Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

To teraz wygrzebie temat z przed roku i się zapytamm, czy komuś udało sie zrobić z ak beryla??... Bo w sumie wpadłem na podobny pomysł, nie prosze o instrukcje, tylko o problemy jakei sie napotkało i/(badz nie) przezwyciężyło. Tez chętnie posłucham o wszelich nieudancyh próbach...

 

pozdrawiam

 

29.05.2012

Wielkie czyszczenie rozpoczęte. Lecą wszystkie oferty kupna/sprzedaży, aukcje allegro, offtopy i nic nie wnoszące do tematu dyskusje. Na razie odpadło 11 stron.

 

10.06.2012

Odpadły w sumie 22 strony.

 

11.06.2012

29 stron wykasowane. Koniec wielkiego czyszczenia.

wiciok

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 year later...

Nic z tych rzeczy. To będzie kopia egzemplarza z pewnego zdjęcia.

 

beryl07os3.th.jpg

 

Pominąwszy akcesoria taktyczne...

 

... hmm, wsumie podobny , ale jest pewien szczegol mianowicie ten beryl z fotek remov-a ma montaz tzw. wysoki a ty masz szyne na deklu :) , ale to sa szczegoly :) , pozatym bardzo fajnie wyszedl, respekt ...

 

pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

chyba wz.2004 (wz.2003 to RKM).Dla mnie osobiście ten wysoki montaż nie jest zabytnio urodziwy dlatego pdoba mi się bardziej ta długa szyna nad komorą.A co do tych innowacji to jesze powiększony dźwigienka zwalniania magazynka,inny tłumik płomienia,przeźroczyste magazynki,i składana regulowana kolba.

 

gratuluje Fence:)

 

mspo_6.jpg

beryl2.jpg

 

chyba podjazd pod takiego berylka.=]

Edited by johny89
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

magia potrzeb rynku ;) a ja właśnie myśle czy da się stworzyć "pakiet pocisków w które można by włożyć mechanizm low-cap'a :) ze wstępnego podejścia "powinno" się udać... ale łuski zapewne są mosiężne to musiały by być cięte i lutowam/spawane/spajane b. dokładnie - taka moja dygresja:)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jest półmatowy - bo nie było innej farby w sklepie akurat :lol:

 

Jest zrobiony z SLRa-105 - on sam kosztował 1800 z upgreadem do 450FPS

części + robocizna rusznikarza + SLR= 4500~5000 ZŁ w tym jest tez cena szyny której nie ma na zdjęciu i okładzina z gripem i szynami- moge sobie wymiennie stosować.

Link to post
Share on other sites

Mam takie dziwne pytanie (też jestem chory na BERYLA). Czy jest możliwość (dość prosta bo moje możliwości manualne nie są duże) zrobienia kolby składanej do ak74? I kolejne pytanie gdzie ewentualnie nabyć takową kolbę i jaki by był jej koszt :] dzięki z góry :P!

 

Aha ak 74 cymki :P (bo pewnie przerabianie będzie dość dużym wydatkiem :P i na slr'a mnie nie będzie stać :F)

Link to post
Share on other sites

Mnie się osobiście Beryl nie bardzo podoba, ale dobra rabota Fence!

Z drugiej strony za co wydałeś 5000zł, te części i SLR tyle nie kosztują, napewno ;-)

Ja planuję swojego guna na Tantala zrobić i koszty są minimalne: urządzenie wylotowe - ok.40zł, kolba składana - 150zł, przednie chwyty - 50zł, magazynek G&P - ok.100zł, obsada łoża i nakładki rury gazowej - 15zł oraz drobna kosmetyka :-P Wychodzi ok 400 zł z wszystkim. Reszta jest u mnie w stocku dobra :uśmiech: Pozdrawiam Konrad

 

PS. a body nie maluje, bo mi go szkoda ;-)

Edited by AKS-74
Link to post
Share on other sites

Istnieje airsoftowa wersja kolby do Beryla - jestem właścicielem jedynego egzempalarza. 8-)

 

Sama robocizna przy niej kosztowała mnie 700 zł Najpierw została pocięta orginalna osada a potem odtworzona w kształcie jaki jest możliwy do osadzenia w airsoftowym body. Zrobienie podstawy szczerbinki taka jak powinna być to ok 300 zł, oryginalna część + zfrezowanie jej w 80% i dopasowanie do metal frontu (też wcześniej pocietego). Wytoczenie lufy i spasowanie jej z resztą - ma frezy ustalajace - ok 200 zł.

Przerabianie body Slr-a też troche kosztowało. Trytowa muszka i szczerbinka za darmo nie są. Preclufa 300 zł. Metal front 250 itd itd.

 

Ja wiem, że ten rusznikarz jest drogi ale jedyny po drodze z domu do pracy. Za czas trzeba zaplacić.

 

Poza tym prosze nie porównywać części od Tantala z cześciami do Beryla. Cały Tatal bez komory zamkowej kosztuje w USA ok.250USD

Link to post
Share on other sites

Jak na razie jedyna słuszną replika Beryla dysponuje xxxFENCExxx i chyba Jonboy. Więc ci co chcą zrobić sobie Beryla niech biorą z nich przykład. Tuning nie jest tani. Nie ma się co oszukiwać. Chyba, że ktoś chce 'niby niby aby aby' co nie będzie na pewno Berylem tylko jakimś berylonem czy beryleksem. Konkluzja - nie ma to sensu.

 

xxxFENCExxx nie moje podwórko ale kawał dobrej roboty. Porządnie zrobiona replika.

 

I moja sugestia - koniec pitolenia. niech temat bedzie o Berylu i poradach na temat jego budowy a nie o fju bzdziu...za chwile bedzie 10 stron i jedna wartościowa - ze zdjęciami xxxFENCAxxx

Edited by yakarov
Link to post
Share on other sites

Ah... xxxFENCExxx masz rację, w Berylu trzeba dużo więcej zmieniać niż w Tantalu. Niemniej jednak bardzo dużo to kosztowało, zważywszy, że ostry Beryl używany kosztuje ze 600zł. Te elementy więc nie są takie drogie. Ale udało Ci się znakomicie:) Ale ja na razie zostanem z moim AKS-74-em ;-) Szkoda by mi było mojej cudownej pukawki :-P

Pozdrawiam

Konrad

 

Zygfryd nie ma sensu przerabiać repliki tym kit-em. Wygląda conajmniej jak zabawka. Kup sobie metal body, preclufe, sprężynkę M110, metalową komorę Hop-up, cylinder typ 0 i baaaw się... W przyszłości mógłbyś dokupić bore-up, tłumik PBS-1, montaż boczny i jakąś lunetkę POSP i masz jakby wersję taktyczno-snajperską:)

Edited by AKS-74
Link to post
Share on other sites

Ah... xxxFENCExxx masz rację, w Berylu trzeba dużo więcej zmieniać niż w Tantalu. Niemniej jednak bardzo dużo to kosztowało, zważywszy, że ostry Beryl używany kosztuje ze 600zł. Te elementy więc nie są takie drogie. Ale udało Ci się znakomicie:) Ale ja na razie zostanem z moim AKS-74-em ;-) Szkoda by mi było mojej cudownej pukawki :-P

Pozdrawiam

Konrad

 

Zygfryd nie ma sensu przerabiać repliki tym kit-em. Wygląda conajmniej jak zabawka. Kup sobie metal body, preclufe, sprężynkę M110, metalową komorę Hop-up, cylinder typ 0 i baaaw się... W przyszłości mógłbyś dokupić bore-up, tłumik PBS-1, montaż boczny i jakąś lunetkę POSP i masz jakby wersję taktyczno-snajperską:)

 

... co ty wogule czlowieku wyadyjesz Beryla ostrego nie da sie kupic "legalnie", a tym bardziej uzywanego :poddanie: , istniene sportowa odmiana Beryla "RADOM-SPORT"

, ale strzela tylko ogniem pojedynczym i to z niej mozna czesci czerpac ale tez swoje kosztuje :lol: ...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...