Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Guest Psikus

A ja mam całą serie pytań odnośnie 416:

1. Czy jest celna?

2. na jaką odległość średnio lecą kulki?

3. Czy macie problemy z magami na green gaz?

4. Czy są problemy z hop up?

5. Wogóle co jest najbardziej zawodne w tej replice?

6. Jeżeli chciałbym w nią w przyszłości inwestować to jakich firm lepsze części wewnętrzne mogę kupić?

7. Jak reaguje blow back przy zmniejszaniu/zwiększaniu fps(czy jest silniejszy czy słabszy?)

 

Będę wdzięczny jeśli napiszecie co na te tematy wiecie:)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ad.6 Słyszałem tylko o T.S.C (www.ts-custom.com).

 

Co do luf to w HK jest 363mm.

Od M16 (509mm) nie widźę problemu.

Trzeba tylko dokręcić odpowiednią przedłużkę (lufa zew.). Trzeba pamiętać, że gwint jest prawo skrętny (CW). Lub wymienić całą lufę zew.

 

Można odkręcić przedłużkę (lufa zew.) pomiędzy blokiem gazowm i tłumikiem płomienia.

Jednak lufa od CQB (270mm) jest za krótka o około 2cm. Jak dobrze pamietam.

Link to post
Share on other sites
Guest Psikus

Mam pytanko, kupiłem hk416 i porównałem opór jaki stawia rączka przeładowania ze SCARE WE, oraz tanio koba m4. Stwierdziłem że opór w 416 jest o wiele większy. Rączka przeładowania nie chodzi płynnie oraz opór jest duży. Czy to normalne w tej replice?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

To i ja podbiję ten temat-czy w ta replika nadaje się do strzelania prosto z pudełka (pomijam rozłożenie i samodzielne zrobienie przeglądu zerowego)? Czy są jakieś części, które warto wymienić od razu na starcie (tak jak w emkach WE)?

Link to post
Share on other sites

To i ja podbiję ten temat-czy w ta replika nadaje się do strzelania prosto z pudełka (pomijam rozłożenie i samodzielne zrobienie przeglądu zerowego)? Czy są jakieś części, które warto wymienić od razu na starcie (tak jak w emkach WE)?

Chyba WA(?).

 

Ja musiałem po paru dniach wymienić to:

http://www.ts-custom.com/detail.php?id=8

przy okazji wymieniłem też to:

http://www.ts-custom.com/detail.php?id=7

Link to post
Share on other sites

Ja musiałem po paru dniach wymienić to:

http://www.ts-custom.com/detail.php?id=8

 

Chyba nieźle te replikę musiałeś żyłować 8) Ja mam ją od przeszło 3. tygodni (zakupiona u Krakmanów)i i do dzisiaj wszystko śmiga jak ta lala. Wymieniłem jedynie sprężynę amortyzatora na 90% i amortyzator na TSC. Poza tym wszystko full stock i do dzisiaj śmiga.

 

I oby tak pozostało <odpukuje> :wink:

 

Denerwuje jedynie system HU, który skręcony na zero dźwiga mi kulki w niebo, ale wkrótce się za to wezmę ;-)

 

Czy są jakieś części, które warto wymienić od razu na starcie (tak jak w emkach WE)?

 

IMO, poza amortyzatorem, dającym odczuwalnie większy efekt odrzutu repliki, nie ma sensu wymieniać nic na wyrost (tzn. dopóki się nie posypie) Chyba, że to ja trafiłem na tak trwały egzemplarz. Od razu zaznaczam, że strzelam zarówno na CO2 jak i GG.

 

Myślę, że ogromne znaczenie ma tutaj również ciągłe "doglądanie" repliki, tj. czyszczenie, smarowanie etc. I to jest właśnie to, co kocham w gaziakach :uśmiech:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Chyba nieźle te replikę musiałeś żyłować 8) Ja mam ją od przeszło 3. tygodni (zakupiona u Krakmanów)i i do dzisiaj wszystko śmiga jak ta lala. Wymieniłem jedynie sprężynę amortyzatora na 90% i amortyzator na TSC. Poza tym wszystko full stock i do dzisiaj śmiga.

 

I oby tak pozostało <odpukuje> :wink:

 

Denerwuje jedynie system HU, który skręcony na zero dźwiga mi kulki w niebo, ale wkrótce się za to wezmę ;-)

IMO, poza amortyzatorem, dającym odczuwalnie większy efekt odrzutu repliki, nie ma sensu wymieniać nic na wyrost (tzn. dopóki się nie posypie) Chyba, że to ja trafiłem na tak trwały egzemplarz. Od razu zaznaczam, że strzelam zarówno na CO2 jak i GG.

 

Myślę, że ogromne znaczenie ma tutaj również ciągłe "doglądanie" repliki, tj. czyszczenie, smarowanie etc. I to jest właśnie to, co kocham w gaziakach :uśmiech:

 

wybacz ale mając replikę 3 tygodnie nie możesz wypowiadać się o jej trwałości - ja mam swoją CO2 ok 7 miesięcy i w mojej uszkodziło się :

- dysza NPAS - z własnej winy gdyż powinno się dać trochę Locktight'a na gwint od dołu dyszy (chociaż nigdzie oficjalnie o tym nie piszą)

- rączka przeładowywania - normalna rzecz w WE

 

a z repliki wystrzeliłem przez ten okres może 10-15 magazynków więc nie tak dużo.

Edited by Bocian
Link to post
Share on other sites

wybacz ale mając replikę 3 tygodnie nie możesz wypowiadać się o jej trwałości - ja mam swoją CO2 ok 7 miesięcy (...)

 

...a z repliki wystrzeliłem przez ten okres może 10-15 magazynków więc nie tak dużo.

 

A no widzisz. Ja z mojej wystrzeliłem przez te marne trzy tygodnie co najmniej tyle samo magazynków (CO2) jak nie więcej (nie wspominając już o dziesiątkach wystrzelonych magazynków na GG). Teraz nasuwa się pytanie: Czy aby na pewno czas posiadania repliki ma największe znaczenie? Intensywność jej użytkowania może być różna w każdym przypadku :P

 

 

w mojej uszkodziło się :

- dysza NPAS - z własnej winy gdyż powinno się dać trochę Locktight'a na gwint od dołu dyszy (chociaż nigdzie oficjalnie o tym nie piszą)

- rączka przeładowywania - normalna rzecz w WE

 

Ja na szczęście w porę zauważyłem problem z luzującą się dyszą i załatwiłem sprawę owijając odpowiednią ilością taśmy teflonowej gwint na prowadnicy. Na razie nie zauważyłem, aby dysza się odkręcała. Tu muszę przyznać Ci rację, jest to problem, który może się okazać kosztowny. Dlatego warto mieć oko na ten aspekt i po każdej strzelance sprawdzać, czy dysza się nie odkręca (np. podczas normalnych czynności, smarowania, konserwacji).

 

Z rączką przeładowania nie miałem jeszcze problemu (i odpukać).

 

Pozdro

Edited by jonteczek
Link to post
Share on other sites

łups. Nie wziąłem pod uwagę, że NPAS się trochę różni Xd Ja mam "zwykły" zestaw WE z regulacją poprzez przykręcanie dyszy na prowadnicy. W każdym razie, również w tym przypadku istnieje problem z "samoistnym" wykręcaniem się dyszy. Locktight to też dobra opcja, ale mi jakoś taśma teflonowa wystarczyła. :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...