Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PC vs konsole


Recommended Posts

  • Replies 335
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Rynek komputerów to nie tylko gry, to także sprzęt hardware od gigantów takich jak ati, nvidia, asus, gigabyte. A to że na pc nie wychodzi tyle casualowych gier jak na konsole skutkuje tylko jednym, ludzie rezygnują z grania na nim.

Zresztą którego gracza obchodzi znaczenie rynkowe jego systemu gier? Każdy już sobie wybrał na czym woli grać, bo wiadomo, nie wszystko musi się każdemu podobać, ludzie się podzielili, ale wszystkich łączy wielogodzinne siedzenie przed ekranem i patrzenie w poruszające się pixele.

Link to post
Share on other sites

PC jako platforma nie zniknie nigdy, chocby ze wzgledu na specyficzne gatunki gier. Bedzie jedynie w dalszym ciagu obnizac sie jego rynkowe znaczenie, jak dzieje sie to od jakich 4-5 lat...

Komputery mają to do siebie, że mają większą moc niż konsole. Zawsze gdy jakaś gra przenoszona jest na PC z konsoli to dodawane są wyższe rozdzielczości i lepsze tekstury.

Duży plus.

Link to post
Share on other sites

Artykul pisany przez amatora, co nie zmienia faktu ze GeoHotowi faktycznie sie udalo - jak ktos ma chocby srednie pojecie o programowaniu i popatrzy na tablice call'i wydzierganych z pamieci stwierdzi, ze dostep do Hypervisora PS3 stal sie faktem. Wiedzialem to juz zreszta bez publikowania tablicy - po prostu wierze GeoHotowi bezgranicznie, po tym jak opublikowal "deszczyk" (blackra1n) i "sniezek" (ultrasn0w) na iPhone - ma facet leb, zeby zastepowac w pamieci funkcje modemu telefonicznego...

 

...ale...

 

...jezeli ktos mysli ze to jest rownoznaczne z graniem w gry sciagniete z internetu to sie grubo myli! Ba, jestem cichym zwolennikiem by takiej funkcjonalnosci PS3 nigdy nie dostalo! Niemniej masa homebrew, ktore poszerza funkcjonalnosc konsoli (tylko ja marze o XBMC dopalanym potega 9 rdzeni ;-)?) to jest TO!

Link to post
Share on other sites
...jezeli ktos mysli ze to jest rownoznaczne z graniem w gry sciagniete z internetu to sie grubo myli! Ba, jestem cichym zwolennikiem by takiej funkcjonalnosci PS3 nigdy nie dostalo!

 

A nawet jeśli to ilość danych do ściągnięcia, ceny płyt i nagrywarek blu-ray robią takie zjawisko niezbyt opłacalnym.

Link to post
Share on other sites

I wkładało się płyty do specjalnego pudełeczka, pudełeczko do czytnika i modliło się by nikt nie trząsł 'pudłem'.

 

Ech, to były czasy gdy człowiek z wypiekami czytał recenzje gier na CD i marzył by go mieć... teraz to CD odchodzi w niepamięć.

Link to post
Share on other sites

Kiedyś nagrywarka CD-ROM kosztowała 6000 zł, a nagranie płytki ok 100 zł i trwało ponad 1h, a szanse powodzenia nagrania były ok 50-70% ;)

 

A ceny sprzętu maleją teraz duuużo szybciej niż wtedy 8)

 

No to ile dajesz czasu na spadek cen płyt blu-ray do powiedzmy 5 zł (tych o pojemności 50GB) a nagrywarek do poziomu 100-200 zł?

 

Ja przez trzy lata posiadania PS2 i dwa lata posiadania PS3 przyzwyczaiłem się do kupowania oryginałów.

 

 

 

Aczkolwiek odkryłem ostatnio dwie fajne gry na PC-ta! :P Ghost Recon 1 i Rise of Nations bardzo mi się spodobały (przede wszystkim dlatego, że nieźle działają na moim kompie).

Link to post
Share on other sites

No to ile dajesz czasu na spadek cen płyt blu-ray do powiedzmy 5 zł (tych o pojemności 50GB) a nagrywarek do poziomu 100-200 zł?

 

Rok? Powinno teraz przyspieszyć z powodu 3D na Blue-ray`u. Potrzebny będzie nieco nowszy sprzęt, więc ten "starszy" będzie tańszy.

Link to post
Share on other sites

Jeden z komentów do wpisu na blogu tego gościa, który złamał czarnulę.

 

sry but my englsih is bad..... so can i play pirat games now or we must wait ..sry for enhlish

 

 

Myliłem się... biję się w piersi...

Edited by Ohtar
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...