Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Prowadnica stalowa, kolba plastikowa, adapter do body plastikowy, stopka gumowa. Kolbę robiłem tak, by pasował standardowy drążek owalny 15x30, wystarczy tylko go skrócić i nawiercić.

 

Myślałem też o kolbie całkowicie plastikowej, nierozsuwalnej, przystosowanej do repliki Beryla w wersji "Cena Czyni Cuda", czyli akcesorium dla ubogich, przerabiających na Beryle swoje CM028 i 031. Powstał nawet koncept wykonanego z tworzywa kompletnego frontu do miniberyla w standardzie TM, no, ale że doba ma tylko 24h, a Szczepanowi obiecałem, że skończę MSBSa, to na takie przyjemnostki trzeba będzie poczekać :)

Link to post
Share on other sites

@mg Sam wiesz, że kolby teleskopowej i Risów przednich do beryla nigdzie oryginalnych nie dostaniesz tylko od beryla Commando Aresa, a one trzymają swoją cenę...

byłem w tamtym tygodniu w pewnym sklepie w Wawie na takową kolbę się natknąłem przy cenie 350pln czyli standardowej.
Link to post
Share on other sites

@Dread a cenowo ile chcesz za taką przeróbkę?

 

Jeszcze mam małe pytanko do ogółu jako iż mam lekki deficyt budżetowy wpadłem na mały pomysł aby przerobić zwykłą nakładkę na rurę z AK74 na tą Berylowską chodzi mi o to aby porobić tylko te wcięcia bo i tak na tą chwile nakładka będzie trzymać się w starej obsadzie, próbował z was ktoś kiedyś to zrobić?, bardzo się różni od oryginału? i czy mógł by mi ktoś podać wymiary na jakiej długości i ile mają te wcięcia na nakładce

Link to post
Share on other sites

Masz PW.

 

Przerabianie nakładki od AK na Beryla jest o tyle kłopotliwe, że wymaga innej obsady łoża. Trzeba też przedłużyć nakładkę, żeby wchodziła w podstawę szczerbinki. Teoretycznie da się to zamocować na rurze gazowej z repliki, ale demontaż będzie wymagać rozkołkowania kolanka gazowego.

Robię takie rzeczy i też masz PW w tej sprawie :)

Link to post
Share on other sites

@mg Sam wiesz, że kolby teleskopowej i Risów przednich do beryla nigdzie oryginalnych nie dostaniesz tylko od beryla Commando Aresa, a one trzymają swoją cenę...

 

Dostepna wsklepach as kolba teleskopowa, szyna pokrywy i zespół łoza Beryla C to oryginalny produkt FB, jedynie kolba i szyna na pokrywę sa lekko zmodyfikowane. Ich cena "jest" taka sama w FB

 

Tak dla przestrogi RISY UTG od Rumaka http://wmasg.pl/pl/c...ent/show/524091 pasują do Beryla Aresa.

Cena fajna, ale niestety nie ma żłobień na docisk łoża itd.

 

Mylisz się, nie pasowałeś ich nawet do Beryla...nie wymyślaj teorii. Jedyny błąd w opisie to deklaracja że pasują do broni palnej AKM...nie pasują do oryginału przez błąd w ich wykonaniu, o ile pamietam można to poprawić. Do replik w standardzie VFC pasuja jak ulał

Edited by AeroL
Link to post
Share on other sites

Mylisz się, nie pasowałeś ich nawet do Beryla...nie wymyślaj teorii. Jedyny błąd w opisie to deklaracja że pasują do broni palnej AKM...nie pasują do oryginału przez błąd w ich wykonaniu, o ile pamietam można to poprawić. Do replik w standardzie VFC pasuja jak ulał

 

Kupiłem te RISy od Rumaka bo twierdził, że będą pasowały do Beryla Aresowego, i mu ją zwracałem bo nie pasowała, więc wiem co mówię :icon_wink: Łoże nawet chyba wlazło z luzami ale nakładka rury gazowej wymagałaby szlifu, więc bez przeróbek nie wejdzie.

 

 

I oczywiście wkradł się błąd w poście powyżej zamiast "pasują" powinno być "NIE pasują" :icon_wink:

Edited by tymom
Link to post
Share on other sites

Mylisz się, nie pasowałeś ich nawet do Beryla...nie wymyślaj teorii. Jedyny błąd w opisie to deklaracja że pasują do broni palnej AKM...nie pasują do oryginału przez błąd w ich wykonaniu, o ile pamietam można to poprawić. Do replik w standardzie VFC pasuja jak ulał

 

To dziwne, czytałem właśnie komentarze użytkowników którzy zamontowali je na AK/AKM/Type 56 a co lepsze, sprzedaję te szyny żołnierzom oraz cywilnym posiadaczom AK i są zadowoleni.

 

AeroL czy te szyny kupiłeś ode mnie?

 

 

Mała część z komentarzy użytkowników na ostrej broni:

 

"I use these on 4 real AK47's they work great so I just bought some more for my AK pistol builds! Love the versatility of them! They are also very light in weight so that is no problem ether. Able to add any type of extras I want and any amount that will fit - Rails top-bottom and both sides!"

 

"I can't believe the price for this quad rail, I have a real UTG quad rail on an AK47 and wanted a second on for my other one. It took 5 minutes to install and is as solid as the UTG quad rail. It comes with the allen wrench you need to install it, the hardest part is taking off the original wood guard on the gas tube! what a pain! "

 

"A lot of tacticool for an AK for reasonable price. Build quality is quite good and rail covers don't seem to fall off too easily. The kit is pretty solid and doesn't seem to move much under recoil."

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

Tak szyny były Twoje. Te opisy moga być odnośnie szyn UTG a nie tych które kupujesz/sprzedajesz albo wręcz naciągane

 

Wiem że je opychasz wszystkim, Pozek jest mały...nie dziękuj za klientów ;-)

 

Sam je wszczep w AKMa to zobaczysz o czym mówię. Z tego co pisze tymom i ja mozna wywnioskować że problem pojawia się w nakładkach a dokładnie w ich błednym wykonaniu.

Link to post
Share on other sites

Teraz posuwasz się za daleko w swoich przypuszczeniach, komentarze dotyczyły tych szyn o których mowa. Jak widać tylko ty miałeś z nimi problemy. Tylko dziwi mnie dlaczego ja dowiaduję się o tym ostatni. Załatwilibyśmy to w inny sposób gdyż dla mnie najważniejsze jest aby kontrahent był zadowolony. Ale po co skoro można narobić szumu, prawda? Tymom wziął je na własną odpowiedzialność do Beryla od Aresa i on o tym wiedział, nie dałem mu żadnej gwarancji, że będą pasować za to zapewniłem go, że ma możliwość zwrotu. Sprawa jest prosta: replika różni się od repliki.

 

P.S: Mam je w replice AKMa. I przeczytaj dokładnie komentarze.

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

Na zagranicznych stronach jest trochę taniego dziadostwa, co do jego jakości oraz kompatybilności nie jestem przekonany, to tak jak zakup kota w worku. Zamawiam z innego, pewnego źródła gdzie dostaję szyny wysokiej jakości.

Hm, to w takim razie skąd masz pewność, że jest to produkt inny niż ten sprzedawany przez Ciebie?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...