Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] G96D (L96) [Well]


Recommended Posts

To nie wiem dla czego jak pytałem ich w mailu, który bipod będzie pasował do montażu który im wysłałem (zdjęcie) odpisali że wszystkie ;) Plus można zastosować adapter w podłużne wycięcie między magazynkiem a montażem aby dopasować sobie miejsce gdzie ma być dokładnie bipod.

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites
  • Replies 267
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z resztą, w replice o której mowa nie będzie problemu z montażem więc nie o tym mowa ale np w takiej replice bardziej klasycznego karabinu jak jakaś VSR trzeba kombinować. Miałem trzy różne bipody w tym dwa to kopie harrisa i musiałem zrobić coś na wzór tego adaptera tylko domową metodą. Na samym takim czymś wkreconym w plastik to sie po prostu nie ma prawa trzymać bo trzyma na długości 4-5mm gwint m6 a to za mało,l wyłamuje się.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

z tego co piszą na airsoftretreat to harris pasuje

spec shop odpisał mi że magazynek na co2 od star/ares nie pasuje...

ciekawe czy piszą dlatego że boją się o wytrzymałość repliki czy dlatego że faktycznie nie wchodzi...

ciekawe jak by było z montażem tego: wzmocnione uszczelki

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4706

i tego: zawór hiflow

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4707

Link to post
Share on other sites

też na to czekam

i czekam aż ktoś sprawdzi czy magi od aresa/stara pasują do wella

gdyż to jest jednym z głównych warunków zakupu przeze mnie tej repliki :(

aha wie ktoś może jaka jest zasada działania tej repliki? chodzi mi o to że normalnie w pistoletach czy innych gazowych snajpach zawór jest z tyłu magazynka i w to uderza coś w stylu iglicy

a tu mamy zawór od góry

z kumplem po oglądnięciu dokładnie zdjęć stwierdziliśmy że musi w to uderzać jakiś fragment z zamka, albo coś się przesuwać zaraz pod zamkiem

interesuje mnie to gdyż możliwe że do magazynków (ares) co2 może być konieczna wymiana sprężyny od "iglicy"

pozdrawiam

(sory za może mało fachowe określenia ;) )

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Miałem dziś okazję obejrzeć i przestrzelić G96D kolegi.

Wrażenia z oglądania, wykonanie całkiem całkiem ale magazynek wchodzi dość ciężko.

Zauważyłem dość poważną wadę konstrukcyjną (może to przypadłość tego egzemplarza), chwiejna lufa jak we wczesnych modelach m16. O ile nie da się tego wyeliminować replika raczej nie będzie przydatna w terenie a jej przenoszenie niezwykle utrudnione.

 

Wrażenia ze strzelania... no cóż kolega ma kilka snajperek (parasnajperek) i ten egzemplarz do najlepszych na pewno nie należy. Lekko cieknący magazynek, reszta układu była szczelna. Zasięg o ile uda się wyregulować HU powinien dochodzić do 70-80m, niestety o czymś takim jak powtarzalność raczej nie za bardzo można powiedzieć. Możliwe że to wina zastosowanej gumki HU ale nie koniecznie. W zasadzie różnica była góra, dół na boki było wszystko OK. Możliwe że nowa gumeczka się jeszcze nie dotarła. Ocena nie może być ostateczna bo warunki strzelań dalekie były od ideału, wręcz skrajne. Odnotowałem sporo zacięć przy ładowaniu spowodowanych wypadającą ze szczęk magazynka kulką, poza tym przeładowanie nie sprawia problemów.

 

Ogólnie replika jako egzemplarz wystawowy bardzo ładna, w praktyce jako broń dla snajpera/parasnajpera ASG raczej nie przydatna.

 

Na wiosnę jeszcze raz odwiedzę kolegę i postrzelam w bardziej sprzyjających warunkach. Może zmienię zdanie.

Link to post
Share on other sites

MiGre czy w Twojej replice też chwieje się lufa? Możesz jakoś ustosunkować opinie o Twojej eLce do tej opisanej powyżej? Wiem, że Chińczycy powtarzalnością nie szaleją, a repliki niby te same mogą się bardzo różnić.

 

pozdrawiam,

Charlie

Edited by Charlie
Link to post
Share on other sites

Jestem bardzo ciekaw czy to tylko przypadłość tego egzemplarza czy też ogólna tendencja. Składaliśmy to przy okazji wymiany gumki.

Jak się replikę postawi do pionu i porusza na boki to wyraźnie czuć jak lufa się kiwa, jak by we wnętrzu coś jej nie trzymało. Jeżeli można to jakoś zniwelować to będę bardzo wdzięczny za radę. Może trzeba coś jeszcze usztywnić?

 

--------------------------------------------------------

 

Poprawka, dzwoniłem do kolegi i mówi że jak dobrze opiłował kołnierz lufy i jeszcze raz skręcił. Podobno teraz już się nic nie giba. Czyli wymagało spasowania bo kołnierz był nierówny i źle przylegał do komory zamkowej.

Edited by dragon_bp
Link to post
Share on other sites

Dziwne i to bardzo. Lufa jest montowana na tulei która zaczepiona jest w korpusie. Do niej dopiero przylega komora. Może po ponownym skręceniu zrobiliście to dobrze i skręciła się sztywno? Bo komora do stabilności lufy zewnętrznej nic nie ma.

Link to post
Share on other sites

Może źle się wyraziłem, z broni ostrej miałem na myśli komorę zamkową nie HU.

Właściwie korpusem można to też nazwać. Zakończenie lufy zewnętrznej było nierówne i to w tym miejscu powstawał efekt zawiasu.

 

A jaką gumkę byś polecił?

Edited by dragon_bp
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...