Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Polecane gogle i okulary


Recommended Posts

  • Replies 256
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przestrzelić je z najmocniejszej dostępnej repliki.

 

Tak ale to może spowodować niewidoczne uszkodzenia i kolejnej kulki już nie wytrzyma. Teoretycznie powinno sie wymieniać okulary po każdym trafieniu kulką w szkła. Praktycznie raczej mało prawdopodobne aby miękka plastikowa kulka przebiła okulary ochronne nawet te zwykłe (z atestami) nie balistyczne.

Dlatego łatwiej dodać te 10 PLN i kupić szkła z atestami i nie mieć stresu czy ktoś z repliką 600 fps mi okulary podziórawi.

Link to post
Share on other sites

Szybkie pytanko - próbował ktoś przestrzelić w ESS NVG te gumki pokryte gąbką u góry? Pozbyłem się ich ku lepszej wentylacji już dawno temu. Co prawda strzelałem się w ten sposób już dobre kilkanaście razy i nigdy nie było sytuacji podprogowych, ale teraz jak na to patrzę to się zastanawiam czy nie pokryć tego jakąś osłonką.

Przykładowa sytuacja - schylam się aby wiązać sobie buty, a ktoś dość precyzyjnie z niedużej odległości strzela w te nieszczęsne szparki.

Realne zagrożenie, czy trochę popadam w paranoję? Jakiś hełm albo czapka z daszkiem by rozwiązała sprawę, ale nie za wygodnie się nosi czapkę do tych gogli, przynajmniej mi :icon_biggrin:

 

Edit: E, właściwie to te z płaskim daszkiem całkiem dobrze leżą, ale i tak jestem ciekaw czy jest to realne zagrożenie (poparte jakąś straszną historyjką :icon_wink: albo garażowym eksperymentem)

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ja napiszę swoje odczucie :)

 

Posiadam, wraz z kolegą ESS CROSSBOW. Paruja jak diabli od założenia. Dodany do zestawu Anti-Fog McNetta daje cos na krótką bardzo metę. Parują mnie i koledze.

 

Mam za to drugie okulary. UVEX I-VO. Zaparowują raz na strzelankę (przetarcie szmatką z mikrofibry i hulam dalej), lub przy wysokiej wilgotności powietrza. Kosztują jedną trzecią ESSów. Przestrzeliwane z 500fpsów i właśnie te okulary polecam. :)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja polecam okulary INFIELD VIPOR PC AS UV =cena około 69-80 zł

 

Posiadam owe okulary przez 4 lata i wytrzymały już nie jednej FPS , od 300 FPS [MP5] do 590 FPS [sWD A&K] , Klasa chyba B czy jakoś tak , czyli nie zbyt wytrzymałe, ale nie dajcie się zwieść teori , sam już dostawałem z zęby itd ale w wzrok dostałem bardzo dużo razy i przez te okulary dalej widzę i nie widać na nich żadnego śladu użytkowania ! .

 

Noszą się swiętnie , mają regulowane szkiełka w góre bądz w dół , regulowane jest chyba wszystko , nawet wymienić tą gąbkę która siedzi na nosie

 

Okulary parują ale stosuje mydło i już nawet pot czy coś tam nie jest straszne , wtedy nie parują do 10 godzin i pieknie widać przez nie.

 

Widocznośc jest troche powiekszona bo powiekszają ciupinke , ale nie jest tragednia , patrzy się przez nie swietnie nie utrudniają widoku

 

Może nie należą do najlepszych ale mam je ze 4 lata jak nie więcej i na prawdę jestem zadziwiony że są takie piekne

 

Zdjecie poglądowe

 

5uls9k.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cześć. Nie chciałem robić nowego tematu by nie zaśmiecać więc podpiąłem się pod juz istniejący.

Sprawa wygląda następująco. Kupiłem ostatnio w armyshopie na mieście gogle Desert Locust za 125zł, ponoć oryginalne amerykańskie z demobilu. I tu nasuwa się pytanie, czy takie gogle nadają się na ASG? Zrobiłem kilka prób i uszkodzeń nie ma (choć zawsze mogą powstać mikropęknięcia których nie sposób dostrzec). Teraz zwracam się do was, czy ktoś użytkował takowe gogole, miał z nimi styczność i może je polecić bądź odradzić?

Zdjęć wrzucać chyba nie muszę, każdy może sobie w googlach znaleźć, jedyne co zauważyłem to wytłoczone napisy na dole oprawki (nie wiem czy to istatne czy nie): z lewej strony - REVISION EN166 3 4 BT (CE), zaś z prawej - MVD 04 09 Z87.

 

Proszę tylko o konstruktywne opinie, a nie rzucanie mięsem i gadka typu "oczy są najważniejsze więc lepiej przeznaczyć więcej na okulary/gogle.. itp"

Jeśli okaże się, że nie są wystarczająco dobre to trzeba będzie kupić odpowiednie. I teraz nasunęło mi się drugie pytanie. Gdyby jednak gogle nie nadawały się do ASG czy da się wymienić samą szybkę na taką która posiada odpowiednie atesty i wystrzymalość?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Oryginalne Revisiony nadają się do airsoftu (ASG to repliki...) - pytanie tylko w jakim stanie są szybki. Dla bezpieczeństwa po prostu bym je wymienił na jakieś nówki, przy czym taki zabieg nie zawsze jest opłacalny ;) No, ale to już kwestia do osobistego rozważenia.

Link to post
Share on other sites

Dostałem w zestawie dwie przyciemniane, jedną przeźroczysta i jedną żółtą. Wszystkie są mocno użytkowane i zarysowane, jedynie jedna przyciemniana wygląda jak nówka.

Ile kosztowałaby nowa szybka do tego typu gogli? (oczywiscie taka w której można się normalnie strzelać)

Link to post
Share on other sites

Czy te google są dobre ? podobają mi sie z wyglądu ( i ceny :icon_wink: ) a firma MSA była polecana.

 

http://gunfire.pl/pr...-bezbarwne.html

 

Nie miałem tego modelu ale firmę MSA mogę polecić produkują wszelakiego rodzaju maski, gogle i okulary ochronne na rynek cywilny (dzięki temu są tanie) i oczywiście na rynek wojskowy USA (maski gazowe, gogle, hełmy, płyty i takie tam)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Polecam Bolle Tracker SF : Link do zdjęć https://plus.google.com/photos/114496409919242666478/albums/5912442922870566097 .

W skrócie mam je 3 sezon [4-ty obecnie] , okazję do sprawdzenia miałem do tej pory z AEG 430 fps serią przy 0,25 grama . O wytrzymałość się nie boję [Klasa B-120m/s , około 6,27J ] -Uwaga na takie w tej cenie o klasie F które są o wiele słabsze!!

Wynik : ~821 Fps przy 0,2 gram , ~734 Fps przy 0,25 gram , ~612 Fps przy 0,36 gram .Minusem jest fakt że z gumą w komplecie parują , noszę bez i problem parowania znikł. Za cenę 60+15zł za przesyłkę śpię spokojnie o moje oczy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Testował ktoś ile FPS wytrzymują ?

 

Tyle ile jest wg normy oznaczonej na szybkach.

 

Dodatkowo normy określają zderzenie z materiałem o dużej twardości (kulka używana do asg do nich nie należy). Dopóki ktoś ci nie walnie z 600 fps kulką ceramiczną to nie masz się o co martwić.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

To i ja się podepnę:

otóż zastanawiam się, czy TO nada się jako ochrona oczu, cena kusi, wygląd mniej ale i tak wyglądam jak partyzant z wyciętego lasu:

Najlepiej jakby ktoś kto ma się rozpisał ;)

http://azteko.pl/bolle-safety-gogle-ochronne-blast-blepsi-p-4227.html

 

Coś o nich chyba było na forum, ale jak wspomniałem, zamiast "tak" chciałbym się dopytać jak tylko mogę.

Zawsze można wziąć Uvexy...

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Głupie pytanie, ale jako że pierwszy raz mam okazję korzystać z nowego wizjera, nie używanego, nigdy nie zwróciłem uwagi na ten proces. Ale po kolei.

Dostałem od znajomego takie, nowe wizjery (leżały u niego dobre parę lat, swoją drogą, czy gogle mają jakąś datę ważności :icon_biggrin:?) i tradycyjnie, przestrzeliłem je z tego co było pod ręką - pompki AGM 003 na kulkach 0.20.

Jakież było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem, że kulki zostawiają smużkę, bynajmniej nie dającą wytrzeć się koszulką.

 

Jak interpretować fakt zaistnienia tej smużki? Jest to jakieś marginalne trwałe uszkodzenie, czy może odklejająca się warstwa anti-foga albo coś w ten deseń? No i czy da się tego cholerstwa pozbyć? Bo mimo wszystko rzadko dostaję serie z bliska w gogle i trochę mi głupio od razu naznaczyć nowe wizjery smugami, które bądź co bądź trochę przeszkadzają. Rzecz jasna, jak idiota, strzeliłem w sam środek :P

 

Znam wytrzymałość wizjerów i w ogóle z filmików, dlatego pozostawienia choćby najmniejszego śladu na goglach zupełnie się nie spodziewałem :icon_biggrin: Wizjery mają charakterystyczny kształt rowków, mają oznaczenie Z87 i ESS, ukryte pod oprawkami, nie mają znaku CE, który mam na swoich używkach, kupowane były dawno temu, ale jestem prawie pewien, że od autoryzowanego dystrybutora. Generalnie to przejrzałem ten temat i nie wiem co myśleć.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...