Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kolimator EoTech


Recommended Posts

  • Replies 415
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam,

 

mam specyficzne pytanie...jak sprawują się EOtechy na replikach z GBB?Czy potrafią się rozregulować?

Kolimator jest narażony na dużo mocniejsze wibracje będąc podczepionym do dyndającej podczas biegu repliki, więc blow back nie powinien by mu straszny.

Link to post
Share on other sites

A co powiecie na temat xpsa elementala, czy może lepiej kupić ten od tomkapl???

Nie chciałbym być tu nieobiektywny dlatego najlepiej jeśli jeszcze ktoś inny wypowie się na temat tych kopii. W zeszłym roku zgłosiła się do mnie jedna osoba, która kupiła XPS od Elementa i chciała go wymienić na inny model. Sam co prawda nie miałem w rękach tego sprzętu, ale z tego co pisał do mnie ten użytkownik to kolimator nie do końca spełniał jego oczekiwania. Wspominał, że wizjer szybki był przyciemniany, regulacja nie miała zbyt dużej skali, a przy tym występował problem z widocznością plamki przy słonecznej pogodzie.

Edited by tomekpl
Link to post
Share on other sites

Niestety w elemencie jest dosyć mocny efekt lustra, co mocno uprzykrza życie w słoneczną pogodę. Na plus za to zasługuje zgodnym z oryginałem znak celowniczy, w przeciwieństwie do innych kopii eotechów. Sam mam kolimator od naszego eotechowego kolegi z forum i bardzo sobie chwalę :D.

Link to post
Share on other sites

^ jakoś do tej pory nie spotkałem się z eotechem posiadającym inny niż dostępny w oryginale znak celowniczy.

Gwoli ścisłości eotech`y mają do dyspozycji takie znaki jak punkt, punkt w kole, dwa punkty w kole, siatki balistyczne itd.

 

Ajajaj, faktycznie - kompletnie zapomniałem o tym :F. Przepraszam, jeśli kogoś wprowadziłem w błąd.

Link to post
Share on other sites

Zasadniczo tak,ale czytałem,że niektórzy użyszkownicy pokładają gumki albo filc żeby w osi były...

 

Do tematu jeszcze dodam,co mnie spotkało...

Zakupiłem koli, przyszło piękne XPS 3-2... W środku karteczka dotycząca regulacji,co by na chama nie kręcić i nie połamać śrub regulacyjnych...ale góra-dół mimo próśb i gróźb nie chciała się regulować. Co pomogło? Regulacja lewo -prawo. Tak, po niewielkich ruchach znakiem celowniczym lewo-prawo, góra -dół też zaczęła "gadać"! Może Ameryki nie odkryłem ale móż jakiemuś innemu amatorowi pomoże (pomorze to jest zachodnie :teethh:) to nie zgładzić kolimatora :-)

Poza tym, jak już ktoś wspominał, góra to dół.... ;-)

Edited by Axel
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

może komuś się przyda.

 

W przypadku posiadania "niskiego" eotecha (512/552 itd) i magnifiera na montażu na tyle wysokim, że nie zgrywa się z Eotechem, można za 19 usd zamówić sobie taką oto szynę RIS przeznaczoną do podniesienia eotecha:

http://www.aliexpres.../608560546.html

 

u mnie wygląda to tak:

f297.jpg

gisdq.jpg

 

Eotech trochę dalej, niż zazwyczaj, ale duet spełnia swoje zadanie. Polecam - Visq.

Edited by Visq
Link to post
Share on other sites

A są może jakieś ersoftowe odpowiedniki / repliki, ewentualnie jakieś alternatywy?

Bo te 19 dolanów, to po kursie już 60 zł, a jeszcze pewnie dochodzą cła, vaty i cena już troszkę wysoka. Tak pytam, bo może macie jakieś sprawdzone patenty.

 

To jest ersoftowy odpowiednik - oryginał kosztuje 135 usd :D

19 usd to koszt całościowy - wysyłka za darmo i nie ma przy tak niskiej kwocie cła itd.

Edited by Visq
Link to post
Share on other sites

No więc tak, podchodziłem bardzo sceptycznie co do celowników optycznych w AS - nie wiadomo co kupujemy, możemy dostać dobrą sztukę lub kawałek metalu i plastiku, za ca.200zł który nie będzie działał poprawnie. Jedzie do mnie Eotech od Tomka, dam znać jak się tym troszkę pobawie. Co mogę powiedzieć teraz - kontakt ze sprzedawcą na 5+ ;)

 

Pozdrawiam !

Link to post
Share on other sites

Trafiłem dziś genialną sztukę z deltashopu. Zero ducha!, nawet w ciemności i w dodatku za 150 zł ^^

Dla odniesienia. Miałem już Tomkowego eotka, znajomi tak samo. W każdym duch był, mniej lub bardziej widoczny.

 

Edyta...

Wróóóć. Duch jest lekki, ale nakłada się ze znakiem celowniczym. Jest ledwo widoczny, ale jest. Nie zmienia to faktu, że za 150 i tak warto brać ^^.

 

Btw. Jest to wersja bez żadnych oznaczeń.

 

Maksymalne ustawienie (20) w łazience.

nxRcq3D.jpg

Tak siedzi na mp5

dWD9TDJ.jpg

Edited by Axel
Link to post
Share on other sites

Tylko szybka przyciemnia mocno obraz, no i sam koli bez oznaczeń trochę szkaradny :P Mój eotech od Tomka również ma ducha tak minimalnego, że trzeba naprawdę chcieć żeby się go dopatrzeć. Tylko znowu u mnie regulacja jest dziwna, bo nie chodzi płynnie tylko przeskakuje co 1mm. Ach te chińczyki... :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...