Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Panowie czy wie ktoś ile kosztuje zrobienie u tokarza trzpienia u nasady kolby do montażu szyny? Chyba że macie tańszy zamiennik :icon_smile:

Wystarczy zwykła śruba z odpowiednio szerokim łbem ;-) Kilka postów wyżej masz fotki jak to u mnie wygląda.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...
  • 5 months later...

Tak się prezentuję kolejny Beryl (a pierwszy wz.2004), złożony przeze mnie :D Właściciel w pełni zadowolony z wykonanej pracy ;)

 

h9piEh1.jpgGsro8Zg.jpg

 

ydC8Wjh.jpgrKCriwO.jpg

WTXt62n.jpgvYozMOi.jpg

E24mLtW.jpgvNU3APg.jpg

 

 

Części od Beryla:

- Kolba

- Szyna górna

- Bezpiecznik

- Selektor (wz.96)

- Obsada łoża i nakładki

- Rura gazowa

 

Części od Tantala:

- Podstawa szczerbinki

- Podstawa muszki

 

Przednie okładziny to zmodyfikowane UTG.

 

Z repliki zostało:

- Korpus

- Chwyt pistoletowy

- Pokrywa zamka

- Atrapa suwadła

- Komora gazowa - przerobiona na Berylową

- Ogon kolby - przerobiony na Berylowy

- Lufa - przedłużka lufy, wraz z tłumikiem dotoczona

Link to post
Share on other sites

Dzięki! ;-) Wszystko zależy za ile części i replikę na bazę uda się zdobyć. Ale razem z robotą to koszt oscyluje w granicach 2000-2500 zł za całość. :-P Taniej tez się da, o ile pójdzie się bardziej budżetowo lub dobrze zapoluje na części, choć i tak poniżej 1700 się raczej nie zejdzie ;-)

Edited by Sab93
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Polecam serdecznie Beryle od kolegi z Gdyni

Kontakt 10/10

Jakość wykonania 10/10

Jednym słowem nie ma się do czego przyczepić :icon_smile:

Ciesze się że replika spełniła oczekiwania i wszystko się podoba :-D No i dzięki za rekomendację! ;-)

 

 

Tymczasem jakiś czas temu skończyłem Beryla 96 dla kolegi z grupy. Tym razem zamiast składania od podstaw, głównym zadaniem było dokończenie prac zaczętych przez kogoś innego i naprawienie kilku mankamentów.

 

Zakres prac:

- Wymiana okładzin kolby

- Zrobienie od podstaw ogona kolby

- Załatanie otworów po składanej kolbie (repliką bazową było AK74S)

- Naprawa mocowania szyny górnej

- Wymiana podstawy szczerbinki (Tantal + nacięcie bruzd pod szynę)

- Wymiana rury gazowej (Przerobiona rura od ostrego AKM)

- Montaż podstawy muszki od Tantala

- Przerobienie komory gazowej

- Montaż obsady łoża i nakładki od Beryla

- Dotoczenie przedłużki lufy i berylowego urządzenia wylotowego

 

Dodatkowo rozebrałem i wyczyściłem GB, lufę z HU i zmieniłem kable na silikonowe z T-Connect.

 

PRZED:

C3emBeG.jpgJlLx8KG.jpghIuWgPr.jpg

lVQhC0S.jpgJAT3n2U.jpgWX8itDu.jpg

 

PO:

alqoRuB.jpgm1bSvqd.jpgi3i6nfn.jpg

JNQCNmw.jpgwFdNvNY.jpgvq963rJ.jpg

68LJHWs.jpgY4PD9hY.jpgT7X8KF5.jpg

fVyuYfg.jpg

Edited by Sab93
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

No i MYK! Kolejny Beryl przeszedł przez moje ręce ;-) Znów głównym zadaniem było jego dokończenie i sprawienie aby naprawdę zaczął wyglądać jak Beryl :-P

 

Zakres prac:

- Wymiana okładzin kolby

- Przeróbka ogona kolby

- Montaż szyny górnej

- Wymiana podstawy szczerbinki (Tantal + nacięcie bruzd pod szynę)

- Wymiana rury gazowej (Customowa rura będąca połączeniem rury ostrego AKM z rurą ASG)

- Montaż i przerobienie komory gazowej od AK74

- Montaż customowej obsady łoża i nakładki (Połączenie obsady łoża od repliki, ze stalową obsadą rury gazowej od ostrego AKM)

- Przerobienie podstawy muszki

- Zmiana wtyku na T-Connect (Deans)

 

PRZED:

j3Zr7XR.jpg8sewB2u.jpghilQONn.jpgVou54i4.jpg?1u8Tkoek.jpgPqjyUPi.jpg9RZOD2D.jpgi3cAS2Z.jpg

 

PO:

oedU1wD.jpgFSJYpIx.jpguc6K6io.jpgxQUg2bn.jpg8EsjMI0.jpgtnDmQyh.jpgceI9jzo.jpgHLw7gNA.jpgeCPo1zV.jpg224pNr9.jpgMPkDtcs.jpgW0uegDJ.jpgWHMjJE2.jpgEW7V6GJ.jpgk5lF1PI.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dzięki, dzięki Panowie! ;-) Kilka rzeczy można by jeszcze poprawić, ale każdy Beryl to nowe wyzwanie. I z racji kończenia / poprawiania po kimś nie wszystko jest zrobione po mojemu :-P Najważniejsze jednak. że całkiem nieźle się to prezentuje, jest spasowane bez najmniejszych luzów i cieszy swoich użytkowników. :-D

 

Najwyższa pora zabrać się za złożenie Beryla od podstaw. Bazę i większość części już mam. Niebawem dokupię brakującą resztę i będzie można zaczynać. (Choć pewnie dopiero gdy zrobi się cieplej ruszę z robotą. - Nieogrzewany "warsztat" ma swoje ograniczenia. :-P A raczej to ja je mam, gdy odmrażam sobie 4 litery ;-) )

 

Zrobię chyba w czasie tej przeróbki poradnik, bo obecnie znów oprócz tego wątku nie ma w necie przystępnych informacji o budowie customowego Beryla ;-)

 

 

Ps. Możliwe że będę miał też trochę części do Beryla. Więc jak ktoś coś potrzebuje zapraszam na priv. Zobaczę co da się załatwić ;-)

Link to post
Share on other sites

Panowie, co najlepiej wziąć na bazę do Mini Beryla?

Viader - Do budowy każdego Beryla najlepiej sprawdza się AK74 ze stalą kolbą (polecam RK-06, bo body jest całkiem spoko, a większości innych elementów i tak się pozbywamy). Oczywiście na replikach AKSU74, AKS74 i pokrewnych też da radę Beryla zbudować, jednak końcowy efekt będzie gorszy i okupiony większą ilością pracy. (Patrz na Beryla z postu #2409)

 

Biorąc jednak pod uwagę obecną (nie)dostępnosć części do MINI, dobrze by było mieć front od AKSU74. Przeróbki wymaga podstawa szczerbinki, podstawa muszki, pokrywa zamkowa (lub kupno wersji od zwykłego AK), oraz wykonanie od podstaw obsady łoża i nakładki (ewentualnie w oparciu o obsadę łoża z AK74). Więc idealnego, "koszer" MINI Beryla raczej obecnie nie zbudujemy, ale przy włożeniu odpowiedniego czasu pracy uzyskamy całkiem fajną replikę ;-)

 

Cudo <3

Dzięki! :-D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Bardzo ładny Mini! ;-) Jak byś jeszcze zmodził podstawę szczerbinki, ogon kolby lekko poprawił i dodał brakujące nity na korpusie to by był nie do odróżnienia od ostrego :-P Ale i tak wyszedł fajnie i nie ma się do czego za bardzo przyczepić. Dobra robota ;-) Zazdroszczę Ci tej podstawy szczerbinki z szyną, bo póki co nie jest w moich źródłach dostępna. Zwłaszcza że tez mam chrapkę na Mini i oprócz kolby tylko tej części mi brakuje.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Nie wiem czy można to uznać za ciekawostkę,ale takie cudo znalazłem.Beryl z bakelitowym chwytem pistoletowym,widział ktoś coś takiego ? Czy po prostu przełożyli od jakiegoś AKMSa ? 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=266353467432095&set=pcb.266358347431607&type=3&theater

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...