Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Silnik do M120/SP120?


Recommended Posts

Jak w temacie...

Który z tych dwóch silników bardziej byście polecili?

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2153

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=3034

 

Z silnikiem G&P miałem do czynienia w emce ale na jego niekorzyść przemawia zębatka a dokładniej kłopot z jej ewentualnym ściągnięciem. Czy w silnikach CA zębatka jest przykręcana tym malutkim imbusem?

Link to post
Share on other sites

Ja z tym cudem Elementa nie miałem styczności ale moim zdaniem jak już ma się wydać 160zł na chiński wynalazek to lepiej kupić niewiele droższy silnik ICSa Turbo 3000.

W m4 ICSa z SP120(guarder) na 7.4 Lipo 1100mAh 15C dawał 13k/s, po ok 1k kulek ROF nieznacznie spadał.

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc sama nazwa ELEMENT mnie odstrasza choć przyznam że z silnikami tej firmy nie miałem do czynienia.

 

Tego PJ też rozważałem ( mam go w AKS74U i daje radę ) ale zdawało mi się że lepiej będzie kupić coś nieznacznie droższego a firmowego. Silniczek idzie do repliki zapasowej stąd raczej niski przedział cenowy ;-)

Link to post
Share on other sites

No nie wiem ja chyba wezmę JG 2010.

Taki OFF:

robilem test wytrzymałościowy, poszło 15k kulek na sp120 guarder. Zębatki hi-speed zmielone, zdecydowanie nie nadają sie do takich springów, oczywiście elementa:)). Plastikowe lożyska bez śladów jak nowe. Co najciekawsze prowadnica elementa jest cała o_O. Tłok systemy bez śladów. Glowica tłoka elementa cała. Głowica cylindra boyi, jak się domyślacie w strzępach...(kawał gumy, w który uderza tłok z gl.) Silnik P&J usmażył się... Izolacja od wtyku silnika podtopiona, ciekawe, że tylko ujemna faza... Jeżeli wyskakuja wam wsuwki, to wystarczy wyciąć kawalek gąbki i go wlożyć, mi zdało egzamin wtyki nie wypadają(od silnika).

Link to post
Share on other sites

No nie wiem ja chyba wezmę JG 2010.

Taki OFF:

robilem test wytrzymałościowy, poszło 15k kulek na sp120 guarder. Zębatki hi-speed zmielone, zdecydowanie nie nadają sie do takich springów, oczywiście elementa:)). Plastikowe lożyska bez śladów jak nowe. Co najciekawsze prowadnica elementa jest cała o_O. Tłok systemy bez śladów. Glowica tłoka elementa cała. Głowica cylindra boyi, jak się domyślacie w strzępach...(kawał gumy, w który uderza tłok z gl.) Silnik P&J usmażył się... Izolacja od wtyku silnika podtopiona, ciekawe, że tylko ujemna faza... Jeżeli wyskakuja wam wsuwki, to wystarczy wyciąć kawalek gąbki i go wlożyć, mi zdało egzamin wtyki nie wypadają(od silnika).

 

Można jaśniej? Było jakieś zwarcie czy sam z siebie wziął i zdechł?

Link to post
Share on other sites

Element na pewno lepszy od wzmocnionego pj. Swego czasu przeprowadziłem testy porównawcze na springu M165 zębatkach o zwykłym przełożeniu. Wynik: większy rof w porównaniu do pj.

M165? Chyba firmy Element, ma ta sprężyna do siebie że po pary strzałach jest M150 i stopniowo wartość spada.

Link to post
Share on other sites

Co nie zmienia faktu że na tej batce pj jednak kręci...

Mam w swojej mp5 CA sprężynę m90, silnik od ca dawał radę, po wymianie na m110 silnik nie daje rady jej naciągnąć.

Po wsadzeniu silnika od m4 JG idzie bez problemu.

Oczywiście mówię o batce 8,4, przy li-po nawet silnik od ca naciągał m110, tylko jego wytrzymałość pewnie by ucierpiała gdybym tak dłużej postrzelał.

Link to post
Share on other sites

Koledze na M150 w MP śmigał silnik CA.

Jednak to było dawno temu a jak wiadomo, dawniejsze CA np. zębatki, ciągnęły M150 bez problemów.

Silnik G&P M120 to też żadna rewelka, rewelką jest silnik ITU Guardera pod względem jakości i ceny przewyższa wszystkie i tutaj legnie pod Systemą.

Dobry silnik to tez Turbo 3000 ICS.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...