Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Moi klienci nie chcieli takich przeróbek ... choć niektórzy wcale o nich nie wiedzą. A w zasadzie ja tutaj też nie chwaliłem się berylami zrobionymi przeze mnie. Choć powiem szczerze, że na upartego kładąc replikę beryla obok ostrego beryla to tych różnic wcale nie widać, aż tak bardzo.

 

A tak swoją drogą to potrzebuję jedną szynę z chwytu przedniego i samą rączkę. Czy ktoś jest szczęśliwym posiadaczem tych bambetli i chętnie je opchnie? :D

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja mam szynę, PW później Ci wyśle.

 

O gustach się nie dyskutuje :icon_wink: Kosmetyka to tylko i wyłącznie sprawa własnego mniemania. Ja na przykład jak najbardziej chciałem odwzorować miniacza, bo nie chciałem wypaść łyso przy kumplach z aresami xD

Pozatym lubię dobrze odwzorowane giwery, a czy osoby, z którymi się strzelam to zauważą? Może z dwie? Jedna? Dla reszty to jest "o łał! miniacz!", mimo tego, że muszka ma inny kształt, body jest za krótkie, brak ogona kolby, zła pokrywa, bezpiecznik, selektor z innego okresu, za długa podstawa szczerbinki, brak oznaczeń itd...

 

Krótko mówiąc, jak replika "does the trick" to jest dobrze :icon_wink: zależy od gustu.

 

Z resztą nawet takie Beryle jak Tomek wysłał brały udział w M jak Afganistan jakby ktoś nie zauważył ;)

https://lh6.googleusercontent.com/-JrjZVaJpTXI/UU9huQJBhtI/AAAAAAAABbY/8_AHt0K89zs/s1152/Przechwytywanie%2520w%2520trybie%2520pe%25C5%2582noekranowym%25202013-03-24%2520212314.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-YHFyd9CbSd0/UU9hvGllvzI/AAAAAAAABbg/e2tNInzt-cU/s1152/Przechwytywanie%2520w%2520trybie%2520pe%25C5%2582noekranowym%25202013-03-24%2520212641.jpg

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Mocna nitka i superglue. Owijasz całość i lejesz wszędzie klej, na koniec wszystko dookoła pokrywasz jakąś szpachlą i szlifujesz.

 

Dzięki za poprawę humoru Dread, naprawde :)

 

 

Maza94 ja swoje okucie połączyłem za pomocą blaszki przynitowanej do dolnej części która jest wygięta w kształcie "U" pełni przy okazji rolę mocowanie przez które przechodzi pin trzymający tą obsadę na miejscu do tego trochę szpachla epoksydowa z włóknem i trzyma się zajebiście.

http://www.fotosik.p...72f112f405.html

 

Dokładnie, ja jak robiłem swoje okucie, użyłem blaszki 0,5 okręciłem wycięty wcześniej pasek i zalałem epoksydem, trzymało jak talala. Są fotki w tym dziale.

 

 

 

Szanowny Pan raczy przesadzać są jeszcze customy Dread'a, a i Waszmość coś tam planuje ;-)

 

Śmiem Twierdzić że Pańskie mini Beryle są pieczołowicie wykonane a i estetyka nie jest dla nich pojęciem obcym :)

 

Ja i owszem planuję, ale mam taką zasadę iż nie zaczynam nowego projektu nie kończąc poprzedniego ;) Więc lada moment i zacznę Mini składać :)

 

 

 

Z resztą nawet takie Beryle jak Tomek wysłał brały udział w M jak Afganistan jakby ktoś nie zauważył :icon_wink:

https://lh6.googleus...24%20212314.jpg

https://lh5.googleus...24%20212641.jpg

 

M jak Afganistan nie ma co sie sugerować Maza, bo to tak jak bym udzielał pierwszej pomocy czerpiąc wiedze z Na dobre i na złe :icon_smile: ;*

Edited by asgszczepan
Link to post
Share on other sites
Dzięki za poprawę humoru Dread, naprawde :icon_smile:

A proszę bardzo :) Różnorakie techniki modelarskie nie są mi obce. Jak będę robić kolejnego Mini, to wrzucę zdjęcia na czym mocowanie "na nitkę" polega. Z technicznego punktu widzenia takie łączenie jest tożsame z klejeniem na żywicę i włókno szklane, tyle, że materiały inne.

 

Ja i owszem planuję, ale mam taką zasadę iż nie zaczynam nowego projektu nie kończąc poprzedniego :icon_wink:

Dziękuję za kolejnego pstryczka :) Widzisz, ja replikami customowymi zarabiam na życie, czasem mam po trzy zlecenia na raz i robię wszystko symultanicznie. Do tego muszę jeździć w różne dziwne miejsca na przykład malować, czy spawać, wolę wtedy wziąć wszystkie repliki ze sobą, plus to co robię na boku i np. pospawać wszystko za jednym zamachem, a nie rozmieniać się na drobne.

 

Czekam na tłumik i magazynek.

Beryl zacny :) Naprawdę mi się podoba.

Link to post
Share on other sites

Maza Miniacz zajefajny ale zhejtować trzeba, (niech sobie nie mysli że jest taki PRO :icon_biggrin: :icon_biggrin:), nie ma tego kawałka plastiku nad chwytem i nie ma dziurek na nakładce.

 

beryl4hw.jpg

 

Proszę bardzo, tutaj widać łoże bez półki, i bez dziurek w nakładce.

 

Maza, fajnym mykiem było by jak byś sobie kupił taką gumową stopkę

http://wmasg.pl/pl/consignment/show/419877

 

Mógłbyś podstylizować swoją kolbę na berylową wtedy :)

Edited by asgszczepan
Link to post
Share on other sites

To zdjęcie wyżej jest ciekawostką o tyle, że przerobili łoże pierwszego typu. Czyli to podobne do "długoberylowego" a nie do 74ki. Widać musieli odkopać gdzieś w magazynie.

 

Swoją drogą, słyszałem, że swojego czasy przerabiano selektory starego typu "dosmarkując" kolejne skrzydełko, ktoś coś wie na ten temat czy to tylko plota? Może jakaś fotka?

Link to post
Share on other sites

Ba, nawet takie selektory do mnie idą. Długo, bo ponad miesiąc, ale paczka idzie z Litwy i gdzieś siedzi "w pół drogi". Selektory takie istniały, była to dość popularna "domowa" przeróbka podczas I i II zmiany PKW w Iraku, to były te piękne czasy, gdy każdy Beryl był tuningowany leukoplastem i białymi szmatami (bo generalicja stwierdziła, że w Iraku jest ciepło i prośba o rękawiczki to jakiś nowomodny wymysł, nikt nie pomyślał, że karabin na słońcu po prostu parzył w łapy), chwytami pionowymi z rumuńskich AKMów, i uchwytami do wiertarki a'la Fallout. Potem potrzebę podwójnego skrzydełka dostrzegła również Fabryka i zrobiła podobną prowizorkę, co w przypadku chwytu przedniego po chamsku spawając docięte drugie skrzydełko. Później ktoś stwierdził, że to nieeleganckie i zrobili to skrzydło, które funkcjonuje do dziś.

 

A beryla bez półki i dziur, ale z chwytem od Onyksa macie tu:

 

i-i07-12-052lucznik-skrzypczak1.jpg

 

Półka to była fanaberia Żandarmerii, która zażądała chwytu pionowego z osłoną przed poparzeniem, szyny Weavera (wcześniej była szyna PCO), lepszego chłodzenia plastików i kolby od Emki składanej na bok. W seryjnych przeszło wszystko, poza kolbą od Emki, bo po pierwsze trzeba ją było kupować, a po drugie kolba nie byłą w osi broni. Potem była wersja Mazy, czyli z kolbą stałą, rozsuwaną, z której ostatecznie i tak zrezygnowano, bo była za droga. A potem wszystkie dodatki weszły do seryjnej produkcji.

Link to post
Share on other sites

Dread, fajnie że Ci się podoba :icon_wink: (Trzech największych customerów pochwaliło mój projekt... chyba na prawdę znośnie mi wyszło) Ta fotka z altaira to jest nawet ta, którą wstawiałem wcześniej i mówiłem, że będę się na niej wzorował :icon_wink: Ogólnie mój miniacz to ma być "modernizowana we własnym zakresie stara wersja mini"

 

Asgszczepan, wybrałem kolbę od M4, bo strasznie jest dla mnie wygodna, w porównaniu do tego pręciaka w "stockowym" berylu. No i to taki dodatek do stylizacji na PKW CZAD:

https://encrypted-tb...z2524PP510E4RXo

Pewnie skorzystam z tego linku z gumą :icon_wink:

 

Jakim, w planach miałem tą półkę, ale przy łożu które chciałem robić z łoża plastikowego z CM.031, ale jak przerzuciłem się na tantala (Fumfel Hubert pewnie się uśmiejesz, kupiłem je jako łoże od 74M i żyłem w głębokiej nieświadomości póki nie porównałem zdjęć xD), to nie chciałem psuć faktury i kolorystyki. A jak znalazłem w/w zdjęcie to już w ogóle sobie odpuściłem i kumpla nie męczyłem xD (z kumplem składałem) Tak samo z dorabianiem tych otworów na nakładce.

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Witam mam pytanko odnośnie szyny montażowej kupiłem szynę montażową do Beryla [Aresa] poniżej zamieszczam zdjęcie :

 

1k1fud.jpg

 

I z tego co przeczytałem kilka stron wcześniej jest to wcześniejsza/starsza szyna do Beryla ta nowsza jest nieco wyższa co umożliwia nam też z korzystania zarówno z Kolimatora jak i przyrządów celowniczych,zaś w tej którą ja posiadam możemy tylko i wyłącznie celować za pośrednictwem kolimatora ponieważ szyna ta jest niższa niż ta nowa.Wszystko ok tylko moje pytanko jest takie czy szynę którą ja posiadam używa się do dnia dzisiejszego? I że spokojnie mogę ją używać i nikt nie powie mi,że jest ona niezgodna ze współczesnym reko WP bo jest za stara.

 

Z góry dzięki za odpowiedz i proszę podejść do mojego pytania bez spiny z dystansem ;-)

Edited by Wawix
Link to post
Share on other sites

Wawix coś się tu kupy nie trzyma, jak jest za niska to właśnie będziesz widział szczerbinkę, jakby była za wysoka to nie da rady...

No chyba ze mówisz o celowaniu "pod" koli ?

 

Grabekk tak tak wiemy i mamy niezły ubaw po pachi z tych cen ale to jeszcze nic poszukaj sobie PKM'a z 8 tysi od TG :D

Link to post
Share on other sites

To widocznie wprowadził mnie ktoś w błąd ,trudno jest mi to sobie wyobrazić skoro nie trzymałem Beryla w rękach nawet bazuje na zdjęciach.

 

hmmm chodzi mi o ten post ,no i pytanie końcowe do tego czy ta szyna ''starsza'' jest używana do dnia dzisiejszego w WP do karabinków Beryl?

szyna_beryl_2.jpg

nowsza szyna

 

_beryl_zamek_01b4kj.jpg

starsza szyna

 

zwróć uwagę na odstępy między nacięciami - starsza szyna jest niezgodna ze standardami

Edited by Wawix
Link to post
Share on other sites

To widocznie wprowadził mnie ktoś w błąd ,trudno jest mi to sobie wyobrazić skoro nie trzymałem Beryla w rękach nawet bazuje na zdjęciach.

 

hmmm chodzi mi o ten post ,no i pytanie końcowe do tego czy ta szyna ''starsza'' jest używana do dnia dzisiejszego w WP do karabinków Beryl?

 

Tak, jest używana...podobnie jak obie wersje szyny montowanej na podstawę celownika. Wszystko zależy czego to reko.

 

Pierwsza szyna ( wysoka) umożliwia celowanie z przyrządów mechanicznych przy jednocześnie zamontowanym np kolim. Druga (niska) swą budowa uniemożliwia tę opcję, szynę wraz z celownikiem trzeba zdemontować.

Link to post
Share on other sites

Tak, jest używana...podobnie jak obie wersje szyny montowanej na podstawę celownika. Wszystko zależy czego to reko.

 

Pierwsza szyna ( wysoka) umożliwia celowanie z przyrządów mechanicznych przy jednocześnie zamontowanym np kolim. Druga (niska) swą budowa uniemożliwia tę opcję, szynę wraz z celownikiem trzeba zdemontować.

 

Już rozumiem dzięki Wielkie! Jeszcze jedno pytanko jakiego typu Magnifier mocowany jest na Berylu za EoTechem? Chodzi oczywiście o montaż na Berylu i samo użytkowanie w WP.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...