzę, HK był wprowadzony nieco wcześniej niż kamowski multicam, więc pewnie ktoś gdzieś tego używał razem. Mundurów zresztą jest duży wybór - kombinezony oliwkowe i czarne, komplet gore był wystawiany na allegro niedawno...

Mi się wydaje, że do HK416 to raczej eotech 552, może być an/peq-15 ale też DBAL-I jest.

Swoją drogą clue sprawy w wyborze sprzętu jest zorientowanie na konkretny okres - starsze zdjęcia, z eaglowskimi tac'ami mają naprawdę fajny klimat.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Mnie interesują najnowsze nowinki - w miarę własnych możliwości. Jeżeli Pantery się już nie używa, to kupię Multicamo. I tak mi na jedno wyjdzie ( cena ). M4A3 od Bushmastera już powoli idą w bok, no nie? Nosz kurka wodna, nie mogę znaleźć dobrego HK. Mam czekać? Czy marzyć. że kiedyś ICS/G&P zrobi własną wersję. :mrgreen:

Edited by Mati13k
Link to post
Share on other sites
Czemu "zapomnij o HK 416"?
Z tego co kojarzę, HK był wprowadzony nieco wcześniej niż kamowski multicam, więc pewnie ktoś gdzieś tego używał razem.

 

Hmm.. w takim razie mea culpa.Pardon za wprowadzenie w błąd.

 

W związku z tym mam pytanie również, a co :P

 

Czy G-Unit używał już NFM Grizzly za czasów "Pantery", bądź krótko przed wprowadzeniem SUEZu?

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Witam! Wie ktoś co GROMik lubi nosić na plecach? Jakich plecaków używają do Multicama? Nie chodzi mi o plecaki medyczne, tylko o prywatne plecaki do przenoszenia różnych pierdół albo racji żywnościowych. Mogą kupować własne, rodzime produkty?

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Widzę, że za bardzo nie ma odpowiedzi, więc zadam jeszcze jedno, ale inne pytanie. Mianowicie: czy GROM używa często jakiegoś oświetlenia taktycznego/ laserów do USP? Oczywiście chodzi mi o USP jako broń boczną, która często siedzi sobie w kaburze. Pytam, ponieważ na przyszłość chcę kupić Safariland i nie wiem czy ma mieć miejsce na pistolet z latarką?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...