Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

Moje pytanie dotyczy kamizelek taktycznych używanych w wymienionej w temacie jednostce (konkretnie 16 batalion). Jakie modele jakich firm? Zapewne miwo, ale różnie może być.

Szukałem u wujka Google, ale za wiele mi nie powiedział :roll:

Proszę o konkretne modele.

Z góry dziękuję :uśmiech:

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
Guest Dawid4009

Nie, no gościu- nie rób z nas koniarzy:)

Jak coś, to 25 Brygada Kawalerii Powietrznej, albo 6 Brygada Powietrznodesantowa.

Umundurowanie i uzbrojenie jest takie, jak w pozostałych jednostkach WP- dawno już niestety minęły czasy tworzenia specjalnych wzorów mundurów czy broni dla spadochroniarzy. W Brygadzie jedyna różnica jest taka, że w kontraktach mało kto chodzi, jest ogólne "przyzwolenie" na noszenie swojego umundurowania, oporządzenia itp.

Co do fotek- o ile nie ma dostępu do prywatnych kolekcji zdjęć, to są one niemiarodajne. Zdjęcia pokazują to, co rzecznik chce i może pokazać.

Link to post
Share on other sites
Guest Dawid4009

Że co? Chyba w demonach wojny:D

 

Kamizelka jaka Ci pasuje. Przydziałowe są szelki lubawy, ale w przydziałowej chodzą tylko "świeżaki" i reszta biedy. Ci, co byli na III zmianie mają szelki Polskóru, modelu nie znam, taki z zatrzaskiem na uchwycie ratunkowym. Dostawali takie w wersji wz93 pantera i jednolitym kolorze przypominającym nato olive.

Reszta kupuje szpej głównie w miwo (praszka i lubliniec) - kp12, kp8, ale również pasoszelki czy chińczyki, taje. Zdarza się spotkać sprzęt currahee, PSTG, MTG, zdobyczne Eagle, a również Condor czy Flyye. Tutaj niestety, jest partyzantka. Mam kolegę który chodzi w LBV z pasem LC i ładownicami tego systemu.

 

Jeżeli chcesz robić stylizację czy rekonstrukcję 6 BPD to jest naprawdę spory wybór. Mundury- na bojówkach dominują helikony, a także miwo/currahee dla tych bardziej "przy groszu". Kontrakty od kamy też, często przerabiane. Buty- to samo, mało kto chodzi w józefach/janach, swojego czasu dominowały magnumy, w szczególności do chodzenia po jednostce(sam miałem stealth II), protektory, batesy, 5.11- w zależności od zasobności portfela. Do działań czy skoków raczej coś ze skóry- ja osobiście do tyrania mam amerykańskie combaty, koledzy noszą buty BW.

 

Chyba że chcesz "rekonstruować" wzorowego żołnierza, z okładki "Polski Zbrojnej", no to wybór masz oczywiście niewielki. Ale ma się to nijak do rzeczywistości.

Link to post
Share on other sites
Guest Dawid4009

Zasadniczo- na szturmie czy rozpoznaniu- TCU, ostatnio widziałem kilku chłopaków w CPU czyli tym nowym kroju zbliżonym do nowych mundurów WP (których z kolei na oczy nie widziałem i podobno prędko nie zobaczę;)). Spora część nosi SFU na jednostce, jako mundur garnizonowy- ciężko wskazać który konkretnie jest bardziej eksploatowany, ale w terenie dominują te ze stójką i dużymi rzepami na naszywki;) O funkcjonalności się nie wypowiem- bo miałem tylko raz w życiu mundur od heli, i używałem go bardzo krótko- przesiadłem się na currahee.

Co do wytrzymałości- to chyba jest dobra, jak goście zasuwają w tych ciuchach po poligonach, skokach, codziennie w pracy- raczej się nie prują tak, jak to opisują ersoftowcy. Wystające nitki nie przeszkadzają w robocie a cena jest argumentem nie do przebicia w sytuacji gdzie żołnierz ma na utrzymaniu żonę i dziecko.

 

Chciałbym żeby 6 wróciła do łask w DWLąd. Może wtedy moglibyśmy dostać coś lepszego. Niestety jest jak jest i trzeba sobie radzić samemu;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...