Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Polecane gogle i okulary


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 256
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Godne polecenia są też okulary SPECTACLE BALLISTIC PROTECTIVE Specs. Za 25 zł a nawet 19 zł mamy nowe okulary balistyczne z US. Według instrukcji wytrzymują 650 fps przy 0.82g (ok 16J) co na realia asg przekłada sie na fps nieosiągalne dla replik czy wiatrówek :) Jak za taką cenę to warto mimo ich brzydoty. W zestawie mamy 2 różne ramiona okularów, sznurek, no i wiadomo okulary. Regulowane nachylenie wizjera oraz długość ramion. Jednym słowiem - WARTO!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pierwszy post, więc siema wszystkim

Wpadły mi ostatnio w ręce gogle ochronne Aviator od Infielda http://www.prewenta.com.pl/p,591,gogle-ochronne-aviator.php i zastanawiam się, czy się nadają. Zbyt dużo informacji o nich nie znalazłem. Tanie nie są, 16 funtów tutaj http://www.infield-safety.co.uk/productdetail.php?mid=Njg=&mdid=NTAx&cid=MQ==, klasa wytrzymałości B sądząc po oznaczeniach, norma en166. Spotkał się ktoś już z nimi?

Link to post
Share on other sites

Dzięki za szybką odpowiedź Olek

Już zrobiłem mały "risercz" i gdybym kupował gogle to chyba wybrałbym właśnie Cobry (bo przygodę z airsoftem zacznę dopiero końcem lipca obozem z almaturu, a tam przecież dadzą okulary albo gogle i chwilowo nie muszę ich kupować). Te Aviatory od kogoś dostałem i chcę po prostu dowiedzieć się o nich coś więcej. Ich producent już się przewinął na poprzedniej stronie. A 16 £ to przecież 80 zł z groszami, więcej niż za cobry i to mnie zastanowiło.

Link to post
Share on other sites

Ja mogę polecić okulary Bolle Safety B272. Zaletą tych okularów jest to, że można je założyć na okulary korekcyjne. Są one dosyć wytrzymałe, strzelałem do nich z repliki posiadającej około 440fps z odległości 1m i na okularach nie został nawet ślad.

Link to post
Share on other sites

Po drobnych poprawkach mogę z całego serca polecić ESS Advancer v12. Wszystkie dotychczasowe gogle/okulary parowały mi niemiłosiernie i już myślałem, że nie będzie dla mnie ratunku... Kupiłem te gogle, lekko przerobiłem zaczepy i przy 30 stopniowym upale, dość intensywnej 3 godzinnej strzelance najmniejszego śladu mgiełki! 0 pary, aż nie mogłem w to uwierzyć!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Hej,

 

jestem w trakcie kompletowania podstawowego sprzętu do rozpoczęcia zabawy.

Przeczytałem poradnik dla początkujących, więc zdecydowanie najważniejszą dla mnie rzeczą jest ochrona oczu i aparatu mowy :icon_biggrin:

Możecie polecić godne zaufania google + ochronę zębów? Cena nie gra roli, najważniejsza jest wytrzymałość produktu i faktyczna ochrona (Firmy, które cechują się solidną reputacją itp)

 

Dziękuję z góry za pomoc.

Zdrówko

Link to post
Share on other sites

Bolle (Defender, X800, X1000) lub ESS NVG + maska stalker.

 

Dzięki, a jakie są opinie na temat okularów Revision/ESS?

 

Przykład:

 

http://rwscetus.com/asortyment/okulary-i-gogle-revision?id=7&produkt=32&Okulary_REVISION_SAWFLY.html

 

Ten model zapewni mi ochronę w kontakcie z repliką (moc 400-550 FPS?)

Edited by DariuszBe
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...