Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PC vs konsole


Recommended Posts

No to zobaczcie sobie, jak wygląda rozgrywka w np. MW2 na konsolach, a jak to wygląda na PC.

 

W przypadku PC-tów mamy niemal nieograniczoną swobodę ruchów przez co gra jest szybka, płynna i dynamiczna. Konsole to powolne, klockowate ruchy pozbawione dynamiki, czego sam widok zniechęca mnie do grania na konsoli. Polecam np. filmy z rogrywki w MW2 na gry-online.pl

No to zobaczcie sobie, jak wygląda rozgrywka w np. MW2 na konsolach, a jak to wygląda na PC.

 

Na konsoli o wiele lepiej, bo nie ma uber pro killerów, którzy rushują Ci przez połowę mapy. Dynamika jest taka sama, jeśli umiesz władać padem. Grałem na Piecu i Ps3 i w Modern Warfare, i MW2. W CoD4, grałem prawie zawodowo, i po przegranych ponad 600 h , porównując z przegranymi 2h na ps3, o wiele lepiej mi sie grało na ps3.

 

W przypadku PC-tów mamy niemal nieograniczoną swobodę ruchów przez co gra jest szybka, płynna i dynamiczna. Konsole to powolne, klockowate ruchy pozbawione dynamiki, czego sam widok zniechęca mnie do grania na konsoli.

 

Jeśli tak sądzisz, to chyba nie grałeś na żadnej :???: :???:

 

Polecam np. filmy z rogrywki w MW2 na gry-online.pl

 

A to już chyba przesądza szale zwycięstwa na to co napisałem wyżej.Jak można coś stwierdzić, nie doświadczając tego na własnej skórze? Oglądałeś filmiki na gry-online, no to świetnie, ale zagraj to pogadamy. I nie zwalaj winy na konsole, jesli nie umiesz na nich grać.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 335
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie ma sie co spierac, kazdy dziala na czym chce i co mu sie podoba. Ja osobiscie mam awersje do PC i mam nadzieje ze do polowy roku 2010 sie od ostatniej jego sztuki uwolnie i do pracy bedzie mi wreszcie sluzyl MacBook Pro, a do grania PS3... PC to zle przywyczajenie, a w wypadku rzeczy do ktorych jestesmy przyzwyczajeni ciezko jest je wykorzenic, bo wydaje nam sie ze to najlepsze istniejace warianty. Ludzie strasznie ciezko znosza zmiany, dlatego wzbraniaja sie przed nimi rekami i nogami. Gdy jednak otworzysz umysl zobaczysz, ze PC z Windows to najgorsza z dostepnych obecnie architektur. Tyle ze najbardziej popularna i ktora wysysamy dzis praktycznie z mlekiem matki. A z tego uwolnic sie jest baaardzooo ciezko...

Link to post
Share on other sites

iPoda mam w iPhone'ie, wiec nie jest mi potrzebny. A popracowalem troche na MacOS X i obiektywnie uwazam ze Windows to najglupiej zaprojektowany system na swiecie -_-'... Wiadomo, ze ciezko bylo mi wyzbyc sie nawyku pracy pod Windows ktory mam praktycznie od dziecka (Win 3.11)... Ale WARTO. Chocby po to, by ulatwic sobie zycie...

Link to post
Share on other sites
Na konsoli o wiele lepiej, bo nie ma uber pro killerów, którzy rushują Ci przez połowę mapy.

 

Aha, czyli dlatego, że gra jest ograniczona poprzez kontroler to fajnie, bo nie ma rusherów i pro killerów? Nie ma, bo na padzie się gorzej celuje. Bez autoaima wywalisz 90% magazynka w ścianę zanim trafisz coś, co jest w ruchu.

 

W CoD4, grałem prawie zawodowo, i po przegranych ponad 600 h , porównując z przegranymi 2h na ps3, o wiele lepiej mi sie grało na ps3.

 

Bo jesteś konsolowym fan-boy'em. Mam wielu znajomych, którzy grają na konsoli i mogą się ze mną nie zgadzać pod każdym względem, ale w kwestii gier fpp czy rtsów zawsze podzielają moje zdanie.

 

Oglądałeś filmiki na gry-online, no to świetnie, ale zagraj to pogadamy.

Bo to są szczegóły, których nie zobaczysz podczas normalnej rozgrywki(szczególnie w twoim wypadku), a patrząc na coś na spokojnie można dojrzeć klockowatość ruchów, o której pisałem.

Link to post
Share on other sites

Aha, czyli dlatego, że gra jest ograniczona poprzez kontroler to fajnie, bo nie ma rusherów i pro killerów? Nie ma, bo na padzie się gorzej celuje. Bez autoaima wywalisz 90% magazynka w ścianę zanim trafisz coś, co jest w ruchu.

 

Lee_ck nie ma racji, dobrzy gracze są na konsoli. W Polsce jest ich całkiem sporo jeśli pokręcić się po konsolowych forach i pograć z nimi.

 

Bo jesteś konsolowym fan-boy'em. Mam wielu znajomych, którzy grają na konsoli i mogą się ze mną nie zgadzać pod każdym względem, ale w kwestii gier fpp czy rtsów zawsze podzielają moje zdanie.

 

Dla świętego spokoju.

Edited by Ohtar
Link to post
Share on other sites

Sztuczny?? Raczej nie. Bo mając porownanie odnośnie pieca jak i konsol jednak wolę konsole. Nawet z ich "klockowatymi ruchami".

Zwłaszcza ten kwiatek

Aha, czyli dlatego, że gra jest ograniczona poprzez kontroler to fajnie, bo nie ma rusherów i pro killerów? Nie ma, bo na padzie się gorzej celuje. Bez autoaima wywalisz 90% magazynka w ścianę zanim trafisz coś, co jest w ruchu.

I widac ze nie grałeś na konsoli, bo mi na padzie bardzo fajnie sie celowało. I nie nie wywalałem w niebo 90% magazynka bo "padem gorzej sie celuje".

Link to post
Share on other sites

Nie prawda, na PC nie ma dynamiki, klockowate ruchy i w ogóle wygląda to beznadziejnie, wiem, bo oglądałem filmiki na gry-online 8-)

 

 

 

Tak w ogóle to zobaczyłem, że na myszce trafiają tylko ludzie z aimbotami, reszta to wywala 90% magazynka w ścianę, za nim w coś trafią.

Edited by admarss
Link to post
Share on other sites

Ja grywam na pececie, i grywałem na xboxie chociażby w Army of Two, na konsoli grało mi się znacznie gorzej niż na tego typu grach na pc. Kwestia przyzwyczajenia do myszki, pomyślałem więc postanowiłem spędzić więcej czasu przy konsoli - niestety, nie dało mi to o wiele lepszych wyników. Jak dla mnie, na konsolach w tego typu gry gra się po prostu beznadziejnie. Pod innymi względami jest ok, tym bardziej że takowa konsolka zajmuje mniej miejsca, podłączasz sobie do telewizorka który pełni dwie funkcje, no i faktem jest że teraz niektóre nowe gry na pcta to porażka, nie wspominając o "wspaniałych" sequelach...

Link to post
Share on other sites

Tu nie chodzi czy na konsoli są dobrzy gracze, bo są... ale stosunkowo. Przeciętny gracz na PC rozwali dobrego, jeżeli nie bardzo dobrego konsolowca. Taka prawda.

 

Pozdrawiam

 

 

Zapraszam na partyjkę CoD4 na split screenie na mojej konsoli i wtedy zobaczymy :)

 

EDIT - sorry, źle zrozumiałem. Ale ja mogę to samo napisać, że niby przeciętny gracz na konsoli rozwali dobrego, jeżeli nie bardzo dobrego pecetowca. To też jest prawda (aczkolwiek niekoniecznie, i to w obydwie strony :D).

 

Co do przyzwyczajenia do pada w FPS-ach - mi to zajęło duuuużo czasu, aż zagrałem w Battlefield Modern Warfare na PS2 - to był przyspieszony kurs operowania padem w shooterach. Na początku myślałem, że wielu kolesi gra na combo mysz+klawiatura podłączonym do jakiejś przejściówki - tacy byli szybcy we fragowaniu mnie :P Ale potem okazało się, że na takich przejściówkach mało kto gra, pamiętam nawet sytuację z jednego z forów gdzie koleś chwalił się nowym kontrolerem do konsoli - to była taka mysz z podkładką i coś a'la joypad z przyciskami i gałką analogową zamiast klawiatury. Nie miałem okazji tego używać, i nie mam zamiaru, bo to nikomu nie potrzebne moim zdaniem. Ale opcja jest. Tylko, że to drogie dziadostwo i brać konsolowa krzywo się patrzy na granie na czymś takim. ;P

 

Nawet foto znalazłem

 

http://i.neoseeker.com/neo_image/4305/news/4/fragfxphoto.jpg

 

Idę grać w Vagrant Story. Genialna gra jeszcze z czasów pierwszego Playstation. Jeśli ktoś lubi grać w jrpg to i na PC odpali ją na emulatorze bez problemów.

Edited by Ohtar
Link to post
Share on other sites

No way. Ta sama gra, jeden na konsoli, drugi na kompie, no to nie ma opcji, żeby konsolowiec wygrał, poprostu się nie da.

 

Jest w jakiejś konsolowej grze coś typu aima z CS-a? Nie na 100% ale nie ma pewnie z prostego względu, że się nie strzeli w banie z dużej odległości na padzie. (i chodzi mi tu o wszelkie assault rife nie żadne snajpy!)

 

Pozdrawiam ;)

Edited by Un4rm3D
Link to post
Share on other sites

W wielu grach jest aim assist, ale nigdy nie polega to na namierzeniu głowy przeciwnika. Nie w grach w które ja grałem. Ale to jest jedna z pierwszych opcji, które się wyłącza w multiplayerze (jeśli w ogóle można z tego korzystać poza singlem).

 

Co do tych 90% wywalonych w powietrze pocisków to może być prawda, bo w statsach BF:BC sprawdziłem, że mam celność 20% :P Usprawiedliwiam się tym, że grałem jako support z karabinem maszynowym i kładłem często suppresive fire. :D

 

Sprawdziłem również, że na 355 fragów z assault rifle przez headshot mam 77. Czyli się da, ale w Bad Company nie grałem prawie wcale assault riflem.

 

No way. Ta sama gra, jeden na konsoli, drugi na kompie, no to nie ma opcji, żeby konsolowiec wygrał, poprostu się nie da.

 

Jeśli będzie technologia. To kurde, czemu nie.

Edited by Ohtar
Link to post
Share on other sites

Jakoś cytat nie działa mi :<. Maxavelli jakby dało się porównać dajmy na to działanie myszki na PC i na konsoli to będzie bezcelowe. Chodzi o pad vs mycha. Wyniki mówią same za siebie. Gracze konsolowi gdyby brali udział we wspólnym multi zamykali by tabele z fatalnym k/dr (dla nie wiedzących kill/death ratio). Tutaj musicie mi przyznać rację, że na PC się duuużo łatwiej celuje.

 

Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

Jeśli zmierzasz do argumentu ''nie grałeś to się nie wypowiadaj'' to idź lepiej zjedz resztki karpia z wigilii, bo jest to sztuczny argument.

 

A więc nie grałeś i bijesz internetową pianę na temat, o którym nie możesz mieć z tego właśnie faktu najmniejszego pojęcia. Większość ludzi z rozsądku powinna w tej chwili zakończyć dyskusję, jakoż i ja czynię...

Edited by Kamil
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...