Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PC vs konsole


Recommended Posts

myślę że w rts a dało by się grać

 

 

Ot taki przyjemny gadzecik z PSStore za 19 PLN, od ktorego sie ostatnio oderwac nie moge ;-). Tyle chyba w temacie mozliwosci grania w RTS na konsole. Co do FPS sie nie wypowiadam, bo nie lubie - nie spotkalem zadnego z wciagajaca fabula. Halo bylo nawet OK, ale za amerykanskie jak dla mnie. A japonskich FPSow to chyba nie ma wcale X-D...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 335
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie wiem czemu, ale mam wrażenie , ze ten temat powinien nazywać się "Przenajświętszy Zakon Obrońców Zajebistości CS'a kontra plugawi konsolowi poganie, czyli poradnik młodego paladyna".

 

Jakby Ci to powiedzieć... i tak na PC będzie ładniej...

 

Jakby Ci to powiedzieć... jesteś gUpi n00b i tyle :P

 

Narzekanie na ceny kompów to szukanie wad na siłę.

 

A na ceny konsol to niby nie?

 

Zresztą konsole wcale taniej nie wychodzą przecierz sama konsola nic nie daje trzeba jeszcze kupić pady, kable, kamery i gry a to wszystko jest bardzo drogie.

Wiem to bo miałem konsole.

 

Wiesz co masz rację. W końcu jak kupujesz konsole w sklepie to tam jest tylko konsola z instrukcją, nie? Pady trza kupić osobno, no i kable, bo nawet kabla od prądu nie ma w zestawie, o grach już nie wspominając...

 

Bywasz ostatnio w Saturnie albo Media Markt? Gwarantuje Ci, ze nowej konsoli nie sprzedadzą Ci przynajmniej bez jednej gry, pada i komletu kabli (ba! jak dobrze poszukasz to kompletem padów i dorwiesz). Poza tym peryferia do kompa to niby nie kosztują co?

 

Za pada dasz może i mniej jak za klawiaturę bezprzewodową z myszką, a tylko od Ciebie zależy czy, np. kupisz wiosło do Guitar Hero, czy będziesz grał w darmowe gry muzyczne na newgrounds trzymając klawiaturę jak gitarę :P

 

A japonskich FPSow to chyba nie ma wcale X-D...

 

No to, to ja bym chciał zobaczyć XD

Link to post
Share on other sites

Ja tam zawsze byłem i będę za Piecami. Konsole nie podchodzą mi z kilku względów. Po pierwsze mam jakąś taką alergię na pady, no po prostu nie potrafię czerpać przyjemności z gry mając to w ręku.

Drugi problem to praktycznie brak moich ulubionych gatunków gier. Na konsolach nie ma porządnych FPSów (przynajmniej dla mnie), nie ma strategii, nie ma RPGów (znów alergia, tym razem na chińszczyznę, więc wszelkiej maści FF odpadają), no i nie ma symulatorów. Tzn. niby wydali na przykład takiego IŁ2 Birds of prey, ale po pierwsze ponoć i tak nie jest to to samo co Szturmowik na piecu, no i na konsole nie ma porządnych joysticków (przynajmniej ja się z takimi nie spotkałem).

W sumie jedyne gry w które chciałbym zagrać, a nie mogę bo wyszły tylko na konsole, to Uncharted (obie części) no i Dead Rising. Za mało żeby wywalić kupę kasy na dwie konsole :P .

 

Aha, jeszcze 2 rzeczy na korzyść Pieców. My też mamy swoje "ekskluziwy" (a nawet całkiem sporo), choćby takiego Stalkera czy Fallouty (czy dziesiątki innych doskonałych RPGów)

Przebijcie to :P

No i najważniejsza rzecz, czyli społeczności moderów. Może o czymś nie wiem, ale wydaje mi się że takie coś w ogóle nie istnieje wśród konsolowców. A to duża strata. Ci ludzie często tworzą gry znacznie lepsze niż pierwowzory.

 

Tak więc mimo wszelkich głosów twierdzących że konsole to znacznie lepsze maszyny do zabawy, pozostanę przy swoim poczciwym piecyku. Niedługo minie rok od kiedy wymieniłem całkowicie maszynę, która kosztowała mnie mniej więcej 2000 PLN, a do tej pory jedyna gra w której nie mogłem cieszyć się pełnią detali i innych wodotrysków to GTA4, które jednak jeszcze bez żadnych "paczów" chodziło płynnie. I nic nie zapowiada tego, aby sytuacja zmieniła się w najbliższym czasie.

Edited by Spirit
Link to post
Share on other sites

WYpatrzylem w necie ciekawostke - Quake z rozdzielczoscia i tkesturami podbitymi do HD. Sciagnalem i zagralem, bo w zadan gre tak mi sie nigdy dobrze nie gralo... I wiecie co, moi drodzy? Wszystko jest kwestia przyzwyczajenia. Od 3 lat nie gralem na PC. I w tej chwili mysz wydaje mi sie kontrolerem z gatunku beznadizejnych. JA CHCE PADA :-/...

Link to post
Share on other sites
Daj spokoj, to co za karte graficzną masz w tym kompie? Wtedy wyszły gf8800gts/gtx ale pewnie z 1500 kosztowały.
nVidia 7600GS, ale procek Atholon x2 3800

 

Zdradź mi choćby i na pw co to za kombajn tamtych czasow, bo osobiście w americas army 3 mam 60fps na all max :-F
Nie wiem ile fpsów, kiedyś sprawdzę... Ale po co mi kosmiczne wyniki, który oko i tak nie widzi?

 

Może komputer był składany u profesjonalisty a nie w Avansie czy tesco?
Otóż to :)

 

Tak jest ze wszystkim - z AEGami, komputerami, samochodami, pralkami... Niby na papierze części te same, a działa inaczej...

 

A w przypadku kompów jeszcze dochodzi optymalizacja systemu i oprogramowania.

 

Ot taki przyjemny gadzecik z PSStore za 19 PLN, od ktorego sie ostatnio oderwac nie moge ;-). Tyle chyba w temacie mozliwosci grania w RTS na konsole.

Bez jaj, takie gry na PC to są flashowe darmówki na co drugim serwerze z grami. Dokładnie w coś takiego grałem przez parę tygodni w pracy. Owszem, gorsza grafika i dźwięk. Ale sama zasada gry ta sama, a flashowa gra zajmuje kilkaset kb i jest za darmo. Dodając kilkadziesiąt MB można poprawić i grafikę i dźwięk, tylko po co w takiej prościutkiej gierce?

 

Nie wiem czemu, ale mam wrażenie , ze ten temat powinien nazywać się "Przenajświętszy Zakon Obrońców Zajebistości CS'a kontra plugawi konsolowi poganie, czyli poradnik młodego paladyna".
Też nie wiem czemu. W życiu nie grałem w CSa

 

no i na konsole nie ma porządnych joysticków (przynajmniej ja się z takimi nie spotkałem).
Joy to mały problem. Jak na padzie czy nawet dwóch obsłużyć porządny symulator z 30 czy 40 klawiszami do obsługi? :)

 

PS Kurde, znowu daję się w to wciągać :?

Link to post
Share on other sites

Wszystkie (no przynajmniej te merytoryczne) argumenty zwolenników gry na PC są jak najbardziej sensowne, i maja oni w większości racje. Na dzisiaj.

 

...co nie zmienia faktu, ze PRZYSZŁOŚĆ tzw. gier komputerowych nalezec będzie do maszyn (konsol) wyspecjalizowanych (lecz dość uniwersalnych, nie wykluczających pobocznych zastosowań) do gier.

 

Ale to wizja która wejdzie w życie za minimum 5 lat.

Link to post
Share on other sites
Joy to mały problem. Jak na padzie czy nawet dwóch obsłużyć porządny symulator z 30 czy 40 klawiszami do obsługi?

Dlatego mówię że symulatory nie mają racji bytu na konsolach :P

 

Ale to wizja która wejdzie w życie za minimum 5 lat.

Coś w tym stylu było już mówione przy okazji premiery PS2 (prawie 10 lat temu, jak ktoś już zauważył). Na moje rynek trzyma się jednak nadal całkiem dobrze.

Moim zdaniem prędzej PC i konsole jeszcze bardziej się rozgałęzią. Na konsolach będą sobie grać casuale i inni niedzielni gracze, przy piecach pozostaną ludzie liczący na nieco ambitniejszą rozrywkę, czyli wspomniane symulatory, cRPGi, strategie, ambitniejsze FPS (OPF, Army etc) etc. Oczywiście nie mówię że casualizm jest zły a "ambitne gry" super ekstra i w ogóle, po prostu różne gusta ludzie mają i w porządku, dla każdego coś miłego.

Aha, nie zapominajmy o najważniejszym zawodniku strony pieców, o czymś przez co konsolowi fanboje zgrzytają po nocach zębami. Mowa oczywiście o MMORPGach. Nawet tylko dzięki nim (no i simsom :P ) piecyki mają zagwarantowaną długą karierę w przemyśle rozrywkowym.

Link to post
Share on other sites
Bez jaj, takie gry na PC to są flashowe darmówki na co drugim serwerze z grami. Dokładnie w coś takiego grałem przez parę tygodni w pracy. Owszem, gorsza grafika i dźwięk. Ale sama zasada gry ta sama, a flashowa gra zajmuje kilkaset kb i jest za darmo. Dodając kilkadziesiąt MB można poprawić i grafikę i dźwięk, tylko po co w takiej prościutkiej gierce?

 

Ja grałem w demko tej gry i rzeczywiście jest fajna i wciągająca, ale gry typu tower defense są naprawdę fajne, gdy rzeczywiście są za darmo.

 

Ale ja nie o tym. Na PS3 można grać we flashowe gierki bez problemu. Konsola ma normalną przeglądarkę internetową. Szkoda, że youtube na 32 calach nie wygląda ciekawie.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem ile fpsów, kiedyś sprawdzę... Ale po co mi kosmiczne wyniki, który oko i tak nie widzi?

Jeśli nie widzisz rożnicy między 10 a 60fps to przemilczę to, bo ja różnicę widzę ogromną.

Kiedyś miałem komputer z radeonem x800 o podobnej wydajności co Twoj gf, ale pokazów slajdów nie lubię więc kompa wymieniłem.

Link to post
Share on other sites
Jeśli nie widzisz rożnicy między 10 a 60fps to przemilczę to, bo ja różnicę widzę ogromną.
10? dlaczego nie od razu 1? Poczytaj o możliwościach percepcji oka to zobaczysz ile jest sens wyciskać ze sprzętu, a nie tylko o kompa chodzi, ale np też o TV.
Link to post
Share on other sites

10? dlaczego nie od razu 1? Poczytaj o możliwościach percepcji oka to zobaczysz ile jest sens wyciskać ze sprzętu, a nie tylko o kompa chodzi, ale np też o TV.

Tu ładnie widać, 2 letnie gierki różne detale, chodzą w okolicach 30fps na 7600gs :)

A co do percepcji oka. najnowsze monitory lcd mają odświeżanie na poziomie 60-75hz co znaczy że tyle klatek mogą wyświetlić. Starsze ctr'ki wyświetlały nawet 200 klatek na sekundę.

Najnowsze konsole wyświetlają gry najczęściej z prędkością 30fps (bad company2) i 60fps (modern warfare 2).

Więc ja na swoim lcd zobaczę różnice między 40 a 80fps, gra będzie bardziej płynna, celowanie w strzelankach łatwiejsze, ale już między 80 a 200fps nie zobacze różnicy.

Link to post
Share on other sites
i ultra high cfg a uzyskujemy lepszą grafikę niż Wy może będziecie kiedyś mieli

Super :D

Czyli po pierwsze - żeby grać na super-haj-deviniszon-full-wypas-grafie musze dociągnąć jakiegoś patcha, updejt czy moda który mi to umożliwia, bo deweloper dał d...y przy produkcji., i nie ma tego w niby "pełnosprawnym" produkcie?

Czyli podobnie jak w przypadku MW2 kupuje bubel, a przynajmniej produkt wybrakowany.

Po drugie - ile kosztuje sprzęt do takiego

ultra high cfg
i czy jest poza tym przydatny do czego innego?

 

Narzekanie na ceny kompów to szukanie wad na siłę.

Zgadzam się, tylko że to działa też w druga stronę, czyli narzekanie na ceny konsolowych gier to również szukanie wad na silę.

Wystarczy porównać ilość sprzedanych gier na dane platformy i jasno widać i mimo wyższych, czasem nawet sporo wyższych, cen konsolowych oryginałów te sprzedają się znakomicie.

Link to post
Share on other sites

Mori, Crysis ma już 2 lata i na najwyższych ustawieniach ma zapewne najładniejszą grafikę z pośród wszystkich gier, ale na trailerach wyglądało to jeszcze lepiej.

Ludzie którzy się na tym znają wprowadzili zmiany w konfiguracji gry (m.in. jeszcze bardziej wygładzone cienie, mocniejsze światło, ładniejszą wodę) i dopiero najnowsza generacja kart może to udźwignąć.

W PC piękne jest to że na nowym sprzęcie i wyższych detalach gra może zmartwychwstać po latach.

Twórcy crysisa nie mieli złych intencji, po prostu stworzyli silnik graficzny wyprzedzające czasy.

O kasie tu więcej nie gadajmy, bo do pc ludzie kupują po 3 karty graficzne, a konsolowcy mogą wydać majątek na projektor, więc oba systemy kosztują podobnie, a konsola TYLKO przy starcie jest tańsza, chyba że ma się zamiar grac tylko w 1 grę :)

Link to post
Share on other sites

Mam Crysisa i grałem w niego na ustawieniach maksymalnych dla DirectX 9c (mam Windę XP, która to jak wiadomo nie obsłuży wyższych wersji; btw, na konsolach, by pograć w gry nowej generacji wystarczy zmienić sprzęt, a na PC i sprzęt i system...) i mogę stwierdzić że:

 

1. gdyby nie grafa, ta gra przeszłaby bez większego echa (gameplay to odgrzewany kotlet nie starający się nawet smakować choć trochę inaczej niż inne)

2. większe wrażenie zrobił na mnie Resident Evil 5

 

Z drugiego punktu możecie się śmiać, ale dowodzi to tylko temu, że to design jest najważniejszy.

 

Acha, i żeby nie było, że odwracam kota ogonem - pooglądajcie sobie Uncharted 2 na PS3, jest to chyba jedyna gra będąca w stanie jako tako konkurować graficznie z Crysisem.

Edited by Garam
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...