Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G608-4 [JG] tunning itp.


Recommended Posts

Witam ponownie!

Kolega z mojej grupy odradzał mi kupno lufy precyzyjnej SYSTEMY, bo mówił że to niewiele da.

Czy w tej replice opłaca się montować lufę precyzyjną? Czy to będzie warte tego wydatku?

 

Aha, i z tego co wiem tam są plastikowe łożyska, i czy opłaca się je wymieniać i na jakie, za jaką cenę?

 

Pozdrawiam.

Edited by Faflon
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A czy opłacalnym jest zamontowanie lufy promyka w tak słabym modelu jak G608-4, czy będzie trzeba dodatkowo coś wymieniać aby replika działała dużo lepiej? Mój kolega wspominał coś, że trzeba zamontować lepszą sprężynę (m130) by wogóle myśleć o montowaniu lufy precyzyjnej. Czy to naprawdę konieczne? Po za tym chińska replika raczej nie wytrzyma takiej spręzynki...

Link to post
Share on other sites

A czy opłacalnym jest zamontowanie lufy promyka w tak słabym modelu jak G608-4, czy będzie trzeba dodatkowo coś wymieniać aby replika działała dużo lepiej? Mój kolega wspominał coś, że trzeba zamontować lepszą sprężynę (m130) by wogóle myśleć o montowaniu lufy precyzyjnej. Czy to naprawdę konieczne? Po za tym chińska replika raczej nie wytrzyma takiej spręzynki...

 

Kolega plótł bzdury, przy montowaniu lufy precyzyjnej nie ma minimalnego progu prędkości początkowej, od którego można je montować. Jak ktoś chce to sobie może wstawić preckę do pistoletu z 230 fps i co? I nic, będzie działać. Nie można tylko dać lufy dłuższej niźli taką, która obsłuży nam cylinder w naszej replice (jak ktoś się na tym nie zna, to najbezpieczniej dać takiej samej długości co fabryczna). Tutaj jest to sensownie opisane.

 

Do M130 w G'iecie potrzebujesz tłoka, prowadnicy sprężyny , głowicy tłoka wytrzymalszej i oczywiście łożysk - polecam 7mm stalowe ślizgi JBU. Przy dobrym wypodkładkowaniu, regulacji i smarowaniu będzie chodzić bardzo długo na tej konfiguracji.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Shadow z jednej strony prawdę rzecze (przy założeniu, że pominiemy czynniki atmosferyczne - wiatr, wilgotność, temperatura, spadające meteoryty, grawitacyjne oddziaływanie czarnych dziur swoją masą na kulkę :-P itd.). Bo wtedy taka sama celność będzie na kulach 0,12 czy 0,88 stalowych - HU też pomijamy, po prostu w zależności od wartości energii jaką jest w stanie nadać nasza replika - kulce, tak będą latały kulki o pewnych masach. Podkreślam, że im cięższa kula tym lepiej przyjmuje i oddaje energię, a więc i zasięg będzie większy np. przy 400 fps i bez HU na kulkach 0,25 niż 0,2.

 

Z drugiej zaś, że nie pomijamy czynników atmosferycznych, bo gramy na różnych terenach, w lasach itd., na otwartej przestrzeni, zgodnie z prawami Matki Natury, a nie w hermetycznie zamkniętych pomieszczeniach. Tak więc cięższe kule będą nam zapewniały lepszą celność bo chociażby wiatr będzie miał na nie mniejszy wpływ.

 

Pisałem to już wiele razy na tym forum, czynniki wpływające na celność gnata to:

*Szczelność całego układu sprężającego gaz/powietrze (jak najmniejsze, a najlepiej żadne różnice w energii kuli przy kolejnych strzałach)

*Powtarzalność wykonania lufy na całej długości (nie jej średnica)

*Jakość systemu HU - materiał gumki HU i twardość dystansera

*Powtarzalność wykonania kulek, przy zachowaniu idealnie kulistej powierzchni i tej samej średnicy

*Stabilizacja lufy wewnętrznej w zewnętrznej i zewnętrznej względem repliki

*Czystość amunicji, gdy już trafia do lufy jak i całego zespołu lufy/komora - ma być suchy i czysty

 

Zachowując wszystkie czynniki na najwyższy poziomie (choć jest to dość trudne, nawet starając się - czystość lufy/kulek), amunicja staje się tresowana i każda następna goni tą wcześniej wystrzeloną ;-).

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Gogin, lepiej bym tego nie ujął.

Faflon pytał o kolosalny wpływ fps na celności, a jako, że jednak dobrze złożony hopek, porządne kulki i precka są najważniejsze pozwoliłem sobie fps'y pominąć. Poza tym podałeś przykład wagi kulek, która nie definiuje ilości fps'ów. Wiadomo, że im więcej, tym cięższe kulki, a co za tym idzie większa celność, ale bezpośredniego wpływu jednak fps'y nie mają. ;)

edit: Poza tym cięższe kulki lepiej tną gęste powietrze, dym czy smog, a na Śląsku to ważne. :D

Edited by Shadow
Link to post
Share on other sites

Dysza uszczelniona do AUG'a DF'a

Ślizgi 7mm CA

Prowadnica DF'a do V3

Łożyskowanie głowicy tłoka

 

Odpowiednie dobranie uszczelek jeszcze poprawi szczelność, koszta groszowe, ale trzeba się pobawić w sklepie z o-ring'ami. Popychacz do tej dyszy trzeba lekko spiłować - jego czoło. Łożyska z obu stron sprężyny poprawią jej pracę, łożyska zębat też, jak się je dobrze wypodkładkuje. Wsio nasmarujesz i będzie banglać bardzo ładnie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...