Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Jonboy, mógłbyś pokazać jak zamontowałeś kolbę?

 

Analogicznie jak w tym artykule: http://polskiejednostkispecjalne.org/replikaberyla.htm

 

Czyli ucięte wypusty z tyłu komory zamkowej (te do których przykręca się obsadę kolby stałej), wewnątrz komory zamkowej idealnie dopasowany stalowy klocek (najlepiej wyciąć z płaskownika i doszlifować do wymiaru, aby dobrze się zaparł między ściany body i lekko dotykał spodu gearboxa), a przez ten klocek przepuszczona śruba. Z drugiej strony ta sama śruba przechodzi przez otwór nawiercony w ściance podstawy berylowej kolby. Można nagwintować od razu tam, można też dać do środka nakrętkę.

 

Na końcu na wierzchu podstawy kolby przykręciłem fałszywy "ogon" obsady kolby (nieistniejącej już) - tak aby był ciasno wpasowany między ściany komory zamkowej i wsparty o tył gearboxa. W ten sposób nic nie ma prawa się ruszać. Dodatkowo puste przestrzenie są zalane żywicą. Poliestrowa, epoksydowa, obojętnie.

 

Kolba zamocowana w ten sposób wystaje z komory zamkowej dalej niż w oryginale (w oryginale sprężyna zatrzasku jest ukryta). Ale za to kolba się zatrzaskuje w pozycji złożonej. Inny sposób mocowania już na to nie pozwoli.

 

To zdjęcie nieźle pokazuje moje rozwiązanie:

replika_beryla_5.jpg

 

A tutaj podobnie zamocowana kolba od Norinco Type 56S-2:

 

replika_beryla_4a.JPG

replika_beryla_4b.JPG

 

W tym przypadku lepiej widać śrubę, bo chińska kolba zakończona jest płaską ścianką, a nie głębokim tunelem :)

o to ta właśnie kolba: http://tinypic.com/7yiccr4.jpg oraz http://tinypic.com/7x41zyb.jpg

Edited by jonboy2312
Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Czyli byłem bardzo blisko. :P

Ale taki mały gwint w ściance gearboxa IMO byłby mocniejszy.

A wymagało to jakiejś ingerencji w korpus, żeby się zmieściło (nie mówię o dziurze na selektor)?

Edited by Germ
Link to post
Share on other sites

Czysta teoria:

Ostatnio wpadłem na dość szalony pomysł jakim byłaby gazowa replika Beryla. Części GHK (250$ na RA-Tech - opcjonalnie N.P.A.S.) wpakowane w skorupę z nowej CYMY/Boyi, a w najlepszym wypadku VFC. Poskładać to by się poskładało, ale nęci mnie jedna sprawa. Mianowicie berylowy przełącznik trybu ognia. Jako, że w takiej wersji repliki nie byłoby GB, byłoby możliwe zrobienie działającego przełącznika? Oczywiście z trybami semi i auto. Jak sądzicie?

Edited by zombie_snake
Link to post
Share on other sites

Jeżeli w Berylu obydwa selektory obracają się na jednej osi, to chyba jest to możliwe. I na tym założeniu opieram tego posta.

Miałem w łapach gazową sunię i trochę mi w pamięć zapadł selektor, ale nie pamiętam szczegółów. Muszę ponownie potrzymać w łapie, chodzi mi o to:

1. zdjąć pokrywę

2. odciągnąć suwadło maksymalnie do tyłu

3. sprawdzić czy nie zahacza o selektor.

Selektor będzie pewnie taki jak powyżej, czyli porusza się jednocześnie z dwóch stron.

Link to post
Share on other sites
Jako, że w takiej wersji repliki nie byłoby GB, byłoby możliwe zrobienie działającego przełącznika? Oczywiście z trybami semi i auto. Jak sądzicie?

A masz może foty/schemat wnętrza repliki?

 

 

Ja w swoim Mini Berylu właśnie kombinuję EBB. Już prawie koniec, więc wkrótce dam foty :)

Edited by Dread
Link to post
Share on other sites

To ma być Beryl, czy wyrób berylopodobny? Bo jak to pierwsze, to lepiej weź replikę AK74. Mniej będzie do wymiany. Kolba, pomimo, że w tym CM050 składa się na bok, to ma zupełnie inne mocowanie, i tak będzie do wyrzucenia. Masz też inne kolanko gazowe, inny magazynek, no w sumie z całej tej repliki zostanie w Berylu body, GB, dekiel, chwyt i podstawa szczerbinki, reszta do wymiany.

Link to post
Share on other sites

Ale nawet w tym AIMS jest inna podstawa szczerbinki, tantal i beryl nie ma regulatora.

 

Ja swój wyrób tworzę na AKS-74 ale żeby bawić się z kolbą od prawdziwka trzeba mieć AK-74 i to najlepiej Boyi serii RK-06.

Bo VFC to szkoda byłoby :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...