Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH] Smarowanie - Co, gdzie, ile, jak czesto ?


Recommended Posts

Po co wogole smarowac i co sie dzieje jak sie nie smaruje ? (guna of course)

 

Bo jak nie to bedzie zgrzypic wszystko scierac sie itd i z czasem moze cos pierdyknac na przyklad.

 

Co najczęściej smarować ?

Aaa wszystko co sie rusza. Tlok w szczegolnosci.

Jak smarowac Hop Up?  

Co wogole smarować ?  

Czego nie smarować ?

 

Hopup nie smarowac bo nie bedzie spelnial swojej roli. Pozatym nie smarowac calego pistoletu bo ci sie z lapy wyslizgnie.

 

Ile smaru wlewac (wpsikiwać) (tylko bez odpowiedzi - Tyle zeby wszystko nie pływało)

 

Sam sobie odpowiedziales. Odrobinke. Lepiej ciut za malo niz za duzo.

Link to post
Share on other sites
2 smarowanie tłoka = chodzi o smarowanie głowicy ?? tego co jest w srodku ?

chodzi o nasmarowanie tylko uszczelki tłoka (cylinder się po paru strzałach też przesmaruje)

 

3 czy smarowac zamek ? (od srodka of course i elemnt (zamka) o który ocierają sie inne elementy (ukryte w zamku of course :D )

jeżeli skrzypi lub ciężko chodzi (warto jednak go wytrzeć po jakimś czasie ze starego smaru - on jest bowiem powodem skrzypienia)

 

3 słyszałem że HU sie smaruje = spsikac jedna kulke potem wystrzelic ich  

troche zeby zetrzec nadmiar silikonu i wszystko ok, rozumiem ze tego mam nie robic ?

nie trzeba na kulki psikać, po smarowaniu tłoka zawsze co się wydostanie (nadmiar) więc nie trzeba, im HU suchszy tym lepiej podkręca.

 

*pamiętaj by wycierać co jakiś czas po smarowaniu lufę wyciorem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja tu opiszę własne doświadczenia:

Po zakupie S&W Sigmy nie znalazłem w niej ani odrobiny jakiegokolwiek smarowidła, był suchy niczym mumia egipska :lol:

Co nasmarowałem...

- szyny, po których suwa się cały zamek

- prowadnicę sprężyny powrotnej

- wszystkie części mechanizmu spustowego

- przy odciągnietym tłoku wprysnąłem troszkę silikonu do cylindra przez dyszę wylotową

- odrobinkę na prowadnicę sprężyny

- zaczep tłoka

 

Po każdej strzelance zdejmuję zamek i sprawdzam czy aby się za dużo syfu do środka nie nasypało, wycieram ewentualne nadmiary oleju. Jeżeli któryś z elementów wyszczególnionych wyżej zaczyna wysychać to smaruję. jeżeli nie to składam guna do kupy i to wsjo :wink:

 

A HU można raz na rok spryskać silikonem dla konserwacji

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja tam mojego Walthera P99 smaruje w dwóch miejscach: lufa, i tłok. Często smaruje jeszcze pierwszą kulke w magazynku (tak radzą w instrukcji oleju silikonowego). A co do ilości to po troszeczku, bo jak wiadomo wszem i obec, że co za dużo to nie zdrowo :wink:

Link to post
Share on other sites

tak jak wyżej ktoś wspomniał nie zapomnij o przetarciu kulek chusteczką jak je tam sobie psikniesz czym takim oleistym :P ..bez kitu ja pamiętam raz taką przygodę..psiknałem po prostu do dozownika z kulkami olejkiem i była lipa...kule po 10 metrach spadały jak kamień(z MP5 by TM:/)

 

pozdrawiam :)

 

P.S zapomniałem dodać....Dagorn w Tajgunie chyba mozesz zamówić olej w areozolu...on bodajże 17 zł kosztuje...już nie pamietam:/

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Witam.

 

Wczoraj nasmarowałem swojego Socoma. Osiągi oczywiście spadły co mnie niezdziwiło ale po wystrzeleniu 100 kulek odpowiednich dla tego modelu czyli 0.25 replika nadal "wali" bardzo marnie.

 

Z powyższym tematem wiąże się moje pytanie- Czy cylinder należy smarować także z zewnątrz??(chodzi mi o smarowanie dziubka uderzajacego o kulke etc.). Wspomne że ja nasmarowałem.

 

Z góry dziekuje

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ten "dziubek" nazywamy głowicą cylindra - imo ona nie uderza o kulke, tylko przesuwa ją z magazynka do lufy/kom hu i tam z "dziubka" wylatuje spręż. powietrze... Ja bym lufy nie smarował, tylko czyścił, ale to moja subiektywna opinia :wink:

 

Edit. Avatar Bylin'a - CHOMIK - kto to pamięta :?: No kto :?: :lol:

Link to post
Share on other sites
Wczoraj nasmarowałem swojego Socoma. Osiągi oczywiście spadły co mnie niezdziwiło ale po wystrzeleniu 100 kulek odpowiednich dla tego modelu czyli 0.25 replika nadal "wali" bardzo marnie.

Najprostsza diagnoza, jaka przychodzi mi do głowy, to to, że nasmarowałeś go ciut za dużo.

Jeżeli po wystrzeleniu kolejnych 100, a nawet trochę więcej, kulek wszystko nie wróci do normy, proponuję (jak pisał powyżej Xychu) rozkręcenie.

Link to post
Share on other sites

Ja to swojego Glock'a 17 tez nieźle przesmarowałem i długo dochodził do siebie. Może rozbierz całego guna i przetrzyj szmatka tak do sucha. Gdzieś sylikon (zakładam, że to używasz :) ) pewnie zalega.

 

 

Edit. Avatar Bylin'a - CHOMIK - kto to pamięta  :?:  No kto :?:  :lol:

To były czasy :)

 

Normalnie niedługo jak tak moderatorzy będą poprawiać błędy na czerwono to post będzie wyglądać jak dyktando :) i tylko ocen brakuje 8)

 

Pozdrowienia!

Link to post
Share on other sites
i tylko ocen brakuje
//edit by Medic. Siadaj - pała :wink:

Paramedic chyba zrobił to z dedykacją dla Ciebie 8)

:lol: :lol: :lol:

 

A tak serio, to ja się raczej nie będę bawił w poprawianie polskich fontów, co najwyżej - rażących błędów ortograficznych...

Link to post
Share on other sites

Paramedic chyba zrobił to z dedykacją dla Ciebie 8)  

:lol:  :lol:  :lol:

Fajnie :)

 

Dobra to może nie będę przedłużał dyskusji, bo zrobi się syf z tego wątku :) takich jak ostatnio dużo na temat ortografii. 8)

 

Więc pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
Ja bym lufy nie smarował, tylko czyścił, ale to moja subiektywna opinia   :wink:

Ja lufke smaruje(bo czemu by nie) przy pomocy kawałka chusteczki nasączonego olejem wiec też ją czyszczę:P(nie robie kropki bo nie wiem czy sie stawia przed czy po buźce:P)

 

Jeśli sie nie mylę dziubek ten nazywamy dyszą(proszę o ew. sprostowanie)

Tu zapomniałeś Medic kropki postawić:P(j.w.)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Mam pytanko, Bo ja już nierozumiem :?. Najpierw wszyscy piszą że lepiej nierozkręcać swojego guna jeżeli niema takiej potrzeby bo można coś spaprać a potem piszecie że trzeba to wysmarować i tamto. To jak mam to zrobić bez rokrnęcania? :?:

 

3 dni temu dostałem Glocka 17 TM High Grade i prędzej czy puźniej trzeba go będzie nasmarować przeczyścić, musze rozkręcać go całego czy wystarczy góra?

 

Pozdrowiania

 

Amaljedi :P

Link to post
Share on other sites
dni temu dostałem Glocka 17 TM High Grade i prędzej czy puźniej trzeba go będzie nasmarować przeczyścić, musze rozkręcać go całego czy wystarczy góra?  

Jeśli chcesz tylko naoliwić guna to z pewnością wystarczy. Jak jednak chcesz go już tak bardziej przeczyścić to tak łatwo się go nie rozbiera 8) jak zdejmiesz zamek to lufa nadal pozostaje nieruchoma, tu nie jest tak jak np. w Berettcie m92f UHC/TM.

Link to post
Share on other sites

Odkryłem w domu smar... w spreju coś a'la olej silikonowy. Na odwrocie pisze że zastosowania to: Pojazdy samochodowe, Motocykle, Sprzęt ogrodniczy i wędkarski, maszyny i urządzenia rolnicze, ZABAWKI, BRON Niepisze nic o wyżeraniu gumy ani nic.

 

2 opcja to mam powiedziała że gdzieś w domciu mamy smar do lańcucha rowerowego. Smar ten pokrywa bardzo cieniutką warstwą TEFLONU metal. Co sądzicie można przesmarować gaziaka takim 1 i 2 smarem?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...