Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JW GROM


Guest Mati13k

Recommended Posts

  • Replies 747
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pamiętajcie o tym, że duża część oporządzenia i umundurowania to są prywatne zakupy.

 

Poważnie?

 

Co do customu, zaobserwowałem jeden przypadek.

 

Co do zawieszenia, dużym powodzeniem cieszy się zawieszenie bungee (ja to tak nazywam).

Polega to na tym, że kawałek shockcordu przekładają przez comfort pady a na środku mocują po prostu karabińczyk, który podpinają do giwery. Widziałem takie zastosowanie na filmiku w 2013 roku jak i później na Jackal Stone 2014.

Ładownice i apteczki to bardzo indywidualna rzecz, więc nic dziwnego, że kupują sobie za własny hajs.

Co do butów, ostatnie zdjęcia pokazują, że biegają w przydziałówkach.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Tez odnioslem takie wrazenie. Wydaje mi sie jednak ze GROM jest wystarczajaco dofinansowany a prywatne zakupy sa raczej powodowane indywidualnymi upodobaniami a nie brakami w magazynie :icon_smile:

 

Myślisz że oryginały i kopie JPC w G to z przetargu? Faktycznie jest tendencja, że "jakiś" ZB w JWK zechce zmienić ciuszki na inny wzór, to kupują od razu ciuszki, kamizelki, ładowniczki, pokrowce na hełmy.

 

Zresztą nie od dziś wiadomo, że wszystkie jednostki spec. zyskały przy utworzeniu DWS, poza GROMem, który - no cóż - trochę stracił.

Link to post
Share on other sites

Myślisz że oryginały i kopie JPC w G to z przetargu? Faktycznie jest tendencja, że "jakiś" ZB w JWK zechce zmienić ciuszki na inny wzór, to kupują od razu ciuszki, kamizelki, ładowniczki, pokrowce na hełmy.

 

Zresztą nie od dziś wiadomo, że wszystkie jednostki spec. zyskały przy utworzeniu DWS, poza GROMem, który - no cóż - trochę stracił.

 

A co niby GROM stracił przy utworzeniu DWS?

Bo mi się wydaje, że coś Ci się ****.

 

Od 2007 działał TF-49 złożony z 2305, JWK dopiero od 2010.

HK416 pojawiły się w 2305 już w 2008. JWK - 2010? Nie siedzę w temacie JWK tak mocno, jakbym chciał.

 

Pierwszych polskich JTAC-ów stworzono i wyszkolono w 2305.

Pierwsze SUEZy poszły do 2305.

I mogę tak wymieniać i wymieniać.

 

To, że ktoś kupuje sobie kamizelkę za prywatny hajs za ponad 1000 zł, to nie znaczy od razu, że bieda jest za murem.

I jest też w tym druga strona medalu.

Domyśl się jaka, to będziemy dalej kontynuować.

 

I nie bronię ślepo chłopaków z 2305, tylko takie bla bla bez sens jest bezcelowe.

Edited by szmerglu
Link to post
Share on other sites

Grom zawsze byl najlepiej dofinansowany i to chlopaki z Marsa mieli pierwsi nowy sprzet. W tej kwestii raczej sie nic nie zmienilo i nie zmieni bo Grom to nasz "produkt eksportowy" na rynek sil specjalnych. JWK i Formoza zawsze byly lekko "z tylu" jezeli chodzi o sprzet, ale teraz to oni zostali dofinansowani i troche dogonili Grom. Na pewno nie przegonili...

 

Ciekawie to brzmi "wymiana ciuszkow i sprzetu" ot tak bo maja takie widzimisie...i co tydzien wymianka? :)

 

I szczerze watpie by chlopaki musieli kupowac JPC z mundurowki...

Link to post
Share on other sites

Tylko chłopaki wiecie... wy sobie gdybacie i "myślicie jak jest", a Orkan ma po prostu informacje z pierwszej ręki :teeth:

 

Grom to nasz "produkt eksportowy" na rynek sil specjalnych. JWK i Formoza zawsze byly lekko "z tylu" jezeli chodzi o sprzet, ale teraz to oni zostali dofinansowani i troche dogonili Grom. Na pewno nie przegonili...

 

Z tego co się mówi tu i ówdzie, to właśnie JWK jest 'oczkiem w głowie' - GROM pochodzący z MSW był traktowany w wojsku troszkę po macoszemu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Słabo szukałeś...

 

Podbitka.

 

Pomoze mi ktos w zidentyfikowaniu dwoch przedmiotow - kieszeni na radio i torby? Ponizej wycinki ze zdjec. Przeszukalem pol internetu, ale za cholere nie moge znalezc oryginalow, chociazby nazwy.

 

2pqt72r.png2vjos3c.png

 

Dzieki,

 

Ładownica na radio to: high ground gear single handed drop down prc-152 pouch

http://www.tactical-...ouch-8781-p.asp

 

Apteczka zrywana TMED 14Z firmy Crom

http://www.cromnet.pl/medyczne.html

 

:icon_razz2:

Edited by Szelma1981
Link to post
Share on other sites

Dzieki za link do Croma, zapomnialem ze istnieja i tam nie szukalem. A radio pouch nie wyglada mi na high ground, aczkolwiek bardzo podobny - wpadlem wczoraj na ten link przypadkiem przez Emersona, ktory robi bardzo podobna kopie, rowniez rozpinana dolem, jednak z jakims lichym zamkiem...

Link to post
Share on other sites

Currahee szyje też tą kieszeń, mam nawet jedną w kojocie na zbyciu. Zamawiając swoją, celowo zrezygnowałem z zamka gdyż miałem pomysł na customową przeróbkę (samo rozpinanie pozwala jedynie na wymianę bterii w radiu bez jego wyjmowania) High Ground Gear mógł w tym przypadku służyć za wzór do przetargu dla tego dałem link do niej. Na stronie Currahee ni mają tej ładownicy - trzeba pytać o nią telefonicznie/mailowo.

Osobiście uważam że ta ładownica a w zasadzie jej sytem zamykania jest mocno przekombinowany.

 

Orkan - w albumie nie ma słowa o tej ładownicy zapewniam Cię.

Edited by Szelma1981
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...