Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No... sumie chłopaki to mam obsadę łoża/nakładki od mini. W wersji z dwoma uszami i trzema otworami na dole. Niestety nie wiedzieć jak pęknięte jest lewe ucho, no takie już nabyłem. Ale jak ktoś ma dostęp do spawarki to raczej nie problem. Jak ktoś mi zaproponuje sensowną cenę to mogę się pozbyć.

Link to post
Share on other sites

On nie jest wkręcany w kolbę, tylko jest elementem ogona koby (część korpusu). Nie kupisz, trzeba zrobić. A robisz go... po prostu. Wkręcasz w ogon i nacinasz tak, by się trzymał, bez żadnej filozofii. Do zrobienia tego można użyć np. śruby.

Link to post
Share on other sites

Rysunek techniczny tłumika do Mini-Beryla, (robiony na prawdę szybko, wymiary może nie są zgodne w 100% chodzi mi o dziesiąte mm) za kilka dni będę miał kilka sztuk na sprzedaż. Będą ze stali, gwint 14mm.

 

Rysunek nie jest proporcjonalny.

 

Edyta: Skończyłem już podstawę szczerbinki, na prawdę nie ma w tym nic trudnego zajęło mi to godzinkę. Użyłem tylko brzeszczota i pilników. Jak pomaluję to wstawię fotkę ;)

 

95376cdf322c5.jpg

Edited by jakim
Link to post
Share on other sites

Panowie, niby banalne ale jednak ważne dla mnie pytanie.

 

Jak malować?

 

Bezpośrednio na metal? Bo jeśli by się starło to wyszłoby "tanio" gdyby wyszedł na wierzch podkład.

Jaka farba? piecowa, akryl? Nie mam pojęcia, zaznaczę że będzie malowana tylko stal (tak, stal).

Mogę mieć dostęp do pistoletu lakierniczego. Ma być trwało :)

Dzięki z góry za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Witajcie ja również robię mini i u kolesia na CNC robimy górę do podstawy szczerbinki, płaskownik podstawę pod ris który tam przychodzi oraz obsadę łoża berylową by była to jedna część a nie tak jak a AK 2częściowa. Jak będe miał w domu to wrzucę fotki może ktoś bedzie chciał coś takiego.

Link to post
Share on other sites
@Piotro, czemu ciemno szarym? fosforowanych beryli zdaje się było bardzo, bardzo niewiele.

Porównaj sobie kolor szyny montażowej, czy innej części "czarnego" oryginała z czernią na Boju, czy Cymie. I nie szary, a "antracyt", to jest w pół drogi miedzy ciemnoszarym a czarnym.

Link to post
Share on other sites

Kurde,

@Dread wmawiaj sobie co chcesz ale przez moje rączki przeszło parę części od beryli, a podstawę szczerbinki, muszki, obsadę łoża z mini mam teraz przed sobą w oryginalnej farbie i nie są niczym "pomiędzy" (jedynie poza kolankiem gazowym od zwykłego, ale nie było one kupowane bezpośrednio od łucznika). Cymki nie mam, ale porównując z farbą z puszki oznaczoną jako czarny mat RAL 9005 wypadają niemal identycznie i trzeba się chwile przypatrzeć żeby je w ogóle odróżnić. Uprzedzam pytanie, nie jestem daltonistą.

 

Szyny faktycznie są "szare"(nowy typ), mają też bardzo szorstką fakturę powierzchni... i są zabezpieczone zdecydowaniem czymś innym od pozostałych części, ale pewnie to wiesz(?) więc po co podałeś taki przykład?

Link to post
Share on other sites

To akurat ma najmniejsze znaczenie. Skoro u nas w woju służą Berylki ze wszystkich serii. Kumpel z arty mówił, że u nich miniacze są od najwcześniejszych wersji z gołymi łożami, po przez te z chwytami i risami, po te ze teleskopówkami i frontami ris.

Link to post
Share on other sites
Szyny faktycznie są "szare"(nowy typ), mają też bardzo szorstką fakturę powierzchni...

 

Jak już to grafitowe. Te szyny są fosforanowane i jest to forma podkładu pod farbę. Części bywały też anodowane.

 

Generalnie wszystkie beryle były czarne tylko te wczesnej produkcji miały powłokę tej samej jakości co ostatnie akm/akmsy, czyli kiepską. Schodziło to już przy rozdziewiczeniu nówek albo od samego czyszczenia. Firma używala ich jako "szare" do pierwszego remontu. Klamki zmodernizowane i z poprawioną powłoką mialy "szere" jedynie szyny. Kolejne szyny loża były już plastikowe czarne. Nowe Beryle są całe czarne.

Edited by AeroL
Link to post
Share on other sites

Oke, może inaczej. Masz tu proszę zdjęcia mojej obsady, wyszła z fabryki prawdopodobnie w 2011/12, ale chyba nie ma wątpliwości, że to najnowsza wersja.

 

 

img8238z.jpg

 

img8242y.jpg

 

 

Podrzuciłem dla porównania inne czarne pierdoły (obsady nie smarowałem ;) ).

 

Tu masz zdjęcie nowszego hiendowego beryla, który jakby nie chciał "antracytowy" nie jest. Jednak szyna to inna bajka.

beryl1.jpg

 

 

Co z tego wynika? Nie wiem jakie produkują aktualnie beryle, ale jeszcze kilka-kilkanaście(?) miesięcy temu były one czarniejsze niż autochtoni Kongo.

 

Także, może zacznijmy odróżniać pojęcia:

"pierdoln* sobie beryla na antracyt bo fajnie wygląda"

a

"mój to rocznik 2012 i wzwyż"

 

Ok, AeroL trochę rozjaśnił.

Niestety nie wyświetliło mi tego postu wcześniej :(

Link to post
Share on other sites

Dodam tylko że FB sprzedawało części takie przygotowane do malowania(piaskowane, fosforanowane) lub anodowane jak i takie jak Twoje, czyli już pomalowane. Suma sumarum spieracie się bez potrzeby, bo oboje macie w dużym stopniu rację.

Jesli chodzi o "fabrycznie szare" całe klamki to raczej były to Tantale, Akmy i AKMSy oraz "Customowe Beryle" sprzedawane za wielka wodą na rynek cywilny jako kity i tak jak wspomniałem wojskowe Beryle bez powłoki z farby lub kwiatki targowe/demonstratory technologii.

Rodzynkiem jest oliwkowy Beryl cały pomalowany ową farbą razem z transparentnym magazynkiem pierwszego typu w którym przy pomocy paska taśmy wyklejono okienko rewizyjne do kontroli stanu amo. Nastepnie oliwkowy mini i jego duży brat prezentowały na stoisku FB mozliwość zastosowania tłumika dzwieku, opcja ta wymusiła drobną modyfikację urządzenia wylotowego przez nacięcie rowka podobnie jak w emkach...ale to już inna historia.

...wracajac do szyny nowego typu lub innej fosforanowanej częsci to dodam że nie lubą zbytnio rozpuszczalnika nitro, szybko albo szybciej przejmuje je ruda pani. Robi to bardzo szybko, wrecz w oczach.

Jeśli chcecie malować antracytem to wpierw upewnijcie sie że kupujecie ciemny a nie jasny jak to zrobił Rumak kilka stron wczesniej. Polecam Dupli/ Motip, Den braven nie robi juz chyba ciemnego antracytu.

ps. Masz jeszcze to okucie na sprzedaż ?

Link to post
Share on other sites

Dzięki za rozwiązanie łamigłówki :)

 

Jak widać ma pęknięcie na lewym uchu, ale zdecydowanie jest do zrobienia jak ktoś ma spawarkę (może uda mi się to ogarnąć na dniach, nie spieszy mi się). Mogę sprzedać ale wolałbym wymienić się za (do długiego) okucie, urz. wylotowe lub podstawę muchy, z dopłatą lub bez z mojej lub twojej strony.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...