Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

proszę mnie oświecić troszeczkę...

Czym się różnią sprężyny np M 120 i SP 120?

Wyczytałem, że oba rodzaje z AEG'ami współpracują.

Jestem na etapie konserwacji swej repliki i przy okazji chciałbym wymienić sprężynę (aktualna (M120 z JG III gen.) już ubita i pewnie na mocy straciła).

pzdr

 

ps. przy okazji jaką sprężynę polecacie? moc w granicach 400-430 FPS

Edited by drozduch
Link to post
Share on other sites

Oznaczenia M to skrót od "Meter", a SP zapewne od "Spring". Te pierwsze literki są mało ważne, liczy się liczba np.:"M120", to sprężynka będzie dawać ok. 120m/s czyli 393 fps. Zależy wsio od producenta, najlepiej patrzeć na takie fajne tabelki z wynikami prędkoścwi wylotowych na danej sprężynie przy tej samej replice, albo poczytać tu na forum cuś nie coś.

Link to post
Share on other sites

Gogin zapomniał wspomnieć, że liczba przy nazwie sprężyny to nie wszystko, bo jest dużo czynników wpływających na prędkość wylotową, ważne jest m.in. uszczelnienie całego układu. Dla przykładu Poldeckowi udało się w M16 CA wycisnąć na M140 coś koło 520fpsów (dokładnie nie pamietam, jak się mylę to poprawcie)

Edited by PiterTKD
Link to post
Share on other sites

O ile dobrze pamiętam to Poldeck wycisnął ponad 500fps na SP130,na SP140 to i z 560 ten czarodziej wyciśnie :mrgreen:

 

A co do sprężyn to najlepiej wypada Guarder,kiedyś nawet oglądałem tabele porównawczą i Guarder rządził.

Edited by Sebi_S
Link to post
Share on other sites

O ile dobrze pamiętam to Poldeck wycisnął ponad 500fps na SP130,na SP140 to i z 560 ten czarodziej wyciśnie :mrgreen:

 

A co do sprężyn to najlepiej wypada Guarder,kiedyś nawet oglądałem tabele porównawczą i Guarder rządził.

 

 

Bo Guarder zaniża oznaczenia? Oczywiście, że sprężyna to nie wszystko, uśrednione wyniki wynikające z oznaczeń jakie podaje producent są dla sprawnie śmigającego, średnio szczelnego zwykłego AEG'a. Trzeba niestety brać to pod uwagę.

Link to post
Share on other sites

Guarder nic nie zaniża ;) Każdy producent musi się zabezpieczyć większą mocą sprężyny bo jak ktoś nie mający większego doświadczenia to będzie miał te ok 120m/s przy SP120 i nie będzie nic reklamował.

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

Guarder nic nie zaniża ;) Każdy producent musi się zabezpieczyć większą mocą sprężyny bo jak ktoś nie mający większego doświadczenia to będzie miał te ok 120m/s przy SP120 i nie będzie nic reklamował.

 

Czyli jednak zaniża :-F.

 

@dexter - nie piszesz chyba o AEG'owej wersji tej sprężyny? :twisted:

Link to post
Share on other sites

O ile dobrze pamiętam to Poldeck wycisnął ponad 500fps na SP130,na SP140 to i z 560 ten czarodziej wyciśnie :mrgreen:

 

A co do sprężyn to najlepiej wypada Guarder,kiedyś nawet oglądałem tabele porównawczą i Guarder rządził.

Żadna magia, na M120 w Elce wykręciłem 500fps, wszystko zależy jaka replika!

Co do guarderów, tak zaniżają wartość o dobre 12m/s. Szkoda tylko że nie ma M200 guardera ;)

Link to post
Share on other sites

Marcinek jak napiszesz na jakiej głowicy cylindra to było to w końcu uwieże. Podobno jakaś metalowa. Byla jedna jedyna firma która robila i zrobila kilka sztuk. I jaka to była firma tego springa?

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Już nie pamiętam co tam wstawiałem ( ponad rok minął ), wiem że cała pneumatyka zebatki i kable poszły do wymiany a częsci zamienne były na bank albo systemy albo guardera w każdym razie Japońskie, skontaktuje się z kolegą co mu roiłem tą klamkę i zapytam dokładnie co tam było wymieniane.

 

Napisałeś że japońskie a teraz że odpakowane ale koniec OT. Niech potwierdzi ten który ma u siebie tą głowicę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...