Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kolimator EoTech


Recommended Posts

  • Replies 415
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Kupiłem chińską replikę holo w odmianie XPS'a (najkrótszy, bateria w poprzek) i punkt celowniczy jest krzywo - obrócony jakieś 15- 20 stopni kątowych w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara. Zamawiając koli miałem nadzieję że sprostuje moją tendencję do przechylania repliki, powodującą uciekanie podkręconej kulki w bok, właśnie wskazując mi pion... a tu żopa.

 

Myślicie że taka wada może być podstawą reklamacji?

Link to post
Share on other sites

Kupiłem chińską replikę holo w odmianie XPS'a (najkrótszy, bateria w poprzek) i punkt celowniczy jest krzywo - obrócony jakieś 15- 20 stopni kątowych w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara. Zamawiając koli miałem nadzieję że sprostuje moją tendencję do przechylania repliki, powodującą uciekanie podkręconej kulki w bok, właśnie wskazując mi pion... a tu żopa.

 

Myślicie że taka wada może być podstawą reklamacji?

 

Może to być podstawa reklamacji, produkt nie spełnia swojej funkcji. Chyba, że wiedziałeś o tym kupując :)

 

XPS często tak mają, ja np. miałem przesunięty do góry - nie pomagała regulacja, więc zwróciłem kolimator sprzedającemu i odzyskałem pieniądze.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Ostatnio byłem mile zaskoczony eotechem 552 kupionym na Gunfire.

Mój egzemplarz posiada 20 stopni jasności, nie robi efektu ducha, punkt jest bardzo jasny, a szkło delikatnie przyciemnia.

Przyciemnienie to jest jednak bardzo nieznaczne- porównywalne do słynnego kolimatora otwartego za ok 100zł.

Regulacja w pionie i poziomie jak najbardziej funkcjonalna, i ma dość spory zakres.

Z wad to brak oznaczeń, mi osobiście trochę doskwiera, ale co zrobić.

No i przeszedł już kilka prób śniegu, a żyje dalej i ma się dobrze.

Zdziwiło mnie to, bo słyszałem wiele nie pochlebnych opinii na temat gunfire-owych eotów.

Może jakaś nowa seria ??

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Co powiecie na temat 552 od krakmanów, warto? Może lepiej tak, który eotech do 200pln będzie najlepszy? Sorry za takie pytania, ale czytałem cały wątek i nic z niego nie wynika. Zresztą jak z każdego innego na polskich forach :icon_razz2:

edit - zależy mi głównie na eotechach na baterie AA lub AAA.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Co do przekrzywionego punktu celowniczego w chińskim ET XPS 3 - dzisiaj kupiłem go i także zauważyłem, że po zamontowaniu punkt jest lekko przechylony. Pomyślałem - ech takie chinole, co zrobić. Jednak po paru chwilach spędzonych na oglądaniu nowego nabytku zauważyłem coś - to nie punkt celowniczy jest krzywo, tylko ET siedzi krzywo na szynie! widać było to wyraźnie kiedy porównało się linię przycisków góra - dół z rączką przeładowania w moim M4. Kilka warstw cienkich plastikowych, przezroczystych pasków wyciętych z opakowań, wklejonych po prawej stronie pod spodem kolimatora i voila - chiński XPS naprawiony :D Mam nadzieję, że pomoże to kilku osobom z XPSami, którzy w panice zaczną rozkręcać/ wymieniać swoje kolimatory :)

Link to post
Share on other sites

Kupiłem kolimator od Tomka (ostatnia dostawa) i jest świetny, regulacja na wszystkie strony, oryginalne oznaczenia, regulacja jasności pkt. celowniczego.

Stosunek cena/jakość jest naprawdę dobry ;)

Póki co żadnych wad nie zauważyłem.

Jeszcze nie testowałem w terenie, ale wygląda na pancerny :)

 

Gorąco polecam :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Eotech chinski jest rozbieralny. Miałem podobnie z eot elementa. Potrzebujesz śrubokręt phillips do rozkręcenia eot i klucz allen do zdjęcia obudowy. W środku eotecha jest płytka pcb polutowana do diody baterii i włącznika, jak ją odchylisz będziesz mógł wyregulować poziom.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam. Kupiłem Eotka od Tomka.

Wykonanie +

Oznaczenia +

Montaż QD +

Minusy:

Gó***** osłonki flip up

Problem z paralaksą

i póki co próbuję dojść do ładu z regulacją plamki.

Póki co zasłużona 4/5 :icon_smile:

Edited by blysk
Link to post
Share on other sites

Mam identyczny, może niemal identyczny. Mój nie posiada tylko oznaczeń na przodzie, tam gdzie znajdują się baterie. Takie same pudełko, dodatkowo baterie, które starczyły tylko na jedno włączenie, oraz tandetne osłonki flip up. Przyciski działają dobrze, celownik w kolorze czerwień/zieleń, jaskrawość ustawiana strzałkami. Można dobrze dopasować, skala jest dobra. Od ledwo widocznego, do "walącego po gałach".

 

Materiały użyte do wykonania, według mnie bardzo dobre.

 

To jest wersja kolejna, w porównaniu do poprzedniej trochę ulepszona.

 

U mnie punkt celowania wygląda tak, tutaj pewnie też.

 

351wuu9.jpg

 

2le0w21.jpg

 

dza3ix.jpg

Edited by Ylang
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...