Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ale misiu, % nie ma z risem, o którego właśnie mi chodzi :P ale dziękuje za wyjaśnienie, lada dzień zamówie :)

 

Koteczku, ale wsadzałem mu i pasowało idealnie! I on będzie to pamiętał dobrze. Mówię o Colcie. ;)

 

Teraz to co powiem, pewnie zostanę zjechany, ale tego taniego chińczyka lepiej się nosi, wygodniej niż oryginalną Omegę Blackhawka.

 

 

Eeee... ale jaką Omegę? Bo ja kojarzę z rzecz BHI tylko kamizelki Omega.

 

 

C22

Link to post
Share on other sites
  • Replies 235
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Koteczku, ale wsadzałem mu i pasowało idealnie! I on będzie to pamiętał dobrze. Mówię o Colcie. icon_wink.gif

 

Pszczółko, dziękuje że mi rozwiałeś wszelkie wątpliwości, mam szczęście, że mu wsadzałeś (Colta) Dzięki Tobie, bez jakichkolwiek wahań, mogę śmiało zamówić kaburę, z pewnością, że nie rozczaruje się i nie będę musiał szukać innej. ;> mało tego, dowiedziałem się już nawet, jak domowym sposobem podczepić ją na PALS'y

 

 

Omegę Blackhawka

 

 

A z tym OMEGĄ strzeliłeś klopsika...;)

Edited by gryncek1
Link to post
Share on other sites
Teraz to co powiem, pewnie zostanę zjechany, ale tego taniego chińczyka lepiej się nosi, wygodniej niż oryginalną Omegę Blackhawka.

Zwracam honor, chodź porównywanie kabury z tworzywa z tym blackhowkiem, jest nieco chybione :roll: Więcej napisze, jak też do mnie dojedzie.

Link to post
Share on other sites

Koteczku, ale wsadzałem mu i pasowało idealnie! I on będzie to pamiętał dobrze. Mówię o Colcie. ;)

 

Teraz to co powiem, pewnie zostanę zjechany, ale tego taniego chińczyka lepiej się nosi, wygodniej niż oryginalną Omegę Blackhawka.

Eeee... ale jaką Omegę? Bo ja kojarzę z rzecz BHI tylko kamizelki Omega.

C22

 

O, taką Omegę, faktycznie zastosowałem skrót myślowy:

http://www.opticsplanet.net/omega-vi-airbo...-5906-left.html

 

Taką dokładnie posiadam, ale wersję bez dodatkowego zapięcia.

Link to post
Share on other sites

Pierwsze wrażenia, na szybko:

 

Wygodna, ciężka, czuć że się nie połamie w drobny mak. Jak na chinola wykonanie bardzo dobre.

Broń (Glock 19) leży w niej idealnie dopasowana, nie majda się. Zabezpieczenie trzyma porządnie, nie mam obaw że broń wypadnie itp...

Zwalniając zabezpieczenie i wysuwając broń, palec zwalniający automatycznie zsuwa się na przestrzeń między spustem a zamkiem, czyli na 100% bezpieczną pozycję - nie grozi wystrzałem (obalam mit o łatwym postrzale przy dobywaniu broni).

 

Jak za 100zł jest to świetna kabura.

Zdjęcia jutro

Link to post
Share on other sites

Zwalniając zabezpieczenie i wysuwając broń, palec zwalniający automatycznie zsuwa się na przestrzeń między spustem a zamkiem, czyli na 100% bezpieczną pozycję - nie grozi wystrzałem (obalam mit o łatwym postrzale przy dobywaniu broni).

 

Nie bądź śmieszny, obalić to możesz co najwyżej browara. Zapewne dobywałeś ostrej broni setki razy z serpy w ciasnej przestrzeni pojazdu w Iraku, w zamarzającym błocie skostniałą ręką na bezdrożach Afganistanu czy po ciemku w zatęchłej i wąskiej piwnicy na Ursynowie. Za każdym razem nie mając nawet czasu na pomyślenie o tym że noga dla pocisku to jak trial dla racera w Wipeout. Ogranicz się do stwierdzeń "podoba się", "nie podoba się", "pasuje do torebki".

Link to post
Share on other sites

Nie bądź śmieszny, obalić to możesz co najwyżej browara. Zapewne dobywałeś ostrej broni setki razy z serpy w ciasnej przestrzeni pojazdu w Iraku, w zamarzającym błocie skostniałą ręką na bezdrożach Afganistanu czy po ciemku w zatęchłej i wąskiej piwnicy na Ursynowie. Za każdym razem nie mając nawet czasu na pomyślenie o tym że noga dla pocisku to jak trial dla racera w Wipeout. Ogranicz się do stwierdzeń "podoba się", "nie podoba się", "pasuje do torebki".

 

Pod to co napisałeś można podstawić każdą inną kaburę.

Człowiek który kupuje tego typu kaburę, obyty z bronią, który zawodowo z niej korzysta, czyli taki, który umie się nią posługiwać i zna procedury wie jak dobywać by się nie postrzelić. Ponadto jest to ktoś kto regularnie ćwiczy strzelanie, przyzwycazaja się do swoich narzędzi pracy NA TYLE aby wiedział co może a czego nie może i czego ma unikać.

Jeżeli jesteś rozklekotany psychicznie bo wokoło ciebie świergoczą pociski, najwyraźniej powinieneś pozostać w domu, grając w ModernWarfare, a nie zaciągać się do woja by potem strzelić sobie samobója, lub co gorsza, strzelić go któremuś z kumpli, podczas akcji.

Jest to poprawnie skonstruowana kabura i nie ma możliwości świadomie postrzelić się podczas dobywania broni.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Pod to co napisałeś można podstawić każdą inną kaburę.

Człowiek który kupuje tego typu kaburę, obyty z bronią, który zawodowo z niej korzysta, czyli taki, który umie się nią posługiwać i zna procedury wie jak dobywać by się nie postrzelić. Ponadto jest to ktoś kto regularnie ćwiczy strzelanie, przyzwycazaja się do swoich narzędzi pracy NA TYLE aby wiedział co może a czego nie może i czego ma unikać.

Jeżeli jesteś rozklekotany psychicznie bo wokoło ciebie świergoczą pociski, najwyraźniej powinieneś pozostać w domu, grając w ModernWarfare, a nie zaciągać się do woja by potem strzelić sobie samobója, lub co gorsza, strzelić go któremuś z kumpli, podczas akcji.

Jest to poprawnie skonstruowana kabura i nie ma możliwości świadomie postrzelić się podczas dobywania broni.

Pozdrawiam.

 

Kolega Jamprra jest "niebieskim" więc raczej wie o czym pisze ;)

Link to post
Share on other sites

Pod to co napisałeś można podstawić każdą inną kaburę.

 

Przykład proszę.

 

Człowiek który kupuje tego typu kaburę, obyty z bronią, który zawodowo z niej korzysta, czyli taki, który umie się nią posługiwać i zna procedury wie jak dobywać by się nie postrzelić.

 

To teoretyka.

 

Ponadto jest to ktoś kto regularnie ćwiczy strzelanie, przyzwycazaja się do swoich narzędzi pracy NA TYLE aby wiedział co może a czego nie może i czego ma unikać.

 

Strzelnica to jedno, ulice Bagdadu to drugie.

 

Jeżeli jesteś rozklekotany psychicznie bo wokoło ciebie świergoczą pociski, najwyraźniej powinieneś pozostać w domu, grając w ModernWarfare, a nie zaciągać się do woja by potem strzelić sobie samobója, lub co gorsza, strzelić go któremuś z kumpli, podczas akcji.

 

Te, specjalista. Czy Kolega zdaje sobie sprawę, że podczas wymiany ogniowej, niezależnie od tego jak wielkim jest się twardzielem oraz jak bardzo jest się dobrze wyszkolonym ludzie się stresują? Potężnie. Teoretyk z Ciebie ersoftowy, do tego fantasta.

 

Jest to poprawnie skonstruowana kabura i nie ma możliwości świadomie postrzelić się podczas dobywania broni.

 

Znam osobiście jedną osobę, która tak zrobiła, w Internecie czytałem o przynajmniej jednym takim wypadku z ostrą.

Link to post
Share on other sites

Planowałem nie wypowiadać się w tym temacie, ale jak widać nie każdego postanowienia można dotrzymać.

 

Kolego scizophrenikz, najwyraźniej można Ciebie uznać za światowej klasy specjaliste, który z niejednego pieca już chleb jadł i w niejednej prawdziwej wymianie ogniowej brał udział. Przynajmniej tak wnioskuje po twoich wypowiedziach. Bo przecież nie jesteś zwykłym teoretykiem, który bawi się tylko w airsoft (ew. conajwyżej pare razy był na strzelnicy w czasie zabawy jeden tor, jedna pozycja, jak najwięcej punktów). Prawda jest niestety troszkę inna niż przedstawiasz. Choćbyś niewiadomo jakim był kozakiem ludzki organizm jest tak skonstruowany, że w sytuacji zagrożenia zachodzą w nim różne reakcje, jak choćby odruchowe szukanie schronienia czy uwalnianie dużych pokładów adrenaliny znacząco zmianiając ludzkie zachowanie. Taką sytuacją zagrożenia jest niewątpliwie wymiana ognia, zwłaszcza w momencie w którym strzał pada z przeciwnej strony i widzisz rozbłyski wystrzałów przeciwnika, a kule niebezpiecznie blisko ciebie trafiają. W takiej sytuacji nawet największy specjalista może w głupi sposób popełnić błąd. Kiedy masz naprzeciwko siebie przeciwnika, w broni głównej nie masz amunicji lub jest uszkodzona/zacięta lub najnormalniej w świecie nie masz możliwości manewrowania takową, to dobywasz pistolet. I w tym momencie, kiedy jesteś zestresowany, chcesz możliwie szybko wyciągnąć broń i strzelić, nawet nie celując (kto kiedykolwiek spotkał się z czymś takim jak point shooting ten wie o co chodzi) to wówczas każda kabura w której zwolnienie broni następuje poprzez naciśnięcie przycisku palcem spustowym może doprowadzić do niekontrolowanego wystrzału. Wystarczy że w trakcie samego dobywania broni pod wpływem stresu naciśniesz tą blokadę za mocno i nie zdążysz zwolnić nacisku w trakcie wyciągania broni, to w momencie kiedy skończy się kabura twój palec od razu niemal wyląduje na spuście. A nie trzeba być specjalistą aby wiedzieć, że taka sytuacje niemal zawsze może zakończyć się wystrzałem. Tego typu sytuacje nie występują w przypadku kabur takich blokad nie posiadających, a np zabezpieczonych samym thumb break'iem lub na zasadzie odpowiedniej konstrukcji i nacisku na broń jak to ma miejsce np. w większości kabur Fobusa lub niektórych modelach EI.

 

Więc proszę, jeżeli się na czymś nie znasz, to się nie wypowiadaj. Fakt, kabura Serpa jest ciekawa, jest ładna, może się podobać i dla niektórych być wygodna, jednak podtrzymam tu moją (i wielu innych osób) opinię, że nie jest to konstrukcja w pełni udana oraz że istnieje zbyt duże prawdopodobieństwo wystąpienia niekontrolowanych wystrzałów.

Link to post
Share on other sites

Spoko nie neguję że zdarzyć się może wypadek. Wypadek ponadto zdarzyć się może w jakiejkolwiek sytuacji, z jakimkolwiek przedmiotem strzeleckim bądź jego akcesorium takim jak kabura. Faktem jest również że organizm ludzki pod wpływem dużego stresu może zachować się zupełnie nie tak jak byśmy chcieli. Różnie bywa.

Tylko moim skromnym amatorskim zdaniem (nie jestem ani funkcjonariuszem, ani żołnierzem) teorie, które przedstawiasz są nadwyraz wyolbrzymione.

Ponadto pragnę przypomnieć iż to właśnie ta kabura została wybrana przez USSOCOM jako oficjalna kaburka dla ich żołnierzy. Troche głupie byłoby kupować wadliwy produkt przez tak znamienitą 'firmę', narażając tym samym życia dziesiątek tysięcy swych żołnierzy?

 

EDIT PS.

I jak najbardziej doceniam że ktoś może być mądrzejszy ode mnie, więc proszę nie wyskakiwać mi z jakimiś irytującymi epitetami w postaci "specjalista" i inne pierdaty. Z chęcią przyjmę do wiadomości wszelkie argumenty na korzyść jak i niekorzyść takiego rozwiązania. Człowiek całe życie się uczy.

Ja tylko pisałem z mojego, laika, punktu widzenia.

Pzdr

Edited by scizophrenikz
Link to post
Share on other sites

Jak to jest, że jak USSOCOM coś wybierze to jest już podniesione do rangi "uberpro", bo przecież oni się nie mylą, u nich nie ma układów.

 

"Bollocks" jak mawiają bracia wyspiarze. Jak napisał Wukasz cena odegrała tu rolę. Mogli wybrać kabury SafariLand, mogli wbrać IMI, ale wybrali BHI. Nie zmienia to faktu, ze mimo,iż kabury są dobre to nie są możliwie najlepszym rozwiązaniem na rynku.

 

Oczywiście moim skromnym laicko-asgejowym zdaniem.

 

Co do tematu. Czy wiadomo może, czy Krakman ma w planie sprowadzić to ustrojstwo do mocowania na PALSach?

Edited by zombie_snake
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...