Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Thompson U.S. M1A1 SMG (Tokyo Marui)


Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kolega math ma rację, ale chyba niedokładniej to ujął. Chodziło mu (chyba, mi o to chodzi, więc licze że jemu też) jak ta broń wychodzi w praniu.

 

Thompsona posiadam i jak narazie sprawuje się bardzo dobrze. Moim zdaniem zarówno Thompson jak i Kałach świetnie nadają się do taktyki zielonej dając bardzo fajny klimat. Thompson ma bardzo dużo miejsca na baterię w kolbie. Jest ciężki (3,4kg) co akurat dla mnie jest zaletą. Dodatkowo, po odkręceniu jednej śróby, PM można rozebrać na dwie główne części (Górne body, lufa i przedni chwyt, co wygląda jak część od ostrej splówy i resztę, która jest niestety bardziej plastikowa.) poprzez naciśnięcie "guziczka" na końcu body i "zsunięciu" jednej części obudowy od drugiej (chyba niedługo podeślę fotki ). Giwerka jest celna już przy stockowej lufie, aż strach pomyśleć co będzie np. przy 6.03 .

 

Co do wad, które są raczej znikome:

Chwyt pistoletowy przy mocniejszym naciśnięciu może nieco zatrzeszczeć, jednak ja to "naprawiłem" poprzez naklejenie dwóch małych pasków taśmy izolacyjnej do wewnętrznej strony okładziny chwytu.

Na dolnym body na wysokości selektorów (zabezpieczenia i rodzaju ognia) po drugiej stronie jest coś jakby ozdóbka (nie śmiejcie się, nie wiem co to jest ) wykonana z plastiku, która u mnie po lekkim zachaczeniu się odczepiła. Można ją było przyczepić lecz zbyt pewnie ta część się nie trzymała. Problem załatwiony "Kropelką".

Rączka przeładowywania się po niedługim czasie użytkowania luzuje, co, w prawdzie nie przeszkadza, ale też nie sprawia miłego wrażenia. Wystarczy po rozebraniu Thompsona na dwie części, odkręcić śróbkę przytrzymującą rączkę i potraktowania gwintu lakierem do paznokci.

U mnie jak narazie to działa

Ostatnia "wada" to kolba, która jest dość długa i, dla niektórych niewygodna. Jednak i to można "naprawić" najzwyczajniej w świecie się do niej przyzwyczajając

To chyba na tyle z przechwalania swojego sprzętu

 

 

P.S. Zapomniałem jeszcze napisać, że do Tommy'ego nie można niczego doczepić

Wochu

Chyba o to ci chodziło
Link to post
Share on other sites

math po to jest stworzne to cos na wmasgu co nosi magiczną nazwę ZBROJOWNIA zeby życzliwi maniacy dzielili sie spostrzerzeniami i po to są tam komentarze by inni mogli dodawać swoje. Proste. aaa zapomniałbym dodac ze tamto opisywane m1 jest stale w uzyciu przez długi długi czas....

Link to post
Share on other sites

W zasadzie nie widze przeciwskazan, aby ZYCZLIWI maniacy podzielili sie swoim spostrzezeniami takze na forum, jesli tylko maja na to ochote i czas... Choc faktem jest, ze o Thompsonie mozna znalezc mnostwo informacji, zarowno na naszym forum jak i innych stronach.

 

Ze swojej strony chcialbym sie przykladowo dowiedziec, czy drewno od prawdziwego Thompsona (ktore nabylem niedawno okazyjnie na allegro) pasuje z grubsza do modelu Marui. Moze ktos przymierzal?

Link to post
Share on other sites

Ja, co prawda nie przymierzałem drewna do swojego Tommy'ego, ale samą giwerę mam i wydaje mi się, że pasowałby chwyt przedni. Co do chwytu pistoletowego to może nie pasować ze względu na brak miejsca na silniczek i kabelki. Kolba na 100% nie będzie pasować, ze względu na brak miejsca na baterię i kabelki. Także stopkę trzeba by było upgrade'ować bo z tego co wiem to w wersji real-steel otwiera się tylko ta mała klapeczka udostępniając nam miejsce na przyrządy do czyszczenia. W airsoftowym odpowiedniku jest w kolbie o wiele więcej miejsca oraz, poza klapką, otwiera się cała stopka.

Podsumowując: też się zastanawiałem nad drewnem od oryginała, jednak jest ono inaczej zbudowane (z tego co wiem). Najlepiej kupić drewno robione specjalnie pod te repliki - wtedy mamy sto procent pewności że wszystko będzie pasować.

Pozdrawiam

Wochu

Link to post
Share on other sites

To, ze trzeba wydrazyc odpowiednio kolbe i raczke, to chyba jest oczywiste. Robilem juz cos podobnego z drewnem do Kalacha i jest to naprawde do wykonania, tym bardziej, ze drewno jest dosc latwe w obrobce.

 

Co do kupna gotowego zestawu drewienek, to chyba sie nie orientujesz ile kosztuje, albo jestes tak nadziany, ze kasa nie odgrywa roli... Dla ulatwienia dodam, ze taki "komplecik" kosztuje mniej wiecej tyle co caly AEG. Ja wole sie podlubac sam: realizm wiekszy, koszt mniejszy i przygotowanie jest dosc zabawne (o ile ktos lubi majsterkowanie).

 

No, ale jak wejde w posiadanie egzemplarza Thompsona, to opisze dokladniej, co sie da zrobic a co nie... ;-)

Link to post
Share on other sites

Wiem ile coś takiego kosztuje, bo kiedyś przymierzałem się do kupna tych części (od czasu usłyszenia ceny już się nie przymierzam :wink: )

Po prostu części te będą raczej na pewno pasowały, ponieważ są robione do tego właśnie modelu. IMO lepszy wybór dla kogoś kto nie ma smykałki, doświadczenia lub możliwości odpowiednio "zupgrade'owania" części oryginalnych. No, chyba że to, tak jak mówisz, wcale nie takie trudne. Jeśli tak, to zwracam honor :) .

Pozdrawiam

Wochu

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

posiadam od niedawna, strzelankę przeżył - ciężar w walce prawie nie wyczuwalny bo człowiek sie na innych rzeczach koncentruje, potem tylko na ramieniu dociska ;) szybkostrzelność jak dla mnie fantastyczna, chodzi gładko i np w porównaniu ze specnazami AEG wydaje sie mieć lepszy zasieg.

 

główna imho wadą jest długość magazynka dlatego przymierzam sie do hi-capa 190 który jest imitacją oryginalnej 20 więc nawet się mozna z tym położyć. z obecnym low-capem 60 kłaśc się nie da a i trzeba uważac za przeszkodami, ale daje lepszy klimat bo tylko 60 kulek zmusza do koncentracji przy strzelaniu co daje naprawde fajny klimat :D

 

co do uchwytów - plastikowe, ale imitacja tak dobra ze dzisiaj na strzelance kolesie mieli go w rękach i zaczęli mnie pytać dlaczego nie są z plastiku tylko z drewna...

 

ogólnie gun nie odbiegający osiągami od innych, a trzyma zajebiście klimat, polecam każdemu, a miłośnikom WW2 przede wszystkim bo jest to cos naprawde nie do opisania, a jak strzelanie się keidyś znudzi to powiesić na ścianie i patrzeć jak się goście ślinią na jego widok :D

Link to post
Share on other sites

He he wlasnie dzisiaj zanabylem Thompsona M1A1 Tokyo Marui i musze tez przyznac ze jest to najladniej wykonana replika jaka do tej pory widzialem ze wszystkich producentow :D

Oczywiscie ergonomia Thompsona w porownaniu z np. Mp5 jest jak z innej epoki ale klimat i wykonanie rekompensuje wszystko z nadwyzka :!: :)

Polecam tylko maniakom zafascynowanym II WŚ jak i szukajacym czegos innego w gaszczu Mek i Mppiatek i innych wspolczesnych pykawek :twisted:

 

Pozdr.

 

PS- teraz tylko kupic jakims cudem drewienko do niego......... 8) :wink:

Link to post
Share on other sites

Witam

Co do drewienka - ostatnio widzialem na allegro kolbe i chwyt przedni za 75 zeta - cena byla bardzo atrakcyjna, ale sobie darowalem.

A co do Tommyguna i okresu w jakim byl uzywany - nie zapominajmy o Wietnamie :)

Przykladowe zdjecia (z rekonstrukcji i oryginalne)

 

http://akozlows.w.interia.pl/PICT0009a.jpg

http://akozlows.w.interia.pl/m1a1tommy.jpg

 

PICT0009a.jpg

 

m1a1tommy.jpg

 

Pozdrawiam serdecznie posiadaczy Tommy'ego

Kozlowski

 

P.S. Zero pomyslow jak sprawic zeby obrazek pojawil sie na forum :(

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Nie strzelalem w ekstremalnie niskich temperaturach, ale doswiadczylem przy dosc chlodnej pogodzie problemow ze strzelaniem w trybie Semi: gun strzelal seriami po nacisnieciu spustu (czyli full Auto)! Po powrocie do domu i ogrzaniu guna Semi wrocilo do normy bez zdanych ingerencji.

Link to post
Share on other sites

nie rozumiem co masz na mysli przez ekstremalnie niskie temperatury, na strzelance w Tomicach na Igloo w nocy było koło -18, nastepnego dnia rano strzelanie i strzelał, tyle ze jak wspomniał Pikace tryb full auto działa ok, tryb semi wariuje, tzn puszcza serie, dłuższe lub krótsze itp, a dopiero jak gun poleży troche w ciepełku to mozna oddac strzał na semi tak jak było to zamierzone, ten typ tak ma.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 3 weeks later...

Witam

Mam Thompson-a od 3 lat i zgadzam się ze wszystkim co napisano w zbrojowni i tu na forum, sprzęt jest po prostu najlepszy w swojej klasie porównywałem go z G3SG1, P90,M4 i M16. Strzela bardo precyzyjnie ale ma trochę mniejszy zasięg niż G3SG1, nad pozostałymi ma przewagę, a do ergonomi można się przyzwyczaić. Są jednak i minusy, a mianowicie po 2,5 roku kolba zaczyna pękać na klejeniu. W moim rączka przeładowanie się nie odkręciła jeszcze nigdy i w temperaturze -5 działał bez problemu. A tak przy okazji orginalna kolba do Thompson-a jest z ORZECHA, jest lekko bejcowana i olejona nie lakierowana z czasem ciemnieje. W elektryku jest taka sama jak w oryginale, może trochę lepiej wyprofilowana .

Pozdrawiam wszystkich

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

a co wy na to .... http://www.akkett.it/foto/3725/3725-762005-154125.jpg

ciekawe kiedy takie "sety" bedzie mozna kupic w polsce co ... poczekajcie na konwersje m60 TOP na Samrt Guna ... na boku to do tego setu wlasnie jest potrzebny Thompson z TM...kulki liczy ale tylko fluorescencyjne...ciekawe...i drogie (chyba ze 300$ z stanach ale podobno mozna kupic tez we francji)

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Odgrzeje temat, za to przepraszam... Wie ktoś może czy jest możliwość zakupienia w polsce magazynka o większej pojemności niż 60 kulek (czyli 190 lub 240) :?: Wdzięczny będe za info... Ja sam szukałem, lecz nie znalazłem :)

 

Edit:

Rzeczywiście są na machinegun, przepraszam za zbędne pytanie.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...