Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH] M92F TM vs. UHC


Recommended Posts

Hmm.. no dobrze, do czegos sie wkoncu tutaj przydam pozytecznego :wink:

 

Otoz jako iz pare dni temu kolega, zamowil sobie ten model, a ze kolega jaki to w sumie ja go wiecej sprawdzalem niz on sam to moge cos o nim powiedziec.

 

Pozwol ze w niektorych miejscach bede tu porownywal go z P99 STTi, mysle ze slusznie gdyz P99 jest {chyba} uwazany za model bardzo dobry i chetnie wybierany, chociaz pewny nie jestem. Ja jestem w kazdym razie z tego P99 mowiac brzydko zajebis...e zadowolony.

 

Aha, i zaznaczam ze wszystko jest "Moim zdaniem" wiec moze cos byc zlekka przesadzone czy cos takiego.

 

No to ok, po pierwsze co rzucilo mi sie w oczy i jednoczesnie zabolalo to to iz model jest stanowczo za lekki. Wazny 420g. Dla mnie o 200g za malo (co najmniej). Dla mnie to wielki minus, bo oddala sie pojecie dobrej repliki, a w ASG mysle ze o to glownie chodzi :wink: Druga sprawa to to, iz bron poprzez wykonanie nie ma tej masownosci i tego czucia w reku, nie doswiadczylem zadnych metalowych czesci. Wszystko to plastik, co gorsze. Jaki malo masywny ten plastkiABS. Powiem brzydko, czulem ze trzymam zabawke z kiosku :x. Nie mniej jednak, napewno jesli chodzi o niezawodnosc konstrukcji ze sie tak wyraze to Wierze ze jest ok, chociazby dlatego iz to TM serrie.

 

Druga sprawa to osiagi. Ahh tutaj to inna bajka. Jesli chodzi o to, to bierz poki jest :wink: . Nie bede sciemnial, nie mierzylem jak daleko, ale mysle ze conajmniej 40m w dobrym stanie, bez opadania, chociazby z porownaniem do P99. Przeladowuje sie calkiem schludnie i bez problemow. Kulka nigdy nie swirowala podczas ladowania. I ogolnie calkiem dobrze. Jak sie rozklada? nie mam pojecia. Bo to dopiero te kilka dni, a i tak ja tego robil nie bede. Kolega pewnie zepsuje bo to delikatnie mowiac, pewien ulom. To wtedy napisze, czy bron jest podatna na zle obchodzenie sie z nią :wink: .

 

No.. i to wszysto chyba co moge powiedziec. Jesli chodzi o osiagi to bez apelacyjnie wymiata, pewnie podobnie jak reszta tej serii. Ale jesli chodzi o wykonanie to dla mnie blado wypada chociazby z rewelacyjnym P99.

 

HeY.

Link to post
Share on other sites

No wiec tak:

 

Wyglad-wszsytkie oznaczenia,wyglada bardzo realistycznie (w sam raz na napad na bank) sorka ze taki przyklad ale naprawde wyglad jest swietny.Waga?no coz,zgodze sie ze przy lekki ale da sie zniesc,mogli dociazyc magazynek bo w wiekszosci replik jest on najciezsza czescia broni a w 92f jest bardzo lekki i przez to bron traci nieco na wadze.Zamek odciaga sie 2 stopniowo,podczas odciaganie po lekkim odciagnieciu slychac klikniecie i po tym kliknieciu trzeba jeszcze razpociagnac zeby sie naladowal...moim zdaniem trzeba troche sily wlozyc zeby przeladowac.komora wylotu lusek jest otwierana...zamek nie zostaje w pozycji tylniej po wystrzeleniu ostatniej kulki co jest lekkim minusem ale nie przeszkadza.

 

Osiagi-ohh ahh ehhh uhhh...no i to chyba wystarczy...bron polecam tym ktorzy nie patrza na bron ale na jej osiagi :) ...ok 35 metrow bedzie.

 

Kupuj stary a nie pozalujesz....no i tak ja kmowilem...jedyny istotny minus to waga...reszta po prostu Tokio Marui a to juz samo mowi za siebie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

zasięg jest na prawdę dobry. Kulki 0,20 są za lekkie - hop up podkręca je w górę i wędrują w kosmos :wink: . Celnie strzela 0,23 i 0,25 - góra 30 metrów,a i tak są problemy z trafieniem na taką odległość (jak to bywa z każdym pistoletem spring). No ale mimo wszystko klamki maruji przodują o niebo od innych, oraz zadziwiają swoim zasięgiem.

 

Wewnątrz broń jest wrażliwa (o czym się przekonałem). Nie radzę rozkręcać lufy, ponieważ hop up mimo iż bardzo dobry jest bardzo delikatny. Ponadto kombinacje w bebechach mogą sprawić, że pistolet zacznie świrować mechanicznie (to się zatnie, to źle naładuje) i potem musi, jakby "dojść do siebie". Zewnętrznie konstrukcja jest wykonany z bardzo dobrego ABS'u, raczej ciężko byłoby go uszkodzić.

 

Osiągi super (jak we wszystkich klamkach TM'a). Proponowałbym zastanowić się nad Socomem. Może okazać się lepszy. Lufa dłuższa o 1,5cm co może zaowocować ciut lepszą celnością. Sam miałem go kupować ale na składzie były tylko Beretty. Niestety lub stety i socom, i beretta charakteryzują się lekkością typową dla springów marui.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Rozebranie tej broni jest dość proste.

 

 

1. wyjmuje magazynek i sprawdzamy czy nie załadowana (dobry odruch nie jest zły :) )

2. Naciskamy kwadracik z lewej (naprzeciwko zawleczki) i przekręcamy zawleczkę.

3 odciągamy kurek!!!.

4.Zsuwamy zamek.

 

I tyle

 

Przy okazji to naprawde dobra armata przy 0.25 zasięg do 30m.

Nie opłaca się korzystać z lekkich kulek, hop-up wybija je panu bogu w okno.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Sorry za reanimacje tematu

 

Mam ta beretke około 3 miesięcy i uważam ze jest WYPASIONA!!! Wali naprawde mocno i daleko, jak ją poraz pierwszy wziałem do ręki zdziwiło mnie to jaka jest lekka ale jej osiągi rekompensują ten mankament...Kiedy ją rozłozyłem prawie sie załamałem widząc wszystko z abs'u, lecz to nie jest byle co, lecz TM więc sie nie boje, Całe "body" jest bardzo wytrzymałe, w moim egzemplarzu trochę skrzypi przód gun'a ale nie przeszkadza to zbytnio...

 

Mogę ja z czystym sercem poradzic każdemy jak i nowicjuszowi jak i profesjonaliście

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze witam wszystkich jako ze jest to moj pierwszy post na forum.

 

Zdecydowalem sie na nie zakladanie kolejnego tematu o berettach.

Obecnie chcialbym zakupic swoj pierwszy asg i wacham sie miedzy Beretta produkcji TM a STTi. Uhc rowniez rozwazalem ale niestety nie przepadam za awaryjnymi modelami a znajac moje szczescie juz po wyjeciu z opakowania mialaby kilka pekniec. Bron raczej nie bedzie przeznaczona do potyczek ot postrzelania na swiezym powietrzu lub w piwnicy. Wazne znaczenie ma dla mnie wyglad (dlatego tez jest to beretta a nie np sturm rudger). Wiem dokladnie jak wyglada STTi, swietne zludzenie metaliczne (efekt nieznacznie psuje Y&P, bleh :P),

niewiem niestety jak wyglada model TM, prosilbym wiec o linka z galeria (na razie widzialem tylko 1zdjecie i to minimalne) jesli ktos orientuje sie w japonskich znaczkach lub tym podbnym prosilbym o namiary (lub zdjecia wlasnej produkcji :D). Lub ew opis slowny, jak prezetuje sie material itd.

 

Thanx from mountain

 

ps. rozwazam jeszcze mozliwosc zakupu Sigmy lub DEagla od KWC (co prawda trzeba by troche doplacic :roll: )

Link to post
Share on other sites

Witam...Abs wyglada ładnie ale przeciera się w miejscu gdzie sie go trzyma przy ładowaniu...Robi sie wtedy błyszczący co daje fajny efekt...Abs jest bardzo solidny i wytrzymały ( w końcu to TM ) lecz na taki nie wyglada...

 

Oto foto mojej beretty http://img35.exs.cx/my.php?loc=img35&image...011500170xt.jpg

 

P.S STTI nie kupuj, miałem i sie zepsuła uszczelka w lufie bardzo szybko (to nie problem ale fakt ze cos sie zepsulo jest bebe)

Link to post
Share on other sites
....Beretta produkcji TM a STTi. Uhc...

Znajomych miał UHC. Zdechła do tego stopnia, że nic już się z nią nie da zrobić. Sam wykorzystałem ołów z jego beretty UHC, aby obciążyć trochę moją marui, ponieważ jest bardzi lekka. Wykorzystałem także magazynek, ponieważ pasuje. Reszta szczątków UHC leży w szafce.Marui jest wykonana z b.dobrego abs'u. Innaczej niż UHC. Np.zamek można łatwo połamać w rękach. Nawet nie trzeba bo sam się rozpada. Ponadto plastikowa końcówka lufy, takie ząbki,które trzymają charakterystyczną dla beretty część lufy, która wystaje również ulegają szybkiemu zniszczeniu i już... nie trzymają :lol: .

Stti fakt, ładnie wygląda poza jednym mankamentem. Mianowicie zamek u góry nie ma wycięcia ("dziury") jak w oryginale. Jest tylko prowizoryzcna atrapa. Miał ją inny znajomy. Przeszła na emeryturę jako broń przyboczna bo też coś się w niej popsuło i teraz strzela do d... Figuruje raczej jako ozdobne wyposażenie.

Z tych trzech modeli zdecydowanie polecałbym marui. Dlaczego? Przeczytaj wszystko w.w.

Link to post
Share on other sites

Chodziło Ci o oznaczenia 8) to proszę bardzo:

 

Marui:

Lewa strona zamka: U.S. 9mm M9 MILITARY - 97821

Trochę pod tym napisem: F97821Z

 

Prawa strona zamka: U.S. 9mm M9 TOKYO MARUI Co.,Ltd. 97821 MADE IN JAPAN

Trochę pod tym napisem: znaczekASGK

 

Po obu stronach rękojeści taki ten okrągły znaczek z trzema mieczami czy coś :) a na jego obwodzie: MIL 233560 U.S. MILITARY

 

Magazynek:

Wzdłuż jego wysokości napis: CAL.9 PARA MADE IN JAPAN

 

Chwilowo UHC nie mam :) została u kumpla, ale o, tyle co pamiętam nie miała żadnych oryginalnych oznaczeń tylko wymyśliła swoje np. 9x22.

Link to post
Share on other sites

Wykorzystując cytat Px'a, oraz szczątki :lol: Beretty UHC opisuję tajwańską wersję.

 

UHC:

Lewa i prawa strona zamka: U.S. MILITARY 6mm x 22 - 23509

Trochę pod tym napisem (pod zamkiem z lewej strony): F23509A

 

Prawa strona, pod zamkiem: UHC MADE IN TAIWAN i znaczek |F|

 

Po obu stronach rękojeści taki ten okrągły znaczek z trzema mieczami czy coś :) a na jego obwodzie: MIL 233560 U.S. MILITARY

 

Magazynek:

Wzdłuż jego wysokości napis: CAL 6mm x 22 MADE IN TAIWAN

 

Czyli różnice w oznaczeniach, pomiędzy Marui, a UHC są w okolicach zamka na magazynku no i to 6mm x 22 zamiast 9mm w kilku miejscach.

 

Wiem, że to nie temat o M92F UHC ale wątek nabrał rozszerzenia. Traktujmy to jako porównanie. Jeśli istnieje taka potrzeba niech moderator zmieni nazwę albo poprzenosi posty.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dzięki Nosallo, że mnie wyręczyłeś 8)

Jak widać UHC w niczym nie dorównuje MARUI jedynie może ma fajniejsza strukturę zamka (taka szarawa), mi się bardziej podoba :)

Jeśli chcesz sobie też trochę postrzelać to bierz Marui. Czasem są promocje to można ją dorwać za ok 165pln.

Zdecydowanie wygrywa Marui :)

 

p.s. UHC rozwaliło się mi po miesiącu. Pękło takie coś z tyłu, co podtrzymuje podstawkę tłoka. Praktycznie nie do naprawienia, a z tego, co czytałem na forum to nie jest odosobniony przypadek.

Link to post
Share on other sites

Dzieki za odzew :)

Uhc faktycznie nie biore pod uwage, wlasnie przez awaryjnosc, wole dozucic 100 i miec pozadna berettke TM tylko wlasnie zastanawialem sie czy aby nie wyglada za plastikowo (co wy na to np w porownaniu do uhc? (tylko wyglad materialu)) ciezar tez niestety nie ten ale to sie chyba da podrasowac (na pewno mozna dociazyc magazynek a co jeszcze to sie okaze :) )

 

Lechu thx za zdjecia jak mozesz to porob jeszcze pare fotek z jakims zommem, dzieki

 

 

ps. nie wiecie gdzie sa sklepy z pompkami TM w Warszawie??

Link to post
Share on other sites

Wszystko wygląda plastikowo 8) ta od Marui zrobiła się tylko mi trochę błyszcząca, a jeśli chodzi o dociążenie to wątpię żebyś coś jeszcze upchnął do maga. Miejsce jest praktycznie całe zajęte.

 

P.s. Do beretki Marui masz dwie końcówki lufy w zestawie :D

Link to post
Share on other sites

Może nie tyle co się zjechał tylko wyrobił, przetarł... Napewno to nie wpływa ujemnie na całą strukturę zamka :) No i oczywiście do dużego plusa można zaliczyć b.łatwe zdejmowanie zamka (jak to wreszcie jest w beretkach 8) )

Link to post
Share on other sites
Wszystko wygląda plastikowo 8) ta od Marui zrobiła się tylko mi trochę błyszcząca, a jeśli chodzi o dociążenie to wątpię żebyś coś jeszcze upchnął do maga. Miejsce jest praktycznie całe zajęte.

 

Ty to umiesz pociesz czlowieka zaczynam sie zastanawiac nad stti najlepiej bedzie jak znajde jakis sklep i sie zobaczy co i jak :D

Link to post
Share on other sites

Powtórzę, że znajomemu STTi również się zepsuła po ok 0,5 roku - strzela jak plastik za 5zł. No i ta atrapa na zamku :| bleee. Poza tym wygląda najładniej z pośród innych,sprężynowych replik. Moim zdaniem oczywiście.

z reguły springi marui wyglądają plastikowo.

W UHC ta sama usterka co u Px'a. Ponadto ten ładny zamek także popękał.

Ja swoją berettę marui obciążyłem wymieniając okładziny rękojeści z UHC. W tajwańskich wersjach pod okładzinami jest ołów, natomiast Marui wypełniona jest plastikowym "rusztowaniem" :lol: o ile wiecie o co mi chodzi - nic tam nie da się już wsadzić. Mag jest już obciążony ołowiem. Bardziej nie da się, ponieważ komora sprężyny przebiega od góry, zakręca na dole i wraca znów na górę (dookoła ołowiu) - to samo w UHC.

Link to post
Share on other sites
Ty to umiesz pociesz czlowieka

hehehehe :) mi chodziło tylko o to, że to jest plastik tego nie zmienisz, :) ale z daleka i tak pewnie jest trudno odróżnić od oryginału. Wygląda bardzo dobrze. Jeśli zależy Ci na największą zgodnością z oryginałem to bierz gaziaka jakiegoś Full Metal i napewno będziesz zadowolony ;) jeśli jednak chodzi o sprężyny to dla mnie tylko się liczy Marui 8) ale to jest jedynie moje zdanie.

Link to post
Share on other sites

Fakt... Ten magazynek Marui jest lżejszy od UHC, ale to tylko kilka (naście) gram. Chyba, że tak Ci zależy na wadze...

 

jak myślicie czy taka wymiana ołowiu z Marui na piasek cos zmieni?  :lol:

No ja nie wiem 8) w takie rzeczy się nie bawiłem, a przypadkiem piasek się nie wysypie do komory z kulkami? Wtedy będzie napewo źle :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...