Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AW338 (L96) [Ares]


Recommended Posts

A mnie interesuje jeszcze inna kwestia, mianowicie jakiej maksymalnej długości lufę można w tej replice zamontować? I wcale nie chodzi mi o możliwość zamaskowania lufy wewnętrznej zewnętrzną tylko to, czy objętość gazu wydostającego się z magazynka będzie odpowiadała objętości lufy, by nie powstawał efekt spowalniającego kulkę tarcia na końcowym odcinku lufy.

 

Druga, powiązana z tym kwestia to czy magazynek na CO2 daje nam tę samą objętość gazu tylko o większym ciśnieniu? A może gazu jest więcej?

 

No i ostatecznie - czy montując silniejszą sprężynę zbijaka będzie można zwiększyć objętość gazu, tym samym zwiększyć możliwości w zakresie stosowania dłuższej lufy.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
  • Replies 227
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A mnie interesuje jeszcze inna kwestia, mianowicie jakiej maksymalnej długości lufę można w tej replice zamontować?

Sprawdzałem 80cm lufę na magazynku CO2 i mocniejszej sprężynie zbijaka.

I na takiej lufie jeszcze jest przyrost fps. Ale ja używam powietrza, nie CO2.

Link to post
Share on other sites

Orientujecie się, jak jest zbudowany ten magazynek CO2? Nabój 12g jest przebijany, i co dalej? Jest jakiś reduktor, który zbija ciśnienie, czy gaz idzie od razu na zawór? Czy może po drodze jest jakaś komora rozprężeniowa? Redrad, jakbyś rozbierał tego maga to zrób zdjęcia, będę bardzo wdzięczny. Być może opracowałbym jak zrobić takiego maga.

Link to post
Share on other sites

Sushi pamiętaj tylko że jest tam bardzo wysokie ciśnienie i mały błąd może kosztować dużo zdrowia ;)

 

Edit:

 

Coś takiego pamiętam od czasu jak dawno temu rozbierałem swojego maga.

 

beztytuutm.th.gif

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

Jak już pisałem wcześniej w opakowaniu z magazynkiem był zestaw uszczelek, oraz sprężyna zbijaka, wyglądająca na bardzo twardą ( bardzo mocno odczuwalna zmiana przy przeładowywaniu). Wymiana poszła dość gładko, poza jednym drobiazgiem nie mogłem wybić dwóch pinów, tych przy sprężynie, musiałem pójść do ślusarza, porządne imadło plus jego doświadczenie i poszło, złożone, wszystko sprawne. No prawie wszystko....

Po złożeniu repliki sprawdzeniu, czy działa, zapakowałem do magazynka kapsułę co2 Umarexa, wchodziła dość opornie, ale założyłem sobie, że unifikacja na świecie skutkuje tym ,że tak ma być. Z wielką trudnością dokręciłem śrubę dociskową ( beznadziejne rozwiązanie), zasyczało i okazało się, że gaz ulatnia się z dyszy .... Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie mogę wydobyć kapsuły z magazynka i chyba czeka mnie rozbiórka maga na części pierwsze.... ogólnie podsumowując rozczarowanie, chyba ,że są kapsuły co2 o mniejszej gramaturze i wymiarach, a ja wsadziłem nie taką jak trzeba...

@ Sushi Zasilanie gazem jest rozwiązane dokładnie tak jak na schemacie przedstawił Kicpa, tylko ręce mi opadły i koncepcji brak, jak wydobyć tą kapsułę.....

Edited by Redrad
Link to post
Share on other sites

skoro kapsuła jest pusta to wiertełko + gwintownik + śrubka i powinieneś to jakoś wyciągnąć ;)

To będzie ostateczność ale dzięki za podpowiedź, spróbuję przykleić kropelką śrubkę i wyciągnąć , jak się nie uda to Twój wariant, jedna najbardziej mnie niepokoi, że sytuacja może się powtarzać za każdym razem, gdy zapakuję co2...., normalnie załamka,

Link to post
Share on other sites

Gaz ulatnia się z dyszy? Czy z tego gniazda, w którym siedzi kapsuła CO2? Ja mam adapter do naboi CO2 i tam nabój wchodzi bardzo luźno, być może trzeba będzie przeszlifować wewnątrz tą "rurkę" w której siedzi kapsuła. KicpA, u Ciebie też tak cieżko wchodził?

Link to post
Share on other sites

Gaz ulatniał się z dyszy na 100 %, przyczyną być może było to, że kapsuła nie do końca wlazła do środka, sporo gazu właśnie było w cylindrze z kapsułą, zbyt małe ciśnienie może było przyczyną ulatniania się gazy z dyszy... tylko domniemam gdyż nie siedzę w gazie... :wink:

Link to post
Share on other sites

Dysza jest elementem końcowy, to co utrzymuje szczelność to grzybek zaworu i uszczelka.

Czasem się zdarzy iż źle się coś tam ustawi, po pierwszym strzale już powinno się ułożyć.

Miałem też przypadek (ale w klamce) że pomiędzy grzybek a uszczelkę dostał się opiłek poprodukcyjny i też syczało.

Magazynki które długo są bez gazu też tak mają, zanim się uszczelka ułoży to trochę trwa.

 

Co do kapsuł to wymiarem powinny być znormalizowane. Zdarzało się iż nie miały owych 12gram ale wielkość zawsze miałem tą samą.

Różnią się tylko tam gdzie się je dziurawi. Są płaskie i z wgłębieniem - w zależności od typu uszczelki i przebijaka.

 

 

 

Moja wypowiedź jest oparta na doświadczeniach z wiatrówkami na kapsuły CO2 Tym niemniej uważam iż zasada działania jest niemal identyczna.

Ammo inne ale zawory i rozwiązania bardzo podobne!

Link to post
Share on other sites

Redard wraz z magiem dostałeś też takie białe podkładki z tworzywa, służą one do regulowania wysokości kapsuły w magu. Być może za głęboko jest ona wciskana. U mnie i u GZa nie było problemu że kapsułki wchodziły ciężko a gaz się czasem ulatniał, do tego masz takie przeźroczyste cienkie podkładki. Służą one do zwiększenia bądź zmniejszenia docisku uszczelki przy grzybie zaworu.

Link to post
Share on other sites

Relacja na szybko: aby wyjąć kapsułę po gazie z cylindra musiałem zrobić tak jak radził xel20, nawierciłem otworek, wkręciłem blachowkręt, podlałem WD40 i z wielkim bólem wydobyłem ten badziew, wykręciłem oba zawory i dopiero patrząc pod światło znalazłem przyczynę problemu, a mianowicie wnętrze cylindra nie zostało wyczyszczone dokładnie przed malowaniem w fabryce, pomalowano razem z paprochami, które stawiały opór i klinowały kapsułę. Przy okazji udało mi się uszkodzić uszczelkę przy trzpieniu zbijającym denko kapsuły ,ale to szczegół, są zapasowe, wyczyściłem wnętrze cylindra i jest ok, składam całość do kupy i jutro testy w polu.... ufffff..... dzięki chłopaki za podpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Nie dało się edytować, jeszcze jedna informacja, po złożeniu dalej ulatniał się gaz, idąc za radą Vipera, zajrzałem do zaworów i faktycznie pod grzybkiem było kilka opiłków. które powodowały nieszczelność, teraz już wszystko w porządku , nic nie syczy nic się nie ulatnia. Reasumując: nabywcy magazynka na co2, najpierw niech sprawdzą tuleję, gdzie wchodzi kapsuła, jeśli kapsuła nie wchodzi gładko, należy rozebrać magazynek zdemontować komorę rozprężania i porządnie przeszlifować wnętrze cylindra. W przypadku gdy ulatnia się gaz zdemontować środkowy zawór i oczyścić grzybek z jakikolwiek zanieczyszczeń. Wydawałoby się ,że Ares bardziej będzie się przykładał do nowości na rynku, no cóż okazało się inaczej, dzięki Waszym podpowiedziom udało mi się rozwiązać wszystkie problemy z nowym magiem za co Wam serdecznie dziękuję. :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Ponawiam pytanie do GZ o długość lufy - sprawdzałeś to na kilku lufach i porównywałeś pomiary?

Tak, na 65cm Promyka, 80cm Deep Fire i jakimś Madbulu.

Był przyrost ale nie pamiętam licz, nie zapisałem sobie.

Tak samo mam w gazowym GB V2 z SRC, też wsadzałem tam 80cm lufę DF, 70cm lufę DF a ostatecznie skończyłem na 65cm. Ale na 80cm dalej był przyrost energii na tej samej dawce gazu.

Link to post
Share on other sites

A czy lufa 800 mm nie wystaje przypadkiem poza lufę zewnętrzną? Jeżeli tak to ile?

 

Ronin

 

p. s.

 

Zastanawia mnie jedna rzecz - w ostatnim czasie Ares rozpoczął produkcję AW 338 w wersji sprężynowej:

 

http://www.aresairsoft.com/aw338sp.html

 

Czy możliwe, że jest to dokładnie ten sam karabin jedynie ze zmienionym zamkiem (wyposażonym w tłok) i innym magazynkiem (bez zbiornika gazu)? W końcu między tym czy zaczep mechanizmu spustowego zwalnia zbijak czy tłok nie ma wielkiej różnicy. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku Ares-owego Cheytac-a - wystarczy wymienić maga oraz zamek i mamy wersję sprężynową. Ktokolwiek zna jakieś dokładniejsze szczegóły odnośnie konstrukcji sprężynowego AW 338 od Aresa? Możliwość prostej zmiany karabinu gazowego w sprężynowy, na dodatek oparty na częściach od VSR-ki, byłaby bardzo praktycznym dodatkiem.

Link to post
Share on other sites

@AWR_Ronin: W opisie jest dokładnie

VSR SYSTEM COMPATIBLE

czyli jest to trochę więcej zmian, niż tylko sam cylinder. Zacznijmy od tego, że cylinder VSR jest dłuższy i szerszy. Zmienia to umiejscowienie magazynka, chyba że jakimś cudem magazynek zostaje w tym samym miejscu. Ale nawet w takiej sytuacji komora HU jest dalej niż w gazówce. Z tego powodu wyklucza to konstrukcję uniwersalną dla zasialania gazowego i sprężynowego w tej replice.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...