Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jedynie obsada kolby beryla posiada "półkę", o którą jak widać na wstawionym zdjęciu zaciska się szyna (kontruje na miejscu demontowalnego trzpieniu obsady). Jest pod kątem, bo to minib i nie chciało mi się demontować frontu. Czy zatszaskuje się z założoną kolbą, chyba oczywiste skoro "półka" nie ma bezpośredniego z nią kontaktu, jest kilka mm nad.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Panowie, mam małe pytanie, na które nie mogłem znaleźć odpowiedzi :( Ktoś pisał, że ma baterię w opakowaniu po opatrunku na kolbie. Mógłby ktoś opisać którędy wyprowadził kabelki, albo jakieś zdjęcia? :) Widzę same dość inwazyjne rozwiązania. Puszka przy berylu niestety nie za bardzo mi się podoba, a pod deklem stosunkowo mało miejsca z powodu Mośka. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę :)

Link to post
Share on other sites

Postanowiłem sprowanować ostry mag do kbs i spróbować nadać mu nieco asgejowej funkcjonalności. O ile wycięcie szczęk wyszło mi idealnie pod gniazdo magazynka w RK-02 (ten klik... :icon_mrgreen: ) o tyle... dopasowanie wkładu to jakiś koszmar. Próbuję tam upchnąć mida (lowa?) od Battleaxa i szczerze mówiąc nie wiem ile jeszcze będę piłował skorupę i wkład dremelem...

Link to post
Share on other sites

Sam robiłem mida do Swoich Beryli, skoro już uciąłeś odpowiednio skorupe to ja użyłem wkładu z oszkodzonego mida takiego:

http://azteko.pl/magazynek-mid-cap-na-150-kulek-do-serii-ak-typu-magpull-beta-project-p-8449.html

 

Sam wkład trzeba podpiłować dookoła od góry, z boków usunąłem te prowadnice, które usztywniały go w dawnej skorupie.

 

Wkład wszedł z oporem do skorupy ale wszedł i siedzi sztywno. Po usunięciu prowadnic z wkładu (tych z boku) jest miejsca na wklejenie grafiki naboi, podajnika i sprężyny.

Link to post
Share on other sites

Pas zależy od wersji - wz 96 ma zwykłe parciane pasy tak samo jak zwykły miniberyl: bardzo podobne do tych znanych z AK.

Natomiast modernizowany do 96C tak samo jak miniberyl w wersji C ma już zawieszenie trzypunktowe.

Czyli nie jest do końca tak jak mówisz wojtekk8 ;-)

Link to post
Share on other sites

Zgadza się, ale pytanie było ogólnie o Beryla.

W 2012 do wersji "B" dostaliśmy zwykłe parciane, do mini Beryli w wersji "C" już te trzypunktowe.

 

Teraz nówki będziemy odbierali, ale nie wiem w jakiej wersji - pewnie za kilka miechów się okaże bo muszę urlop skończyć, a i przyjąć to trzeba.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

"Kłapouchy" powoli nabiera kształtów, front niemal gotowy, potem body :icon_smile:

 

EDIT: Baza to oczywiście RK-02. Nie bawię się w zachowanie wierności wymiarów, bo to wół roboczy czy tam osiołek (stąd nazwa ;)). Ma przypominać Beryla i dawać mi satysfakcję podczas strzelania do oponentów a nie być wierną kopią. Front wymaga jeszcze dwóch szczegółów, ale to zostawiłem na potem :).

 

 

CBdSQfQ.jpg

Edited by Tomciaz
Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Moje pytanko na dziś.

Czy podstawa szczerbiny od AKM-a nada się do repliki beryla?

Jeśli TAK to co konkretnie trzeba by było w niej przerobić? Oczywiście poza wywaleniem kołka i wycięciem tego fragmentu.

Jeśli NIE to dlaczego i czego w takim razie szukać? Pod uwagę biorę tylko oryginalne części ( poza berylowskimi i tantalowymi bo to raczej niedostępne).

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...