Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

tłumik dźwięku co daje?


Recommended Posts

Tez kiedys zrobilem blad i wytlumienie z otuliny ... juz lepiej wogole nic nie wsadzac bo otulina nic nie daje.

 

Na allegro mozna tez dorwac maty wygluszajce do pomieszczen audio.

Z klejem od razu i bez .. rozne grubosci.

 

Akurat mialem taka w domu (wyciszenie wnetrza auga - do tego byla pierwotnie).

Jako ze byla z klejem (grubosc 2 cm) pokleilem z obu stron gabke - wyszly platy 4 cm.

Potem wyciecie dookola do srednicy tlumika (masa zabawy zeby to bylo w miare okragle) oraz wnetrze na 10-15 mm zeby przelatywaly kulki.

Wszystko do tlumika 32 cm ...

Wyglusza wrecz genialnie. Scianki z kleju jako niby komory, do tego duzo krazkow z naprawde ladnie wyciszajacej maty (gabki).

 

Ale tlumik KA 11 cm z orginalnym wypelnieniem jest tylko odrobine gorszy.

 

Wniosek - mozna sie bawic zeby uzyskac jak najwiecej, ale zwykle standardowe materialy dadza podobny efekt.

To nie ostra ... zmieni dzwiek kazda w miare pochlaniajaca dzwieki gabka.

(ale otulina do rura jest za twarda ... ciezko to nazwac gabka).

Link to post
Share on other sites
  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Nie chcąc zakładać nowego tematu zapytam tutaj:

 

Jaki gwint jest ja lufach M4 G&P (wiem że M14 prawoskrętny,przynajmniej u mnie taki jest) ale chodzi mi o skok ,nie mam grzebieni do sprawdzenia skoku a chce kupic gwintownik i nie jestem pewien czy to 14x1,25 czy inny .

 

Jesli wiecie podzielcie sie wiedzą, zalezy mi na czasie, z góry dzieki i pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witajcie. Odkopuję, ponieważ mam do Was pytanie. Czego najlepiej użyć do wykonania "komór"? Wiadomo że pianki, gąbki i stare gacie mają różną strukturę, więc zdolność pochłaniania jest różna... Czy więc lepiej wydać kupę kasy na profesjonalne maty do wyciszani pomieszczeń czy kupić w tesco kilogram gąbek albo myjek i z nich wykonać pierścienie wewnętrzne?

 

Odkopuję żeby nie robić nowego wątku na ten sam temat...

Link to post
Share on other sites

Pamiętaj, że o ile maty sprawdzają się w pomieszczeniu, o zwykle jednakowej wilgotności, to niekoniecznie muszą sprawdzić się w tłumiku używanym w rozmaitych warunkach meteo (zakładam, że nie jesteś z tych co dezerterują ze strzelanki z powodu deszczu ;) ).

 

Chyba że zrobisz/zamówisz tłumik łatwy w demontażu i będziesz suszył materiał, żeby nie rozwinęła się w nim pleśń.

 

Ze swojej strony, skorzystałem z promocji na wyciszony zestaw (głowica+tłok) w MadOnionie i zauważam wyraźną poprawę, zwłaszcza z założonym tłumikiem. Replika szepce teraz jak dziewczyna w letnią noc :D

Link to post
Share on other sites

mi bardzo fajnie sprawdzała się gąbka taka jaką dają w pudełkach z płytą główną do kompa.

 

Ok, kupię płytę główną i po sprawie :)

 

A serio. Tłumik mam zamiar zamontować na stałe, więc dobrze by było żeby gąbka nie nasiąkała zbyt łatwo...

 

Problem polega na tym, że mam niejasne wizje, które podszeptują mi że skoro gąbki mają różną strukturę to będą różnie zachowywały jako wkładka do tłumika... Niestety nie posiadam wiedzy na temat zachowania gąbek i nie mam pojęcia jaką wybrać... :(

Link to post
Share on other sites

Z podobnego tematu :

Siemka, że kiedyś miałem manię robienia tłumików i szukania jak najskuteczniejszego środka wytłumiającego i owszem znalazłem. Pianki gąbki i inne bajery chowają się przy tym. A jest bardzo tani. Pompka z AGM po wyłożeniu tego w środku staje się prawie bezgłośna jedynie sprężynę słychać. Jest to włóknina ogrodnicza. Taka jak się stosuje do nakrywania warzyw na grządkach.

 

Może ja trochę nie na temat, no ale gdzie miał bym to indziej napisać:

Kiedy się bawie replika to wydaje mi się ze ponad 50% odgłosu pochodzi z gearboxa reszta z lufy, może to dla tego, ze jestem blisko, może stal robi swoje.

Ale czy nie wydaje się ze teoretycznie lepszym rozwiązaniem było by zastosować jakieś tłumienie samego gearboxa, oklejając jego zamiast wylot z lufy ?

Edited by vandal7
Link to post
Share on other sites

Ludzie w różny sposób wyciszają repliki. Np. ja, w jednej ze swoich replik (SR25) poza wymienionymi niektórymi częściami oraz odpowiednim smarowaniem i podkładkowaniem - mam warstwę cienkiej maty bitumicznej między gearboxem i korpusem repliki, a także grubą warstwę tej maty w kolbie, która podczas strzelania wpadała w swego rodzaju rezonans. Ten zabieg znacznie wyciszył replikę.

 

Nie zmienia to faktu, że tłumik również pełni u mnie jedną z kluczowych ról w wyciszeniu repliki. Dla strzelca różnica jest ledwo (jeśli w ogóle) odczuwalna, ponieważ słyszy on dźwięk wydobywający się z korpusu repliki. Natomiast część hałasu wytworzonego przy strzale, rozprzestrzeniającego się w kierunku lufy jest w pewnym stopniu tłumiona przez tłumik - przeciwnik, który stoi kilkadziesiąt metrów dalej i znajduje się w tej samej linii co gearbox i tłumik - usłyszy strzał słabiej, niż gdyby strzelano bez tłumika.

 

Sprawdź samemu - oddal się na odległość powiedzmy ze 40 metrów i poproś znajomego by oddał w Twoim kierunku (niekoniecznie w Ciebie) kilka strzałów bez założonego tłumika, a następnie z założonym. Jeśli tłumik jest dobrej jakości, to różnica powinna być wyraźnie odczuwalna.

 

W jednej z replik mam zamontowany tłumik z Silesia Factory - kiedy testowaliśmy jego działanie, to okazało się, że z odległości 40 metrów strzały były o około połowę cichsze.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Tłumik dźwięku, który ma materiał tłumiący, będzie tłumił.

Jeśli komuś GB chodzi jak koparka, to tłumik nie pomoże.

Dobry tłumik - nie znaczy markowy, najdroższy, a po prostu dobry - tłumi lepiej niż kiepski tłumik. Największe znaczenie ma materiał tłumiący.

W GBB i czterotaktach tłumiki sprawdzają się miodzio.

W AEG z racji dżirboksa sprawa jest dużo bardziej skomplikowana.

 

Zdrówko..

 

PS. Aa jak kupujesz tłumik, to bacz by miał dostęp do komory tłumiącej - znaczy odkręcany przód lub tył. Dzięki temu będziesz mógł wywalić piankę z gąbki do mycia i wsadzić coś lepszego. Można też pobawić się z rozbiciem komory tłumiącej na mniejsze komory przy użyciu przegródek - jakby się kto nudził :wink: .

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Odpowiadając na tytułowe pytanie "co daje tłumik dźwięku" można napisać tylko jedno- tłumi dźwięk. Podobnie jak glebogryzarka gryzie glebę, grabie grabią a piekarnik piecze. Czasami odpowiedź jest prostsza niż można przypuszczać.

 

Oczywiście są wyjątki. Auto nie "auci" a siekiera nie "siekierzy".

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

@Artut75, a Ty zwróciłeś uwagę kiedy napisany był tamten post? ;)

 

Co nie zmienia faktu, że w tym krótkim cytacie popieram Radzia2k. Niestety również zauważyłem ten problem podczas użytkowania mojej repliki, która jest stosunkowo cicha. Niejednokrotnie widziałem, jak po trafieniu pojedynczą kulką nic nie spodziewającego się gracza znajdującego się na granicy mojego zasięgu - ten nie odnotował trafienia. Albo co jeszcze bardziej irytuje - odnotował trafienie, ale nie słysząc strzału tylko porozglądał się dokoła, stwierdzając, że pewnie tylko o jakąś gałązkę zahaczył..

 

Na szczęście jest to bardziej wada ludzi niż samego tłumika dźwięku ;).

Link to post
Share on other sites

Mam wrażenie że przeciętny WMASGowiec zapytany o drogę do WC zaczął by nawijać o pogodzie... -_-

... i by ci powiedział, że dzisiaj jest odpowiednia pogoda żeby się wys***ć na łonie natury. Ja z kolei mam wrażenie, że każdy nowy WMASGowiec nie umie interpretować odpowiedzi na jego pytania tuż pod jego postem...to co narysować ci jak te dziury mają iść czy zrobić filmik przestrzennego wycinania gąbki i manualny montaż???

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Odkopię trochę temat. Mam pytanie czy jest znaczna różnica wytłumienia jeśli chodzi o tłumik 150mm a 110mm. Zastanawiałem się na kupnem king armsa a dokładnie coś na wzór tego http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_244&products_id=5898 lecz na allegro znalazłem to http://allegro.pl/tlumik-dzwieku-110-30mm-14-delta-force-i2200215529.html z zewnątrz jest jak king arms. Czy to jest to samo, czy może mają inne wypełnienie ?

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...