Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PC vs konsole


Recommended Posts

Z graniem w FPSy na padzie jest tak, że trzeba grę traktować jak zwykłą_grę,_która_się_steruje_padem i zapomnieć o przyzwyczajeniach z PCta. Oczywiście gra musi być zaprojektowana pod konsole z uwzględnieniem specyficznego sterowania. Wtedy jest ok.

Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 335
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ludzie mówiący, że nie da się grać na padzie chyba mają po prostu mało wyobraźni... Ja już chyba nie zamienię pada na mysz i klawiaturę, jest mi po prostu wygodniej siedzieć na fotelu przed telewizorem niż siedzieć zgarbiony przed monitorem.

 

A co to za problem podłączyć PC do telewizora i grać w gry do których stworzony jest pad(ścigałki i zręcznościówki) ? Żaden problem, a wraz z lepszą grafiką, lepszym sterowaniem mamy wygodę rozwalenia się na kanapie i wszystkie funkcje PC-ta.

 

FPP na padzie? Dajcie spokój. To nie jest kwestia przyzwyczajenia, bo pad jest urządzeniem zbyt ograniczonym w stosunku do kompletu klawiatura + mysz. Strzelaniny na konsoli albo tracą na dynamice, co spowodowane jest klockowatymi ruchami albo tracimy cała frajdę ze strzelanin włączając funkcję auto-aim, którą na PC nazywa się po prostu aimbotem...

 

Jeśli nadal wywyższacie konsole w tym aspekcie to polecam namówienie jakiegoś studia, aby zdecydowało się na wspólne serwery dla graczy z PC i konsol. Z góry uprzedzam, że rozmowy w tym temacie ze studiem DICE(m.in BF: Bad Company 2) możecie sobie odpuścić, gdyż twórcy z tego studia stwierdzili kiedyś, że nigdy nie dopuszczą do wymieszania graczy z tych dwóch platform, bo skończyłoby się to niegrywalną rzezią dla konsolowców...

Link to post
Share on other sites

Co byś wolał Kupić Karte Graficzną aby pograć w BF Bad Company 2 za cholera wie ile ( podejzewam ze podobna cena co ps3 ) czy kupić sobie PS3 i mieć wszystko w du*ie, nie martwić sie o DETALE.

 

Ja generalnie uwazam ze "size matters" i nie bede wyklocal sie o kazdy piksel szczegolow, bo to nie ma sensu. Jednak nie widzialem jak do tej pory zadnego komputera podpietego do TV, wszystko bylo wpiete do monitorow na kiepskiej jakosci matrycach TNA i to zenujaco malych rozmiarow... 40 cali (i w gore) to jednak jest TO ^_^!

 

A może po prostu wypadłem z obiegu growego jakieś 5-6 lat temu wraz z upadkiem ostatnich "poważnych" czasopism growych na rynku??

 

Duuuzo wczesniej. Najlepszy byl Top Secret. A gdy padl, ostal sie Gambler, ale i tego wygryzl mocniejszy kapitalowo CD-Action...

 

Trudno, że instalacja, ale za to nie muszę żonglować płytami jak chce w coś zagrać, bo sobie no-dvd ściągam 2 kliknięcia i gram, do tego włączone mam nk, wmasg i gg, cały czas monitorując co się dzieje prostym ctrl+tab.

 

Alt+Tab. Ale byles blisko, jesli chodzi o przyszpanowanie wielowatkowoscia ^_^'... A co do fizyki - cudow nie ma, ten sam PhysX co w kazdej karcie nVidii. Oczywiscie ATI moze sobie o PhysXie jedynie pomarzyc ;-)...

 

Co dwa lata to najwyżej trzeba kupować kartę graficzną za 5 - 6 stów.

 

Tak samo mi mowili z 5 lat temu. I co sie okazalo? Ze kart na AGP juz nie robia - wszystko sie zmienilo. Trzeba nowa plyte glowna, czyli + 300 PLN. Tyle dobrze ze chociaz RAM przerzuce. Przerzuce? Gdzie tam, panie! DDR (ktore Bogu dzieki do dzis kojarzy mi sie jedynie z Dance Dance Revolution) to prehistoria - trzeba kupic DDR2! No i tak to jest z komputerami... Nie przekonasz mnie ;-)...

 

Generalnie caly cywilizowany swiat przyjmuje nawyk, ktory wyszedl z Japonii, tj. PC = praca, Konsola = granie. Tyle ze Polska nie jest cywilizowanym krajem, bo gdy oba sprzety kosztuja tyle samo (czytaj - przecietne wynagrodzenie mlodego czlowieka bez doswiadczenia) to rodzi sie problem co wybrac. PC wybiera sie do pracy, potem z czasem z drobnego odkladania z wyplaty doklada sie do kolejnych kart graficznych i pogrywa w to na co sprzet pozwoli, a na internetowych forach miesza sie z blotem ludzi ktorzy maja zarowno konsole i PC (bo kto z Was, dordzy uzytkownicy, ma konsole a nie ma jednoczesnie komputera?) i uznaje sie ich za nieobiektywnych fanboyow. Tylko kto jest w tym momencie nieobiektywny? Ktos kto ma jeden sprzet czy ktos, kto ma oba...?

Edited by maxavelli
Link to post
Share on other sites

Czytam i czytam tutejsze wypociny i zachodzą w głowę czemuż to mnoży się ten flame war?

 

Chcecie znać prawdę? To zróbcie eksperyment. Kupcie sobie X360 i Mass Effect, a do tego Mass Effect na PieCa. Nie martwcie się pójdzie nawet na kilkuletnim sprzęcie, o kombajnach "większości znawców" nie mówię. Jeśli nie zobaczycie różnicy w grafie, to znaczy, że robicie pod siebie pieniędzmi na nowe części do kompa. To raz.

 

Dwa. Myszka + klawisze? Nigga please... Jakoś dziwnie posiadam konsole, nań fpsy i nie przeszkadza mi, ze używam gałek analogowych i triggerów pada. Potem siadam do CoDa 4 na PC i tez nie mam problemów z grą. Ten argument jest o o cztery litery.

 

Pozwolę sobie za to przyrównać tu taj dwie wersje GTA: San Andreas - na PS2 i na PC. Na konsoli cała klawiszologia jest ładnie obłożona na padzie, spoko. Fremate trzyma poziom, spoko. tekstury nieco rozmazane? Bolączka starego enginu, ale git.

Wszystko chodzi ładnie i szybko, nic nie zwalnia jest dobrze.

 

Teraz wersja na PC. Odpalam - ło! Wygładzone tekstury! Czyli port z Xboxa. Jedziemy ze sterowaniem - klasyczne WASD + myszka. Spoko. Samochód, ostrzał, interakcja spoko. QTE.... Tu już nie spoko. Miotam się na klawiaturze jak idiota. Olewam QTE, które na konsoli sprawiały mi niezłą frajdę. Pojazdy latające przemilczę, podobnie jak spadki frematu przy doczytywaniu "gładszych" tekstur. GTA na PC? Trójka i VC dają rade, SA odpada.

 

Inne gry? Na wszystkie konsole jest kupa gier, których nie ma na PieCa. Ot choćby wspomniany tu MGS4. Z tego co widziałem to nawet Gears of War na PieCu ledwo ganiało, gdy na Xklocu 360 śmigało aż miło.

 

Jedynym bastionem PC w dzisiejszych czasach jeśli chodzi o gry są MMO. WoW, bądź inne darmowe do ściągnięcia z neta.

 

I nie wyskakujcie mi tu z trybem MP. Panowie, wiecie jaka była pierwsza gra, w której można było jeździć sobie pojazdami w czasie gry w MP? Battlefield 1942?

Eeeee... Toż to starusieńkie Halo, na pierwszego Xboxa zapoczątkowało ten trend.

 

Nie minął rok, a na rynku jest nowa wersja PS3 z kilkoma grami w zestawie za cenę mniejszą niż PC, który ma uciągnąć nowe tytuły. Bo konsole kupuje się jedną na lata, a PC do grania to ciągła inwestycja. Sam mam 2 letniego kompa i dość często na nim gram, ale są gry, które lepiej po prostu smakują na konsoli, i żadna konwersja na PC tego nie zmieni.

 

Ceny gier? Hmmm... Tu fakt, na PieCa nie raz są tańsze, aczkolwiek istnieje rynek wtórny, gdzie fajne gry na konsole kupisz nie raz taniej niż w Saturnie czy MM.

 

Minęły czasy, gdy przy PC się siedziało z kumplami i na jednej klawiaturze grało się w Mortal Kombat. Teraz takie PS3 to rozrywkowa maszynka dla całej bandy. Tekken, Buzz, Rock Band, Singstar czy DDR dają więcej radochy, niż wlepianie gał w monitor z kumplem. Że, o 40 calach przytoczonych przez maxa nie wspomnę;)

Edited by zombie_snake
Link to post
Share on other sites

Mam popięty PC pod 42" w full hd i jakoś nie gram za często w ten sposób. Raczej od święta żeby się tylko trochę pobawić. Większość specyficznych gier na PC nie nadaje się do grania w ten sposób. Jakoś nie wyobrażam sobie sensownego i wygodnego sposobu na trzymanie myszki i klawiatury tak żeby dało się grać przed telewizorem.

Sam kiedyś myślałem, że nie dam rady grać na padzie, ale kiedyś kumpel mnie namówił, żeby pograć z nim na Xklocku i tak dobrze się dawno nie bawiłem, nie wspominając o split screenie.

Jasne, myszka jest precyzyjniejsza, ale w grze na konsoli nie chodzi o bycie Überpr-0, ale właśnie o dobrą zabawę.

Link to post
Share on other sites

Duuuzo wczesniej. Najlepszy byl Top Secret. A gdy padl, ostal sie Gambler, ale i tego wygryzl mocniejszy kapitalowo CD-Action...

Ja jestem fanem stareńkiego Gamblera i Świata Gier Komputeorwych. Był jeszcze SS, ACS i MA. TS to swojego czasu była potega (połowa redaktorów pism o grach komputerowych pochodziła z tej stajni). To wszystko w czasach kiedy piece były "ubogim krewnym" obok Amigi w sprawie gier (tak tak były takie czasy ale to epoka kiedy sporo "środowiska" robiła jeszcze w pieluchy).

CDA to tylko gra/gry z dołączoną wkładką udającą gazetę. Nie ten poziom intelektualny (znaczy sie przeglądajac CDA kumpeli mam wrażenie ze to pismo dla szczyli podglądających dziewczyny z gimnazjum w ubikacji).

 

No i trudno nie podpisac się pod tym co napisał zombie_snake i maxiavelli odnośnie technologii. Sam kupiłem laptop(us)a do pracy (i troche do zabawy w stare gry) jeszcze na studiach. Teraz mam drugiego laptopa głównie do pracy a nie do zabawy (ilosc zainstalowanych gier to 5 z czego gram raz na miesiąc jak jest dobrze). Na PSP gram prawie codziennie, na x-boxie w weekendy.

Link to post
Share on other sites

Konsole są fajne, ale jeżeli mogę mieć uniwersalnego PC to wole PC. Generalnie optymalnie byłoby mieć:

 

1- PC granie: RTS, FPS, MMO. Internet, filmy czy co tam jeszcze.

2- Laptop praca. Internet, filmy.

3- Konsola granie imprezowe lub w kilka osób, czyli jakieś bijatyki, wyścigi (filmy tez mogą być)

 

Wiadomo, największą wadą zestawu jest cena. Sam sprzęt 4-5 tys. + koszt gier.

Realnie jednak, PC może służyć takżę do pracy więc, z laptopa można zrezygnować.

 

Teraz PC vs. Konsola

 

PC: granie, praca, internet, filmy

Konsola: granie, filmy

 

Warto wziąść pod uwagę to, że większość posiada odtwarzacz DVD, albo kino domowe, więc konsolom odpadają filmy. (komp niekoniecznie przez formaty RMVB)

 

PC: granie, praca, internet, filmy (z minusem)

Konsola: granie

 

Jak dla mnie odpowiedź prosta... PC

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Cała ta dyskusja jest jałowa jak góry Tybetu. Jeżeli sięgacie po argumenty w stylu "bo na PC siedzę na necie, mam worda i w ogóle konsole to do gierek ino" to żal.pl.

 

Pierwsze komputery osobiste nie były projektowane w celu odpalania na nich gier, a konsole tak. To jest inna mentalność, inne podejście.

 

PieC zawsze będzie lepszy do pracy, szperania w sieci, czy nawet tych gier RTS (tu fakt, bez myszki nie da się grać :P), ale tworząc gry na konsole developerzy, mają mniej problemów niż na PC.

 

Mają wyciągnąć ze skrzynki wszystko co się tylko da, by się nie sypało. I w 90% przypadków na konsolach (nawet tych starszych) gra nie zwalnia, nie sypie się.

Na PC? Za przykład weźcie sobie GTA4, w które nie da się grać bez kompa wartości X360 i PS3 jednocześnie i 10 patchy.

 

W domu mam stacjonarną skrzynie, dwa laptopy i PS2. Do gier służy tylko konsola i stacjonara, a to i tak sporadycznie.

 

Jak już porównujecie konsole z PC to wybierzcie sobie kategorie, typu "gry - porównanie konsola vs PC", a nie chwytajcie się brzytwy pokroju "bo na konsoli nie napisze posta na wumasgpyly".

 

Poza tym jest kwestia preferencji. Jedni wolą brunetki, inni blondynki itp, itd.

Link to post
Share on other sites
Osoby z samym piecem jak widac mają jakieś kompleksy na punkcie konsol. Nie wiem jeszcze jaki poza zazdrością, ale jakiś kompleks jest.

 

Cóż, stać mnie na kupno i 4 konsol, a żyję bez nich;]

 

Cała ta dyskusja jest jałowa jak góry Tybetu. Jeżeli sięgacie po argumenty w stylu "bo na PC siedzę na necie, mam worda i w ogóle konsole to do gierek ino" to żal.pl.

 

Nikt nie mówił, że jest to kwestia gier + word. Chodzi o fakt, że na jednej maszynie mogę sobie pograć, a potem napisać posta na forum. Nie muszę wstawać tylko wyłączam grę i przeglądam net. Skoro mogę mieć wszystko w jednym to nie mam zamiaru kupować niegrywalnej skrzynki;)

Edited by Omomierz
Link to post
Share on other sites

Chcecie znać prawdę? To zróbcie eksperyment. Kupcie sobie X360 i Mass Effect, a do tego Mass Effect na PieCa. Nie martwcie się pójdzie nawet na kilkuletnim sprzęcie, o kombajnach "większości znawców" nie mówię. Jeśli nie zobaczycie różnicy w grafie, to znaczy, że robicie pod siebie pieniędzmi na nowe części do kompa. To raz.

 

Dokładnie. Nie mówiąc o tym, że sto razy wygodniej grało mi się w ME na xboxowym padzie (który jest naprawdę cholernie wygodny w porównaniu z myszą i klawiaturą!).

 

Dwa. Myszka + klawisze? Nigga please... Jakoś dziwnie posiadam konsole, nań fpsy i nie przeszkadza mi, ze używam gałek analogowych i triggerów pada. Potem siadam do CoDa 4 na PC i tez nie mam problemów z grą. Ten argument jest o o cztery litery.

Co najciekawsze, ten argument zawsze wysuwają osoby, które konsoli... nie mają. Przeszedłem już kilka FPSów na X360 i tylko przy pierwszej grze musiałem się chwilę przyzwyczaić (5 min?). Potem już w ogóle nie zwracałem uwagi na sterowanie.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Nie mówiąc o tym, że sto razy wygodniej grało mi się w ME na xboxowym padzie (który jest naprawdę cholernie wygodny w porównaniu z myszą i klawiaturą!).

Co najciekawsze, ten argument zawsze wysuwają osoby, które konsoli... nie mają. Przeszedłem już kilka FPSów na X360 i tylko przy pierwszej grze musiałem się chwilę przyzwyczaić (5 min?). Potem już w ogóle nie zwracałem uwagi na sterowanie.

 

 

popieram. Póki nie zakupiłem ps3, sądziłem, że FPS i pad?- No way..teraz no problemo ;)

Link to post
Share on other sites
Co najciekawsze, ten argument zawsze wysuwają osoby, które konsoli... nie mają. Przeszedłem już kilka FPSów na X360 i tylko przy pierwszej grze musiałem się chwilę przyzwyczaić (5 min?). Potem już w ogóle nie zwracałem uwagi na sterowanie.

 

Nie chodzi o trudności z przyzwyczajeniem. Chodzi o brak dynamiki i klockowate ruchy.

Link to post
Share on other sites

Nie chodzi o trudności z przyzwyczajeniem. Chodzi o brak dynamiki i klockowate ruchy.

 

W ile strzelanek grałeś na padzie i ile czasu? Bo ja jakoś po tych pięciu pierwszych minutach przyzwyczajania się do pada, nie miałem już problemów z płynnością ruchów. A we wspomnianym ME to już znacznie przyjemniej grało mi się padem.

Link to post
Share on other sites

No to zobaczcie sobie, jak wygląda rozgrywka w np. MW2 na konsolach, a jak to wygląda na PC.

 

W przypadku PC-tów mamy niemal nieograniczoną swobodę ruchów przez co gra jest szybka, płynna i dynamiczna. Konsole to powolne, klockowate ruchy pozbawione dynamiki, czego sam widok zniechęca mnie do grania na konsoli. Polecam np. filmy z rogrywki w MW2 na gry-online.pl

Link to post
Share on other sites

W przypadku PC-tów mamy niemal nieograniczoną swobodę ruchów przez co gra jest szybka, płynna i dynamiczna. Konsole to powolne, klockowate ruchy pozbawione dynamiki, czego sam widok zniechęca mnie do grania na konsoli. Polecam np. filmy z rogrywki w MW2 na gry-online.pl

 

A na klawiaturze masz analogowe przyciski, tak jak na padach? Bo jeśli nie, to ta nieograniczona swoboda ruchów nie jest taka nieograniczona.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...