Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Źle podający mid cap w AK47 (CM028)


Recommended Posts

Kupiłem ostatnio z Taiwana CM028 + Magazynek.

 

Wie ktoś może dlaczego nie chce podawać kulek? Po załadowaniu leci zazwyczaj jedna kulka, i później nic. Wyjmuję maga, i widać dość dużą przerwę między kulkami a tym ząbkiem blokującym kulki w magu.

 

Przyznam szczerze, to mój pierwszy mid-cap, wcześniej używałem tylko low capó'w w mojej eMce :/

Link to post
Share on other sites

Specjalnie kupiłem 0,2g (Guardera).

 

Normalnie używam 0,23g w eMce.

 

Problem zacinania się kulek może leżeć w montażu "bebechów" magazynka. Treba go rozebrać i sprawdzić płynnośc pracy sprężyny i podajnika oraz nasmarować olejem silikonowym. Miałem coś takiego i w AK (300) i Mp40 (50).

Link to post
Share on other sites

I jak wyszło? U mnie jest ten sam problem ;p, czasami biore kulki, kąpe w mydle, płuke i susze. Po tym zabiegu 2 naładowania podają idealnie, dalej są problemy.

Zauważyłem że kulki nachodzą na siebie w tych cymowskich mid-capach(hic!!), wyciorem próbowałem wyjąć i sie zablokował... (kulka przygniotła) i teraz co zrobic? ;0

Edited by Wojtek96
Link to post
Share on other sites

Ja nie "kąpę, płukę i suszę" :lol: (panie Boże, ucz naszą młodzież ortografii, gramatyki i zasad języka polskiego...)

 

Do midcapów stosuje się tylko DOBRE kulki, nie jakieś GFC czy inne P&J. Moje midy nigdy nie działają z nimi poprawnie.

Do midów nadają się eXtreme precision, Excele, G&G. Innych nie używalem.

 

Wojtek96 - midcapy są DWURZĘDOWE, wiec kulki zachodzą na siebie - to normalne... A wycior albo wyciągniesz na siłę (nie polecam), albo rozkęć maga (później jest śmieszna zabawa ze sprężyną).

Link to post
Share on other sites

Ja też miałem ten problem... Rozkręciłem maga chyba ze trzy razy, smarowałem olejem ale nic nie podziałało i dalej nie podaje ;/ Kulek używałem P&J, Gunfire i Guardera ale żadne nie chciały przechodzić :???: Jeśli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł co z tym zrobić, to proszę śmiało ;-) Bo w sumie szkoda wywalać prawie nowego maga...

Link to post
Share on other sites

Też miałem problemy z moimi P&J'otowskimi midami i też miałem tak, że po włożeniu maga do gniazda 1 kulka poleciała, a 5-10 nie i znów 1 poleciała i znów 1-10 nie i tak cały czas, a gdy kukałem do maga to siedziały tam nisko jakby się o coś blokowały. Wyczaiłem, że problem leżał po stronie cholernych kulek P&J'ota, lecz po zmianie na Madbulle wszystko hula jak należy.

 

Jeżeli zmiana kulek nie pomoże to nie pozostaje ci nic innego, jak go rozkręcić, zobaczyć czy nie ma gdzieś odlewów, które blokują kulki i jeżeli ów będą to spiłować je tak, żeby nie było ani śladu po nich, później nasmarować maga\i złożyć i sprawdzić. Jak nie tyka to powiesić na ścianie. :mrgreen:

Edited by Antek6
Link to post
Share on other sites

Gó..no prawda z tym smarowaniem. Ja swoje midy smarowałem i się zacinały... Ostatnio wyczyściłem je porządnie i niczym nie smarowałem. Suchutkie w 100%. I teraz podają bezproblemowo! I to na kulkach P&J. (fakt na G&G tez podawały bez problemu, ale te kulki jakoś mi nie chciały latać. I to nie przez Olej sylikonowy z magów).

 

Po co wyrzucałeś... Mogłeś oddać na cele charytatywne (np. oddać mi :-F )

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...