Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, jestem zainteresowany tą repliką i w związku z tym mam pytania.

Po pierwsze, jak rozumiem jest to kopia colt 1911 od TM. A skoro tak, to powinna być (przynajmniej w rozmiarach być identyczna jak replika TM).

I tu pojawia się pytanie o ten Conversion Kit : http://www.ebairsoft.com/aabb-1911-carbine-conversion-p-3706.html

Jest on dedykowany TM i Bella (który również jest kopią TM). Czy wg. was będzie się on nadawał dla Tercela ?

 

I pytanie drugie, które magazynki polecacie do colta ? Widziałem propozycje KJW i TM, ale te są niestety drogie (to znaczy jak na cenę samej repliki, w końcu płacić tyle samo za replikę co za 2 magazynki do niej jest trochę dziwne), jest coś tańszego a jednocześnie wysokiej jakości ?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ad1. No to super, jeszcze chciałbym wiedzieć jaka jest jest jakość tego conversion kit. Fajnie by było jak by wmasg zrobiło test czy coś. Na razie można zobaczyć trochę na youtube :

.

 

ad2. Ale jak czytałem wcześniej problemy były, no nic zainwestuje chyba w TM.

 

A co o takim myślisz ? :

- http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_98_100&products_id=5029&name=Socom_Gear_-_Magazynek_1911,_MEU

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

Ta kompatybilność w praktyce czasem wygląda różnie, w moim Bell'u 1911 zakładałem zamek i szkielet OEM Marui i miałem parę problemów:

 

- godzinę się męczyłem z włożeniem w zamek komory BB;

- magazynek nie dawał się zatrzasnąć (trzeba było ostro uderzyć żeby zaskoczył - poradziło podłożenie kawałka cienkiej blaszki pod stopkę maga);

- łożysko lufy ma lekkie luzy w zamku;

- czasem przy przeładowaniu się zacinał zamek w połowie drogi - teraz się już chyba dotarło bo problem nie występuje;

- gdy zamek jest ściągnięty i próbujemy ręcznie odciągnąć loading nozzle to się blokuje o rant okna wyrzutnika łusek (przy strzelaniu spoko);

- bezpiecznik nastawny przełącza się o wiele łatwiej niż przedtem i ma krótszy skok;

 

Efekt po przekładce (za OEM Marui body na ehobby dałem 12$ :) ):

 

zdjcie0043w.jpg

Link to post
Share on other sites

Wiesz, spasowanie zewnętrzne to chyba nie ma wpływu na to. Ja w końcu dodaję taką "nakładkę" robiąc z tego karabinek. A w wymiarach zewnętrznych powinno być wszystko takie samo, w końcu jeden jest rozmiar colta 1911. Ewentualnie weźmie się odpowiednie pilniki czy papiery ścierne i będzie się to obrabiać. Ale wg. mnie nie powinno być wymiarowych różnic części zewnętrznych, zwłaszcza iż to kopia jest TM'a.

Link to post
Share on other sites

Problemów mechanicznych przez te pare miesięcy nie miałem, a już kupiłem używanego.

 

Dzisiaj jakoś mi sie zabrało za wymiane gumki hopa na KM-heada.

 

Cały proces był stresujący, trzeba wyszarpać bebechy z lufy zewnętrznej i komory na siłe. Po kilku próbach udało mi się.

 

Krótko o gumce:

 

kontrukcja jest inna, ciaśniejsza przez co dużo szczelniejsza, posiada cieńki kołnierzyk przytrzymujący kulke (chyba ma za zadanie zwiekszenia ciśnienia za kulką - przez stockowa kulka przelatywała swobodnie)

 

Zasięg podskoczył mi dwukrotnie, celność nie do porównania.

 

Ogólnie wszystko na plus, polecam zmiane.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Dzisiaj doszedł do mnie colt tercela. Odpakowałem i bardzo ucieszyła mnie jakość wykonania. Replika świetnie strzela, blow-back nawet nieźle kopie, celności nie opisze ponieważ teraz jest dosyć porywczy wiatr :P Ogólnie jestem zadowolony z zakupu. Jedyną wadą jest to, że gaz się szybko kończy. Albo jest tak zawsze, albo magazynek syfonuje podczas szybkiego strzelania, lecz tego nie wiem, musiał bym to sprawdzić. Polecam.

 

 

Pozdrawiam Param

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj doszedł do mnie colt tercela. Odpakowałem i bardzo ucieszyła mnie jakość wykonania. Replika świetnie strzela, blow-back nawet nieźle kopie, celności nie opisze ponieważ teraz jest dosyć porywczy wiatr :P Ogólnie jestem zadowolony z zakupu. Jedyną wadą jest to, że gaz się szybko kończy. Albo jest tak zawsze, albo magazynek syfonuje podczas szybkiego strzelania, lecz tego nie wiem, musiał bym to sprawdzić. Polecam.

 

 

Pozdrawiam Param

 

Param,możesz napisać czy masz oznaczenia i jeśli tak to gdzie kupiłeś?

Od takich rzeczy jest PW...

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Szukam w sklepach wersji srebrnej, podobno ma dobre wykonanie. Krakman i Gunfire nie umią jednak jej załatwić. Pomoże ktoś ? Z góry dzieki.

 

Wykonanie identyczne, jak w wersji zwykłej, czyli szału nie ma, jaj nie urywa, grawery w stylu "made in japan tokyo marui", ale takiego WE bije na łeb. Jak Ci mamy pomóc? Załatwić za Ciebie? W HK są dostępne.

Link to post
Share on other sites

Wykonanie fajne dla każdego, kto wcześniej miał WE i SG. Jeśli posiadałeś te KSC czy inne KWc czy jak mu tam było - jeszcze będziesz w miarę zadowolony. jeśli miałeś Bella (srebrnego czy zwykłego), to będziesz zniesmaczony. ;p Jutro dodam do galerii porównanie srebrnego Bella, Tercella i WE, jeśli tylko brat ze swoimi dwoma wróci.

znaj mą łaskę:

http://www.boonkrong-comics.com/catalog.php?idp=410

http://www.khmountain.com/airsoft/product_info.php?products_id=1296

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Niestety problem z tercelem powraca w innej odsłonie a mianowicie gdy naładuje maga gazem, ''paliwa'' starcza na około 10 strzałów i koniec gazu, na początku nie było tak źle. Występuję tu z pytaniem czy da się to jakoś nareperować? Czy niestety będę zmuszony do kupna nowego maga?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...